V središču

Lovci


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 02, 2012 3:47 am

Lovci

...kinolog dušan travnikar...saj to je lovec ane? men je pa to isto kot morilec.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 02, 2012 11:53 am

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

knedl je napisal/-a:...kinolog dušan travnikar...saj to je lovec ane? men je pa to isto kot morilec.


Veš, to je pa tako kot bi rekla, da je morilec veterinar, ker pač na cajte evtanazira kako ubogo dušo. Uno kar pa dobrega stori pa kar spreglejmo..

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 02, 2012 11:57 am

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Čist tko - kaj pa lovci dobrega naredijo? Vem kaj naj bi dobrega delali, pa nekako vidim, da je prioriteta poziranje s trofejami. (Pa govorim za vse lovce, sploh ne samo za tega.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe mar 02, 2012 12:44 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Nika je napisal/-a:
knedl je napisal/-a:...kinolog dušan travnikar...saj to je lovec ane? men je pa to isto kot morilec.


Veš, to je pa tako kot bi rekla, da je morilec veterinar, ker pač na cajte evtanazira kako ubogo dušo. Uno kar pa dobrega stori pa kar spreglejmo..

Hja al pa če rečeš, da je dober in spoštovanja vreden človek nekdo, ki donira 10.000 € v dobrodelne namene, pa pozabiš, da je to v bistvu denar od ropa, pri katerem je bila ubita kakšna oseba. Point of view i gues.
:truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 02, 2012 1:27 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

- pozimi gazijo sneg, da dostavijo hrano do krmišč
- poleti filajo mlakuže z vodo
- nastavljajo sol
- zasejejo krmne njive (za vsako vrsto druga stvar), da žival ne dela škode na kmečkih njivah
- napeljejo električne pastirje (ure in ure dela, btw), isto proti škodi
- čistilne akcije (mi mamo na vsake par let eno vseslovensko, oni majo dvakrat na leto cel gozd)
- upravljanje divjadi (po vaše umori) - prevelika koncentracija živali vodi v pomanjkanje hrane za njih, širitev bolezni (iz srne na psa, sej vidte do kam že pride divjad če je je veliko, praktično v naš sadovnjak..steklina, garje, ptičja gripa ni da ni. poglejte si slike nosnega zolja in če res privoščite tako bolani srni da živi)). žal se narava sama ne ZMORE (zarad nas, itak) upravljati sama, zato za to poskrbi zavod za gozdove, ki po temeljiti analizi da načrte za odstrel toliko in toliko živali (in lovci jih toliko in toliko MORAJO odstrelit)
- ure in ure dela v lovišču, opazovanja živali, ker vsake tud ne gre ustrelit
- večina dela in stroškov plačajo lovci sami
- divjačino prodajo nimrodu, da imajo gurmani (in moji psi in mački), kej dobrega za pojest ;)

Znajo bit pa res morilci.. mi je zadnjič en kolega lovec razlagal, kako je mlad par hujskal svojega psa po sveži sledi "ajde išči išči, tuki tuki, dej ga, išči".. Gre do njiju in jima razloži "to je nevarno, take bi blo treba postrelit". Začneta nalagat, kako pes itak ni nič naredil nobenemu, sam zlaufat ga je treba malo, a ste nori da bi kar streljali, itak psa sploh ne smete več ustrelit tud če goni blablabla, pa stric lovec reče "sej nism mislu na psa..".

