V središču

Okoli 10dni star najdencek


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To jun 21, 2011 5:41 pm

Re: Okoli 10dni star najdencek

čist tako na zelo zelo zelo široko gledano za vakeg muca ki ga oddate v nov dom, zmanjka dom za enega od zapuščenih muc po raznih zavetiščih in društvih. Seveda razlike med mucami ni, katere so boljše ali katere so slabše ampak te muce tvoje mačke so predvsem nepotrebne, ker bi leglo lahkr preprečila in "prišparala domove" za brezdomne muce.
Kar se pa žalitev tiče, na tem forumu jih ne boš našla, tukaj smo in nekateri krvavo švicajo in spijo po dve ure na dan zaradi ljudi, ki za svoje mačke niso poskrbeli ali pa mogoče oni so, lastniki mladičev te mačke so lihtako pustili da ma leglo, mladiči so pa končali v zalimani škatli v kontejnerju in zato skrbnice in predvsen helena spijo dve uri na noč krvavo švicajo vlagajo vsak možen evro, ki ga le lahko. Zato prosim da upoštevaš in razumeš zakaj tukaj ne boš dobila razumevanja, da tvoja muca ni sterilizirana
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jun 21, 2011 6:36 pm

Re: Okoli 10dni star najdencek

Bom čisto po pravici povedala: sem zelo vesela, da si se potrudila in se še trudiš poskrbet za malega najdenčka in prekleto žalostna zaradi muckov tvoje lastne muce. Verjamem, da jih boš oddala brez večjih težav, saj najbrž ne boš zahtevala zanje izključno notranjega bivanja, niti kvalitetne hrane, biti veterinarske oskrbe, ko bi jo potrebovali, niti podpisa posvojitvene pogodbe, zagotovo pa (najmanj) nesterilizirane in nekastrirane.

Če želiš RES pomagat, precej širše od pomoči temule konkretnemu mačjemu malčku, potem ti na dušo polagam, da v najkrajšem možnem roku poskrbiš za sterilizacijo svoje muce in da tudi mladičkov ne oddaš nekastriranih/nesteriliziranih. Itak jih pred 12 tednom ne smeš ločit od mame muce (pa ne zato, ker bi mi tule tako želeli ali celo zahtevali, ampak zato, ker je to uzakonjeno), takrat bodo pa tudi že dovolj stari za poseg. Sem prepričana, da če se boš te zadeve lotila resno in z odgovornostjo, da se bo dalo tudi dogovorit za kakšen popust pri posegih. Bi rekla, da imaš sicer rada živali, da pa dosedaj o problematiki nisi razmišljala dovolj široko ali pa sploh ne in upam, da so ti odgovori na tvoj post, ki nikakor niso nesramni ali žaljivi, no vsaj meni se zdi tako, odprli oči.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jun 21, 2011 8:38 pm

Re: Okoli 10dni star najdencek

Mam občutek, da se gospodična na forumu ne bo več oglasila. :rolleyes: Upam pa, da vsaj kaj prebere.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 6:49 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

