V središču

Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi


Moderator: renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 8:47 am

Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Pozdravljeni!

Ja spet je ta nori čas v letu, z novimi mladički zaradi igrorantskih skrbnikov! Na našem vikendu imamo trenutno 13 mladičkov, 10 od dveh sosedovih muc, 3 mladički pa od divje muce. Lanskoltno leglo, ki je štelo "samo" 4 muce, sva z mamo S/K, mame muce pa nisva mogli, saj je od sosedov in nimava niti pravice, kot jih prositi, da to naredijo. Tako sta letos skotili pri nas kar dve njihovi muci, pa še ena divja muca. Sosedove muce vse imajo mikrosporijo, na vratu in po glavi imajo prav cele obroče, kjer jim izpada dlaka.. mama pravi, da se to opazi tudi pri mladičkih, moje prvo vprašanje, kako zdraviti mladičke?? Oz. ali lahko sploh jih s čim namažemo?
Sosedovih mačjih mamic ne moremo zdraviti, ker se enostavno ne dajo prijeti, pa tudi k nam pridejo dojiti mladičke... pa še neki, moja mama uporablja kar lamisil, a je to ok, al naj nabavimo kaj druzga..?
Jaz tezko pomagam, ker sem v LJ, to se pa dogaja v Brezicah, bom donirala pol za S/K muc, pa še to si bom morala vzeti dopust, da zadeve tudi fizično izvedemo.

Zelo bi bila hvaležna info glede mikrosporije pri mladičkih, za vse ostalo pa itak vem, da moramo poskrbeti sami 8) o bog, pa tako so luštni :angel: , sam jih je tooooliko 8)

lep nedeljski pozdrav!

Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 10:58 am

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Ne samo da imata pravico, ampak tudi dolžnost, da prijavita lastnike mačk, ki so odgovorni za to da njihove mačke kotijo 2x letno. Ter tudi zato, ker kljub očitni bolezni mačk ne zdravijo.

S/K bi torej morali 16 mačk, če vsi mladički preživijo.

Zdaj kaj več o mikrosporiji lahko pove katera, ki je že zdravila take mačke, mislim da je celo tema na forumu. Jaz podrobnosti ne vem, vem pa eno stvar - mačka z mikrosporijo zahteva veliko dela, da se jo porihta. Celodnevno nego, sem spada en kup razkuževanja sebe in mazanja mačke, ... vsekakor je to nekaj, kar se ne da rešit tako, da eno zunanjo mačko malo namažeš.

Ravno zato se to ne bo kar tako rešilo in bo pomoje treba ukrepat bolj resno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 22, 2012 11:21 am

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Premišljujem, kaj bi sploh svetovala, ker je stanje precej brezupno. Šlo bi, če bi okužene mladiče z mamama lahko izolirali in vse skupaj zdravili, čeprav je zdravljenje mladičev, ki so verjetno še čisto mali, problematično, saj zdravljenje poteka s sredstvi, ki so močni strupi (Zoniton, Sporanox). Zdraviti samo mladiče, ki ostanejo v stiku z okužnima mamama, pa je precej brez zveze, saj se bodo ponovno okužili. Mažite pač vse skupaj z Lamisilom, če je to edino izvedljivo, čeprav je to bolj blažev žegen, ker muce ne bodo prejele sistemskega zdravljenja (Sporanox) in bodo vsaj nekatere med njimi ostale prenašalci.

Zadeva je vsekakor zrela za prijavo in to pod nujno, saj te muce predstavljajo grožnjo za vse muce na lokaciji. Sosedom bi pa privoščila eno fajn epidemijo mikrosporije, da zaradi njihove zanikrnosti ne bodo nastradale samo muce. :devil:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 6:01 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Najlepša hvala za info! ja težka je to naloga:-) bomo probali z lamisilom.. mladički mislim, da majo nekateri šele kakšen mesec :girlsad: , zadnje leglo 5 tamalih pa se je skotilo sele 10 dni nazaj!

