V središču

Kako prilepim sliko?


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jan 01, 2011 11:27 am

Kako prilepim sliko?

Ker gre za pogosto vprašanje, bi povzeli napotke za lepljenje slik na enem mestu. :) Kolikor vem, podobne teme še nimamo ali pa je vsaj jaz ne najdem.


Sliko prilepimo tako, da v orodni vrstici med naslovom in poljem za urejanje besedila kliknemo na gumbek Img. V telo kode za sliko vpišemo naslov (URL) slike.
V praksi to izgleda takole:
  Koda:
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTUrn299Kv5ytwSRRoipxvyxS9vdxHvUMW7074r0tHMvbNhMKtv[/img]

bo forum prikazal takole:
Slika


Slike ne moremo objavit direktno iz svojega računalnika, temveč jo moramo najprej shraniti na kakšno spletno mesto. Forum dopušča objavljanje slik največje velikosti 640px, zato moramo poskrbeti, da je slika primerne velikosti.

Sledijo naši predlogi, kje in kako shranimo sliko pred objavo na forumu. (kopiram iz druge teme)

Gina je napisal/-a:Če pa želim slike pokazati, jih moram pa nujno najprej na splet shraniti?

taperverčki je napisal/-a:Ja, direktno na forum ne gre. Recimo na http://www.shrani.si se ne rabiš niti registrirat, da naložiš slike.

all je napisal/-a:kaj pa kakšen dropbox? je že kera probala? si tudi nalagaš lahko gor dokumente, slike, vse živo v glavnem, potem se pa sam odločiš kaj bo javno in tako tudi url dobiš :) pa lahko tudi ustvariš mapo pa jo deliš samo z določeno osebo...

meni je super za slikce :)

(lahko vam pa tudi povabilo na e-mail pošlem)

taperverčki je napisal/-a:Jaz imam najrajši picaso. Programček je res zelo enostaven za uporabo in ti zna slike sam pomanjšat na 640px, kot rabiš za limat na forum. :good:

Cats je napisal/-a:Priporočam tudi http://www.keepandshare.com
Upload je hiter, ima pa še kup drugih stvari (koledarje, opomnike, nalaganje dokumentov...).

Romzy je napisal/-a:Meni se zdi za forumsko uporabo še vedno najbolj enostaven in uporaben: http://www.slikomat.com/
Najdeš sliko, naložiš sliko, poveš želeno velikost in kopiraš url na mesto objave...
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To feb 08, 2011 10:57 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Dodatno pojasnilo tistim, ki želite uporabljati Picasa Web:

Ne smeš kopirat linka iz polja "Link to this photo" (=directlink), temveč desni klik -> copy image url/address. Directlink kaže na stran v picasi, kjer je prikazana slika (to ugotoviš tako, da nima končnice jpg). Koda v forumu za sliko pa zahteva link direktno na sliko.


Še konkreten primer na eni moji sliki:

V polju Directlink piše tole
  Koda:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/_Xdf47wxo-_If-4KV0V_zI0AX6dWiJ1JOuO20Xnch2U?feat=directlink


  Koda:
[img]https://picasaweb.google.com/lh/photo/_Xdf47wxo-_If-4KV0V_zI0AX6dWiJ1JOuO20Xnch2U?feat=directlink[/img]

bo izgledal takole:
Slika
Bo pa delovalo tole:
  Koda:
[url=https://picasaweb.google.com/lh/photo/_Xdf47wxo-_If-4KV0V_zI0AX6dWiJ1JOuO20Xnch2U?feat=directlink]LINK NA...[/url]

LINK NA...


Ali pa tole: Desni klik -> Copy image URL
  Koda:
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_UjPBvpab4-o/SzHsxm69elI/AAAAAAAAAeY/hGqsmygr7ds/img-20090615-00.JPG[/img]