Sama sem dnevno v stiku z vsemi okoliškimi lovci in lahko rečem, da imajo veliko čuta za naravo in ravno tako za svoje pse. Lahko grem tudi zraven na lov, če se mi sprdne in tako lahko tule zatrdim, da lovci niso okrutni morilci ki streljajo zaradi streljanja samega. Veš kok je neprecenljivo, ko ti lovec pove da bo huda zima, ker si je veverica nanosila v svoje luknje več lešnikov kot ponavadi. Pa kje naj ne hodim, ker se tam giblje divja prasica z mladiči. Pa ko ob pol petih zjutraj lazi po koruzni njivi in upa, da bo lahko odrešil muk srnjaka, ki ga je prejšnji dan ruknil avto. Pa ko me toliko upoštevajo, da pustijo pri miru družino prašičev, ki se pase pod mojim oknom, ker mi jih pač paše gledat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe mar 02, 2012 2:11 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Maš tudi take, ki zbijejo mlado srno, pa nameso da bi dovolili tistim, ki ji hočejo pomagat, da ji pomagajo, da si opomore od šoka in gre naprej svojo pot, rajši povlečejo nož in jo začnejo neuspešno klat (ne vem točno kako se temu reče, nekaj na k...), dokler reva v mukah ne pogine. Pa rentgenski posnetek kasneje pokaže, da je bila pred smrtjo povsem nepoškodovana...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 02, 2012 2:16 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Seveda. Tako kot eni še vedno pse streljajo, drugi pa vejo da se to ne sme.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe mar 02, 2012 2:56 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Moj dragi je lovec, pa so najini mački čist živi :)

Sicer se pa strinjam, naredijo veliko dobrega, je pa to odvisno od karakterja. Ravno zadnjič sem šla z mojim na njihov teren, kjer lovijo, ker je bilo treba pospravit zimsko krmo za srne, ker bo zdaj trava začela zelenet in se bodo pasle na travnikih. Moj uživa tudi v "lovu" s fotoaparatom in ko sva se vozila po tistih rovtah, je rekel, da naj ustavim in mi pokazal srno, ki naju je nepremično gledala 2 metra od ceste. Seveda sem vozila jaz, da je lahko on v miru opazoval okolico. :)
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe mar 02, 2012 3:22 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Najbrž res ni bistvene razlike med kmetom, ki sproducira mladiče živine zato, da jih lahko čim hitreje spita, zakolje in predela v zrezke in lovcem, ki futra divjad, zato da jo lahko v času lovne sezone šicne. Jaz ne razumem ne enega ne drugega, ampak brez prvih, bi bile moje zveri lačne, druge bi manj pogrešala. Ko gre pa za zavetišče in zapuščene živali pa se meni zdi neokusno lovce zraven tlačit. Nekako mi je nezdružljivo.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe mar 02, 2012 3:41 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Smo čist na drugih bregih, nič narobe :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe mar 02, 2012 4:04 pm

Re: Kdo bo vodil Zavetišče Maribor oz. držite pesti, prosim!

Lahko prosim moderator debato prestavi v novo temo?
Ni hrane (prostora itd.)-ni mladičev. Naravna logika živali. Če hrana je, je tudi več mladičev. Če pa lovci pozimi krmijo npr. divje prašiče in jih med lovno sezono strelajo, so sami krivi da jih je preveč. Poleg tega divji prašiči živijo v skupinah in ima mlade samo alfa samica, če ustrelijo njo, se parijo tudi druge, ki se drugače ne bi, kar spet pomeni preveč divjih prašičev. Tu pride na vrsto druga živalska "logika", boj za obstoj vrste. Da o lovu na trofeje sploh ne začnem.
Ok, naj hranijo živali, ki zaradi človeka ne morejo obdržati niti minimalnega števila za obstoj. Še bolje, naj nagovarjajo kmete da na njivi pustijo del pridelka za živali (nekaj takih celo poznam in nimajo problemov s škodo), mi posegamo v prostor živali, ne one v naš. Poleg pridelka so grozno pomembne tudi žive meje in mlake, kjer so živali dobile zavetje, hrano in vodo, seveda smo to ljudje množično uničili. Ni tako težko zasaditi žive meje in izkopati (no ok, to je malo težje ampak gre s stroji tik tak) mlake. Tudi zavetja iz vej so nekaj kar lahko vsak naredi. Stare suhe veje se tesno naloži na kup, naredi dva vhoda in že imajo živali zavetje. Sem sodelovala pri postavitvi takega zavetja in res ni težko. :) Dolgoročno je to veliko boljša rešitev, kot pa delati živali odvisne od ljudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor So mar 03, 2012 3:32 am