Glede prijave je pa tako, morda me ne boste razumeli, a Brezice so vseeno ena vas, te nasi sosedje so nasi sosedje ze vec kot 50 let, tezko je prijaviti soseda! tudi ce vem, da je zrelo za prijavo in da je to moja dolznost... ker ce bi sla ze po vasi na Bizeljkem, kjer imam strica, bi lahko prijavila skoraj vsakega soseda glede njegovega psa, ker zame ze bivanje psa samo v leseni uti niso optimalni pogoji... :(

Se bom probala na kavi pogovoriti s "tamlado" pri hisi, upam, da obrodi sadove..

zelim en lep nedeljski vecer!

Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 6:29 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Če s tamlado ne bo šlo, potem se lahko pripraviš na to, da boš te mačke vedno take gledala,... Stvar je potem ta, da se odločiš ali boš ščitila sosede ali pa mačke. :S

Ne vem, verjetno kdo tukaj gor razume tele fore s sosedi, jaz jih ne... ne vem kaj bi bilo tako groznega pri prijavi, itak ne morejo 100% trdit, da si jih ti prijavila, lahko bi se pa zavedali svojih dolžnosti, če že imajo mačke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 6:39 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Ninika je napisal/-a: Lanskoltno leglo, ki je štelo "samo" 4 muce, sva z mamo S/K, mame muce pa nisva mogli, saj je od sosedov in nimava niti pravice, kot jih prositi, da to naredijo.


Edina rešitev je sterilizacija mam muc. Brez pardona. Ali pa nameravate 2X letno financirati S/K mladičev, pa njihovo zdravljenje in vse ostalo ter biti tiho zavoljo dobrih medsosedskih odnosov? Če so vam sosedje lani dovolili S/K mladičkov, jih postavite pred dejstvo in prosite/zahtevajte/grozite..., dokler se ne bodo strinjali s sterilizacijo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 9:34 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Malo se bom vrinila v tole debato če smem :) Zadeve in odnosi s sosedi vsekakor niso lahka zadeva. Mi2 sva se pred kratkim preselila na svoje. Okoli hiše se sprehaja kar nekaj mačkonov. Dva sta sosedova, ostali so nikogaršnji. No, še preden sva se preselila sem spokala nekaj brošuric o s/k in odšla do sosedov. Gospa mi je zagotavljala, da bo oba (muc in muca) odpeljala na s/k, ampak da je to sezono že prepozna in da je muca itak že breja :girlsad: Sm ji razložila, da se da tudi breje muce steril., posebej če je čisto na začetku. O tem ni hotla niti slišat. Gospe ne verjamem, da ju bo peljala :( No sedaj je ta muca več ali manj pri nama, jo hraniva, zunaj ima hiško. Predvidevam, da bo tudi mladičke povrgla pri nama :girlsad: Jst bi jo takoj, ko bo pripravljena na steril. spokala in odpeljala. Ampak predvidevam, da znajo sosedje za tako stvar kar težit, saj to ne morem narest neopaženo?! :girlsad: Kaj bova pa z mladiči, če bodo pri nama pa tudi ne vem :( Če bo samo eden ali max.dva ju bom vzela jst in jih seveda vse porihtala. Uglavnem, glavno vprašanje je, koliko mi lahko sosedje težijo če obadva peljem s/k brez njihovega dvoljenja? Predvidevam, da je bolje da se v to ne spuščam :(

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 9:59 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Hja, jaz se sprašujem, koliko sosedje sploh obrajtajo mačko, ki je kao njihova, zadržuje se pa pri vama?