tudi jaz imam občutek da ne. in srčno upam, da bo razmislila v predlagani smeri...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: To jun 21, 2011 9:03 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 7:50 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Hehe, na vaso zalost se motite, se sem tu ;)
Pravzaprav sem ze vceraj okoli 16. ure odgovorila na prejsne poste, pa je ocitno moj odgovor nekdo zbrisal.. :rolleyes:
V tistem postu sem napisala marsikaj, med drugim pojasnila kaksni ljudje smo in da smo vsekakor na vasi strani..ja, razumem da ste za sterilizacijo, ce kdo ki vase poste bere tega do zdaj ni dojel,je nekaj narobe z njim,lol, saj je vsaka vasa tretja beseda sterilizacija in ena za drugo ponavljate..ampak zanimivo je da ste se spravile name, ceprav nikoli nisem rekla da se ne strinjam s sterilizacijo in kastracijo,hmm..?
S fantom in najinima druzinama smo pomagali ze ogromnemu stevilu zivali od tega da smo jih vzeli pod streho (in ponavadi kar obdrzali za svoje ;) ),do tega da vozimo sterilizirat sosedove macke in resujemo njihove mladicke iz veder vode, jih hranimo, pobiramo klope z njih in placujemo za veterinarsko oskrbo, po nasih zmoznostih..tudi kozlicka smo ze resili pred poteptanjem in ga obdrzali! :)
Tako da ja, se strinjam s tem da je muckov prevec in da je treba cimvec mack sterilizirati, zakaj pa ima nasa muca mladice pa ni vasa stvar, vsekakor pa so bili zazeljeni in ne "ups"! Ali ste mogoce kdaj pomislili, da nocejo vsi ljudje po macko v zavetisce? Sicer ne vem zakaj in se ne strinjam z njimi, ampak nase mladicke so kar cakali, ker so vedeli da bomo muci pustili da ima eno leglo..
Kar se pa tice bodocih lastnikov nasih muckov vam pa lahko povem da imam zelo stroge kriterije, sem nekoga tudi ze zavrnila, ker se mi ni zdel primeren lastnik, tako da bi prosila da se umirite in ne obtozujete ljudi, ki jih sploh ne poznate, da so na kakrsenkoli nacin slabi ali slepi in nepouceni o trenutni situaciji..
Ponavadi je bolje prej vprasati kot pa napasti.. ;)
:truce:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:02 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

In, še vedno lahko vsi ti "zaželjeni" mucki, v kolikor ne bodo S/K multiplikatorno povečujejo nezaželjeno mačjo populacijo, ker obljube posvojiteljev niso dovolj, lahko hitro izpuhtijo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:06 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

In, bistvene stvari (o pomenu S/K in drugo) niso nikoli prevečkrat ponovljene, saj se vedno znova pojavljajo novi in novi, ki tega še ne vedo ali pa drugače razmišljajo, ker niso dovolj osveščeni, seznanjeni s problematiko brezdomnih muc..

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: To jun 21, 2011 9:03 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:09 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Ja, si ze povedala, hvala :) Se vedno znam brat,pa tudi brez tega da mi ti to 100x napises se tega zavedam, vsega kar si napisala ;) ..in zato ti tudi jaz SE 1X povem: imam zelo stroge kriterije za izbiro bodocih lastnikov nasih mladickov..pa hvala za skrb :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:15 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Pixolinna je napisal/-a:Hehe, na vaso zalost se motite, se sem tu ;)
Pravzaprav sem ze vceraj okoli 16. ure odgovorila na prejsne poste, pa je ocitno moj odgovor nekdo zbrisal.. :rolleyes:
V tistem postu sem napisala marsikaj, med drugim pojasnila kaksni ljudje smo in da smo vsekakor na vasi strani..ja, razumem da ste za sterilizacijo, ce kdo ki vase poste bere tega do zdaj ni dojel,je nekaj narobe z njim,lol, saj je vsaka vasa tretja beseda sterilizacija in ena za drugo ponavljate..ampak zanimivo je da ste se spravile name, ceprav nikoli nisem rekla da se ne strinjam s sterilizacijo in kastracijo,hmm..?
S fantom in najinima druzinama smo pomagali ze ogromnemu stevilu zivali od tega da smo jih vzeli pod streho (in ponavadi kar obdrzali za svoje ;) ),do tega da vozimo sterilizirat sosedove macke in resujemo njihove mladicke iz veder vode, jih hranimo, pobiramo klope z njih in placujemo za veterinarsko oskrbo, po nasih zmoznostih..tudi kozlicka smo ze resili pred poteptanjem in ga obdrzali! :)
Tako da ja, se strinjam s tem da je muckov prevec in da je treba cimvec mack sterilizirati, zakaj pa ima nasa muca mladice pa ni vasa stvar, vsekakor pa so bili zazeljeni in ne "ups"! Ali ste mogoce kdaj pomislili, da nocejo vsi ljudje po macko v zavetisce? Sicer ne vem zakaj in se ne strinjam z njimi, ampak nase mladicke so kar cakali, ker so vedeli da bomo muci pustili da ima eno leglo..
Kar se pa tice bodocih lastnikov nasih muckov vam pa lahko povem da imam zelo stroge kriterije, sem nekoga tudi ze zavrnila, ker se mi ni zdel primeren lastnik, tako da bi prosila da se umirite in ne obtozujete ljudi, ki jih sploh ne poznate, da so na kakrsenkoli nacin slabi ali slepi in nepouceni o trenutni situaciji..
Ponavadi je bolje prej vprasati kot pa napasti.. ;)
:truce:



blabla, ti lahko pomagaš ne vem komu, pa s tem, ko SVOJI mački dovoliš, da ima leglo uničiš ves svoj trud in še precej našega zraven.
Ne vem, če si slaba ali slepa ali nepoučena, če pa se smatraš za poučeno in si kljub temu dovolila leglo SVOJi mački, je tvoje ravnanje še toliko bolj vredno obsojanja. In meni se taki ljudje ko so ti, ki po eni strani razlagajo, da imajo radi živali, da so poučeni in osveščeni, po drugi strani pa svoji mački dovolijo leglo (kar verjetno tudi pomeni, da ti mačka prosto šeta okoli) najhujši. :bad:
Lepo, da čakajo v vrsti za tvoje, se pa zavedaj, da si s tem vzela domove drugim štirim, ki bodo končali v kakšni zavetiški skrinji evtanazirani, ker jih ni noben posvojil. Če izbiraš njihove domove po "svojih strogih kriterijih" torej, da bodo obravnavani kot je tvoja mačka, imaš pa res jako stroge kriterije, torej bodo mucki zunanji in nesterilizirani/nekastrirani. Bogve, kakšen je zate potem dober dom ?(vprašanje je retorično, nanj ti ni treba odgovarjat) Prečekiraj čez ene dve leti, kaj je s tvojimi mladički. A greva stavit da vsaj trije od njih ne bodo več živi.
Mi pa tale debata zveni ko en dejavu. A nisi ti na FB že debatirala o tem na FB strani ZH?
Btv,, Mačja hiša ni zavetišče, pri nas posvojiš mačka od osebe, ki ga je imela do odhoda v nov dom pri sebi doma, kot svojega družinskega člana.
Tvojih postov ni brisal nihče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:16 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Torej nameravate mamo muco sterilizirat? In zakaj ne bi to storili tudi s tamalimi, glede na to, da praviš, da poznaš problematiko?

Pa še to: nihče ni izbrisal tvojega včerajšnjega odgovora. Mogoče si namesto "Pošlji" pritisnila "Predogled" in se nato odjavila.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:18 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Aja, še to :ful si kul, ker skrbiš za povpraševanje na "mačjem trgu" in produciraš nove reveže zato, da taki, ki ne želijo posvojit v zavetišču, lahko nekje dobijo mačka. :good: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:22 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Se oproščam drugim udeležencem na forumu, ker pišem s takim tonom, ampak sem NEZNANSKO ziritirana zaradi take OSVEŠČENE osebe, ki ima naštepano leglo doma. Ponoči mi je poginila Rožica, ne spim že dva meseca skoraj nič, vsak dan ponovno se v realnosti in na svoje oči srečujem z na vse konce in v vseh možnih stanjih zmetane reveže in mi je taka (zaradi pravil foruma ne morem povedat kakšna oseba) samo še pika na IIIIIII.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: To jun 21, 2011 9:03 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:36 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Draga Helena,pa jaz res ne vem a si ti na tem forumu zato, da se kregas z ljudmi, ki so na tvoji strani, ali kaj je narobe s tabo..to da kar nekaj predpostavljas kako je z naso muco brez kakrsnihkoli podatkov je precej neumno, ker samo sebe smesis s tem..se 1x!!: nasi mucki nikomur ne odvzemajo doma, ker ti ljudje na zalost pac nocejo muce iz zavetisca ali od vas, ki jih resujete, ampak hocejo mucka od nekoga ki ga poznajo in vedo od kod je in kako je bilo zanj poskrbljeno..se 1x, se ne strinjam s tem da jih nocejo resit iz zavetisca, ampak tako pac je pri nekaterih..
Nasa muca je imela to leglo ker je tako bolje zanjo, ce pa nam slucajno kaksnega mucka ne bi uspelo oddati bi pa ostal nas in ne bi bil vas problem..
Ja, bom spremljala kaj je z mucki, ne samo cez 2 leti,ampak ves cas :)
Ne, ne gre se za to da bi bla ql (lol, in potem pravite, da vas nacin ni zaljiv??) in skrbela za povprasevanje na macjem trgu, joj, kaksne neumnosti pisete..nasi mucki so bili rezervirani se preden je bila breja, ampak eno leglo bi imela ne glede na to in bi jih pac obdrzali, ce ne bi bilo primernih lastnikov..za svoje zivali vsekakor poskrbimo od zacetka do konca in ne rabimo lekcij od taksnih, ki se ubistvu raje kregajo kot pogovarjajo..
In upam da zadnjic, glede sterilizacije se strinjam z vami in sem na vasi strani kar se tice resevanja zivali in pomoci tistim,ki jo potrebujejo..
Aja, mucek se dobro drzi, ceprav ne vem ce to sploh koga tu zanima, ker ste tole temo o njem spremenile prakticno v nekaj podobnega nasemu drzavnemu zboru.. :rolleyes: :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:39 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Ne, ni ti jasno, sploh nič. Škoda moje energije, ker ti nič ne bo jasno nikoli sploh.
Kar se žaljivega tiče, ti moram povedat, da se svinjsko nazaj držim, ker če bi ti povedala, kaj mislim o tvojem početju, bi bilo pa resnično žaljivo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:41 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