Re: Lovci

oooo no pa dejmo še kej lepga povedat o lovcih no ko so tako cenjena populacija. osebno sem mnenja, da dokler ne bom doživela in videla kaj lepega zmorejo, bom o njih mislila kot mislim. da ne prinesejo nič dobrega in da so zbirališče prepotentnih, alkoholiziranih osebkov, ki jim dol visi kaj lahko dobrega nardijo. z veseljem pa hodijo v hosto s svojimi velecenjenimi puškami, kjer si sproščajo svoje hormone, ker jih drugje pač ne morejo, znajo. ni nobenega nadzora kaj kdo lahko zares, vse se da tako malo prikrojit. in dokler bom vohala take falirance na 3 km in videvala kako v naselju skozi spuščeno okno iz avta strelja uboge nič hudega sluteče živali, ja se opravičujem, samo to zame ni normalna oseba. da o slikah, ki si jih limajo na svoje fb zide, mrtva srna z vejco v gobčku recimo, zraven pa puška, da o tem sploh ne začnem. verjetn obstajajo tud normalni tle vmes, jaz jih zaenkrat nisem srečala.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor So mar 03, 2012 9:43 am

Re: Lovci

Jaz mislim, da bi moralo biti lovstvo profesionalna dejavnost, lovec pa bi moral imeti vsaj določeno veterinarsko znanje (da lahko oceni stanje živali). In nihče me ne bo prepričal, da je streljanje kapitalcev namenjeno vzdrževanju ravnotežja - ravno kapitalci naj bi bili tisto najboljše za ohranitev vrste v genskem bazenu, ne?

Kar se pa tiče nastavljanja vab: ugotovili so, da je metanje vab iz letala mnogo bolj učinkovito, kot so jih nastavljali lovci. Razlog: večina jih je stresla za prvim ovinkom in ne tako, kot bi jih morali. Res hudi ljubitelji živali, ja.

Dokler pa je lovstvo ljubiteljska dejavnost, povezana s pijančevanjem, pa so lovci vredni vsega prezira. Ne bom rekla, da so vsi lovci slabi, sem jih spoznala kar nekaj dobrih, vsaj kar se tiče odnosa do živali (navsezanje se tudi naš kuža Mon lahko zahvali za življenje ravno lovcu), povprečje pa je še vedno porazno. Preveč je ostalo slabega, še iz obdobja bivše Juge, ko se točno ve, kdo je hodil na poboje živali. Prenizke standarde obnašanja imajo in preveč se ščitijo med sabo. Predvsem v slabem.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor So mar 03, 2012 12:59 pm

Re: Lovci

knedl je napisal/-a:osebno sem mnenja, da dokler ne bom doživela in videla kaj lepega zmorejo, bom o njih mislila kot mislim.


Pejt v najbližjo lovsko družino in povej da te zanima kaj lovci delajo razen odstrela in da bi rada sodelovala pri njihovih delovnih akcijah. Iz balkona pa verjetno res ne moreš videti, kaj oni delajo v gozdu. Tako da kar pogumno, sploh niso bavbav.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So mar 03, 2012 4:04 pm

Re: Lovci

Kljub vsemu jaz ne bi mogla kar it v lovsko družino, ker predvidevam, da imajo kakšne glave in roge in ne vem kaj še vse nabite na steno. Se ne moreš potem o lepih in koristnih stvareh pogovarjat, če te tam ena srna gleda.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne mar 04, 2012 10:53 am

Re: Lovci

Kir izgovor, srnin golaž bi pa ziher jedla :P

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 11:32 am

Re: Lovci

Ne bi nikoli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 12:25 pm

Re: Lovci

Nika je napisal/-a:Kir izgovor, srnin golaž bi pa ziher jedla :P


:bad:
vse ostalo je pa itak brez smisla sploh komentirat. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne mar 04, 2012 12:38 pm

Re: Lovci

Nika je napisal/-a:Kir izgovor, srnin golaž bi pa ziher jedla :P

Slika Slika Slika
Črni humor?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 12:52 pm

Re: Lovci

Lovci imajo zdaj baje prepoved krmljenja divjadi (direktiva EU), ker divjad, kot beseda sama pove, mora sama preživeti v divjini.
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.