Jaz, če bi imela sredstva, bi jo kar popokala pa na S peljala, pa obdržala. Seveda tako jaz razmišljam, pa nič ne namigujem oz. napeljujem na to da bi kdorkoli moral to naredit. Bi me pa skrbelo, da si bodo še kakšno prinesli, pa bi čez eno leto še ta končala pri meni, in tako naprej...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 10:22 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Mah...prov dost ju očitno ne obrajtajo. Sta pa drugače lepo negovana in hranjena. In pa nenormalno prijazna in scrkljana :kiss: Mava pa še enega nesrečneža brez repa, ki več kot očitno ni bil oskrbovan ko se je to zgodilo :( Tudi njegova celostna podoba ni videti preveč zdrava. čeprav sedaj se počasi popravlja odkar se pri nama hrani. Počasi pridobivam njegovo zaupanje, da ga res čimprej odpeljem k veterinarju se pokazat. Glede sosedovih se bom pa še 1x tam ustavila in malo potipala teren, kaj imajo namen narediti. Tudi če bi ju vzela za svoje dva in ju obdržala notri bi kmalu dobili novo (prejšnjo jim je avto povozu :girlsad: ) in potem so prinesli ta dva. Če se bo še vedno izmikala odgovornosti ju bom pa jst peljala. Ali pa vsaj prosila za njihovo dovoljenje. Samo da se to čimprej zrihta.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 22, 2012 10:38 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Aja, pol gre pa očitno za tisto varianto, ki sem jo omenila - da vedno pride nek nov... :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po apr 23, 2012 11:42 am

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Ninika, ukrast mame, sterilizirat in hitro vrnit, morda uspe v enem dnevu, ni druge. Saj mogoče ne bodo niti opazili... Mladiče pozdravit in oddat, bi to šlo? Mogoče prek MH (bo Helena povedala). Da se stvar enkrat neha...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po apr 23, 2012 12:25 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

A vejo, da ste lanske mladiče S/K in da so to vse potomci "njihovih" mačk,
kar pomeni da so to tudi njihovi mački?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To apr 24, 2012 8:44 am

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Smo imeli podoben primer pred leti. Sosedova mačka se je pri nas hranila, zdravila in skotila dva legla - pokasirala sem štiri muce - vse sem dala s/k. Potem mi je bilo dosti. Enostavno sem tudi mamo muco ujela in jo peljala na sterilizacijo in jo imela potem imela 3 dni zaprto v garaži.
Mislim, da "lastniki" (če jim sploh lahko tako rečem :O ) niso nikoli v resnici zakapirali, zakaj mačka nima več mladičev, vendar je soseda večkrat rekla kok je luštno, ker mačka ni več plodna. Mislim, da takšne vrste lastniki, se tako malo vzamejo am mačke, da sploh ne opazijo sterilizacije, saj tudi ne opazijo nobenih poškodb ali bolezni oz. jim je zelo malo mar, kaj se z mačko dogaja.
Predvsem gre pa tu za denar - raje strel v koleno, kot pa bilo kakšne stropke v zvezi z mačko.
Kot so že predhodnice rekle, mame muce je potrebno ujeti in jih sterilizirat - če ne boste večni sponzorji sosedom.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jun 05, 2012 9:44 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Sporocam, da smo uspešno oddali že dva mladička, prijatelji, ki so jih vzeli, so se zavezali, da jih bodo S/K, zdaj so stari dobra 2 meseca, tako smo morali počakati, no zdaj jih imamo samo še 11.

Vmes smo pozdravili tudi mikrosporijo, sta mama in soseda cele dneve pridno mazali vse po frsti z Lamisilom in je nekako šlo.
Imam pa problem pri divjem legl 3 muck, vsi imajo vnete oči in so zelo slabotni, problem je v tem, da se jih ne da prijeti, se pa opazi, da so zelo bogi, prosim predlagajte jim, kako naj jim damo zdravilo oz antibiotike, mislim, da imajo tudi parazite, torej kaj naj naredim, da jim bi pomagali, prijeti pa se ne dajo nikakor oz. so res čisto divji. :(

Zelo se nam smilijo in z mami bi jim radi pomagali, tako bom vesela kakršnekoli info. :P

hvala in lahko noč
Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor To jun 05, 2012 10:10 pm

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Mislim, da boš morala stopiti v kontakt z zavetiščem, ki pokriva tvojo občino. Si sposodit živilovko, jih poloviti in odpeljati v zavetišče, kjer jih potem poštimajo in vrnejo v okolje. Drugega ti ne preostane :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 8:02 am

Re: Mikrosporija pri mladičkih ter ostali problemi

Brežice spadajo pod Meli? Divjih prostoživečk gotovo ne bodo zdravili, pač pa jih bodo evtanazirali.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.