renata je napisal/-a:Torej nameravate mamo muco sterilizirat? In zakaj ne bo to storili tudi s tamalimi, glede na to, da praviš, da poznaš problematiko?

Pa še to: nihče ni izbrisal tvojega včerajšnjega odgovora. Mogoče si namesto "Pošlji" pritisnila "Predogled" in se nato odjavila.


A lahko odgovoriš na čisto preprosto vprašanje, prosim?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:42 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

kr neki...sama sebi si kontro dala. po eni strani ne razumeš zakaj ljudje ne hodijo/nočejo v zavetišča po mačke, po drugi jih pa sama potem okoli daješ?
in še okoli sterilizacije/kastracije. vse ti je jasno, ampak razen če nisem kej falila, nikjer ne zasledim tvojega odgovora kaj boš storila na tem področju z mamico muco in njenimi mladiči.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:43 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Me pa blazno zabavaš s svojimi primerjavami s politiko. :D Ful si zabavna, res. :lol: :D :yahoo: :good: :clap: :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:44 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Pixolinna, prosim nehaj se smešit in mešat drek. Ti kar produciraj mladiče, vedi pa, da je več kot eno leglo na leto preobremenjevanje in po zakonu kaznivo. Obljubim, da če kdaj izvem, kdo si, te bom jaz osebno prijavila VURSu. Pa lep dan še naprej.

In ne, ni grožnja, temveč dejstvo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: To jun 21, 2011 9:03 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:46 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Renata, ja, vsi bodo kastrirani/sterilizirani..in ja,sem kliknila poslji in ne predogled..

Helena, iskreno sozalje glede tvoje Rozice..
Prosim ne se spravljat name zaradi neprespanosti in zalosti, ampak zaluj za njo in se spominjaj lepih trenutkov z njo..vem kako grozno je ko nekoga izgubis..in verjami, da je za nase muce lepo poskrbljeno in ni treba skrbeti glede njih, ampak se naprej opravljaj super delo, ki si ga do sedaj, tako kot ga bomo tudi mi..morda nam nekoc uspe normalizirati stanje..
Se 1x res ISKRENO sozalje..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:49 am

Re: Okoli 10dni star najdencek

Pixolinna je napisal/-a:...ampak se naprej opravljaj super delo, ki si ga do sedaj, tako kot ga bomo tudi mi..morda nam nekoc uspe normalizirati stanje..
Se 1x res ISKRENO sozalje..


Ti se res norca delaš??? Normalizirati stanje s tem, da produciraš nova legla? A si res tako butasta al se samo delaš?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.