Slika
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 18, 2011 6:58 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Imam nov računalnik :fool: , ki ima Windows 7. In zdaj ne morem več shraniti slik. Lepo kot zmeraj jih odprem v Slikarju, pomanjšam, shranim na disk...potem jih pa ne morem shraniti ne na shrani.si, ne na slikomatu, nikjer (končnica jpeg). Shrani.si zablokira, slikomat javlja neznane težave. :dash:
Pa imam tako lepe slikice od Sisi... Lep prosim za pomoč v trotlziher jeziku :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 7:00 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Kaj pa desni klik na sliko in convert into .jpg? Ne vem, če ima sedemka to možnost, je nimam.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 18, 2011 7:08 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Operacijski sistem ne bi smel met veze s formatom slik. Kot kaj ti jih pa shrani?
Sicer pa imaš v slikarju opcijo shrani kot, in v spodnjem okencu imaš save as type (ne vem kako je po slovesnko, klikneš pa na tisto puščico pod okencem kamor vpišeš ime slike) in izbereš kar hočeš - JPEG, GIF ali kar pač mora bit. Slikar bi moral delat še vedno po istem principu, samo kakšno možnost več bi znal imet, pa prednastavljeno zna bit kaj drugega kot prej.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 18, 2011 7:15 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Aha sem pogledala. Shranjena mora bit v enem od tehle formatov: .bmp, .gif, .jpg, .png, .tga, .tiff
Izberi v menujski vrstici shrani kot, klikni na puščico pri Save as type in izberi enega od teh formatov, pa bi moralo it. bmp, png in tiff so načeloma preveliki za splet, tega pa ne poznam.
Če ne najdeš kje je tisti vražji "shrani kot" mora bit pod Datoteka, ampak zdejle res ne vem niti slučajno kako zgleda menu od slikarja pri sedemki... :blush:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 18, 2011 7:17 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Zmagala! :yahoo: Shrani jih samo kot gif, vse ostalo ne šmirgla.
(sovražim sedemko, že v službi mi je požrla živcev še pa još, zdaj pa še doma, grr.. :devil: )
Hvala, sleepy, kofe imaš v dobrem ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 18, 2011 7:20 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Hehe sej gif je samo en tin tin slabša izbira kot jpg in za na net je čisto ok. :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 7:51 pm

Re: Kako prilepim sliko?

gif ima manj barv, zato so tvoje slikice Sisi takšne bolj zrnate. jpeg in jpg je eno in isto, lahko končnico na roke zamenjaš in poskusiš naložit na shrani.si.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 18, 2011 7:56 pm

Re: Kako prilepim sliko?

sem poskušala obe končnici, pa ne rata, samo gif sprejme :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 8:00 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Aja, saj res: za shrani.si niti ni nujno, da slike prej pomanjšaš. Lahko pustiš kar originalno in klikneš na plusek spodaj (dodatne možnosti ali nekaj takega) in tam izbereš, na katero velikost naj ti pomanjša sliko.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 18, 2011 1:24 pm

Re: Kako prilepim sliko?

A se sploh lahko in če ja, kako, prilepi nekaj v powerpointu?
Hvala

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 18, 2011 1:29 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Bom poskusila slike ven dobit, ta file se ne da nikamor shranit
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če avg 18, 2011 4:39 pm

Re: Kako prilepim sliko?

slavica je napisal/-a:A se sploh lahko in če ja, kako, prilepi nekaj v powerpointu?
Hvala


Ne, se ne da, vsaj tako kot mislim da bi ti rada tole nardila ne gre :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 25

Pridružen: Pe dec 14, 2012 5:06 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 5:23 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Pozdravček :)

sem nova na forumu in seveda ne znam naložiti fotke :blush: Ko sem šla po teh navodilih, na forumu samo napiše Slika, videti je pa ni :D
Fotke sem shranila v SlikoMat in tam so te kode vseh vrst (twitter koda, koda za forum) ampak koda npr. za forum zgleda takole Slika ?
Res mi ne gre tale tehnika od rok, tako da prosim za pomoč pa brez zamere :)

Hvala

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 25

Pridružen: Pe dec 14, 2012 5:06 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 5:25 pm

Re: Kako prilepim sliko?

O no, zdaj mi je pa uspelo vidim :D sem pa res smotana :blush: Hvala vseeno :)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Po feb 04, 2013 6:33 pm

Re: Kako prilepim sliko?

Glavno, da ti je uspelo :D :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne jun 02, 2013 10:35 am

Re: Kako prilepim sliko?

Se lahko slike lepijo tudi iz Facebook albuma? Ali potem kaj bolj počasi nalaga? Ker jaz imam album na FBju (narejen na Public), potem pa še enega na moj-album.com od koder sem na forum lepim slike in imam vedno dvojno delo :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe jun 14, 2013 3:03 pm

Re: Kako prilepim sliko?

KamI jaz sem jih lepila iz facebooka, najprej je vse normalno delalo, potem so pa očitno nekaj url spreminjal in sedaj nobena slika iz facebooka na forumu ne dela več. Jaz bi ti tako to odsvetovala. Gre pa.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So jun 15, 2013 8:57 am

Re: Kako prilepim sliko?

Aha, ok. Hvala :)
Naslednja

Vrni se na Tehnika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.