V središču

MH pomaga Zavetišču Maribor


Moderatorji: helena, renata, gipsy

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:50 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

renata je napisal/-a:Sem vedla, da bi morala it zraven.


Jah, pa ne vem zakaj nisi šla! Sej pa poznaš Heleno! :P Ker prvič, ko smo imele srečanje v zavetišču, če ne bi blo tebe, bi se po moje odpeljal proti CE en kup mačk, pa še pes podoben zlatemu prinašalcu. Če bi kej velik okol psov hodle, pa še kir zraven 8) :lol: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:53 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Lepo prosim, se je Helena včeraj mojstrsko nazaj tiščala :lol:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:58 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

:D Jst pa priznam, da če ne bi blo Renate zraven, bi ji še pomagala transporterje v avto nosit! :D Tak pa si slišal Heleno: Tega bi jaz vzela... tega bi jaz vzela... Renata pa: Ja, dost jih že maš! Pol pa sedimo venih, pa pride ta pes mim, pa pravim jaz Renati: Lej to je ta ko sva ga gledali v boks kak je lep. Helena, pa čist mirno: Jaz ga posvojim! Pa spet Renatin: Dost jih že maš! Gremo raj mi! :D

No, zdaj bi ji že tudi jaz rekla: Dost jih že maš! 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:01 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

babe, tih bit pa mir dat. :girlblush: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:03 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

:P
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:31 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

bomo tih..zdej držimo pesti! ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So okt 01, 2011 7:15 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

A lahko tukaj vprašam? Ker vem, da ste pri MH tudi posvojitveno pogodbo pomagali zavetišču uredit.

Na FB sem zasledila tole:
"Podarim majhne muce, stare okrog 2 meseca...2 samčka in eno samičko!

So zelo prijazne in igrive. Najdene so bile stare okrog 4 dni preko zavetišča za živali Maribor. Jaz sem jih vzela začasno, da jih hranim, saj so še sesale. Sedaj jim iščem nov dom, kjer bodo živele kot družinski člani. Dve sta tigrasti, ena je belo tigrasta."


Pa mi ne gre v glavo, če so preko zavetišča v skrbništvu, kako to da se že oddajajo... kar tkole...

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So okt 01, 2011 7:39 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

all, kje si to našla? :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So okt 01, 2011 7:48 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Stran od ŽPP na fejsbuku. Pomoje tam ne morš komentirat. :rolleyes: Saj bi jaz, pa bi bilo boljš, če bi nekdo, ki je bolj zraven pri teh stvareh.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So okt 01, 2011 8:19 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

slike pa lohk gledam :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So okt 01, 2011 8:20 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Na tej strani ne moreš mimo tega, da ne bi kritiziral.. Kakšno obnašanje administratorke, ajej :dash: :dash:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So okt 01, 2011 8:30 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

komentarje sproti brišejo, ne dvomim, da bodo tudi moje.
hmmmm, v tole stran se očitno splača malo bolje poglobit

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So okt 01, 2011 8:35 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

če se kateri ljubi in mi napiše malo več o tej FB strani na ZS, bom hvaležna; ker mi ene stvari ne grejo skupaj

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So okt 01, 2011 8:49 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Ni kej pisat...

dva mačka, ki se ne oddajata več, ostaneta pri začasni skrbnici :) . Za druga dva pa bo počakala, da dopolnijo cca. 12 tednov in gresta pošlihtana v nov dom! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So okt 01, 2011 8:57 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

aha; se pravi veliko dima in hvalabogu nič ognja;komentarji administratorja so pa pod nivojem, škoda časa :negative:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So okt 01, 2011 9:01 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

sej je res ponesrečeno napisan oglas :) ... sem se jaz vse pozanimala... :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So okt 01, 2011 9:24 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Kul da dva pri skrbnici ostaneta. :)

Glede same strani pa ... :rolleyes:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Ne nov 13, 2011 11:35 am

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

V četrtek sem v ZM nesla hrano in par mišk in moram povedat, da sem odšla domov zelo žalostna. Prvo muco sem srečala na recepciji, nepremično je ležala v transporterju na tleh in zrla v prazno, na koga ali kaj je čakala ne vem. Druga mini mačkica je bila za steklenimi vrati in se drla kot šus ves čas mojega obiska, sem jo slišala tudi v drug prostor, in razbijala po transporterju.
Nato naju je prijazna prostovoljka peljala k mucam v kletkah. Vse so ležale na ležiščih oz. v pesku in nobene nismo zanimali. Nadaljevali smo v sosednji prostor, kjer je skupna mačja soba :good: . Bila sem prijetno presenečena, ker nisem vedela, da jo imajo. Muce imajo noter igračke, praskalnike, ležišča, lahko se družijo, imajo tudi izhod ven. Seveda se jih je začela večina obešat na hlačnice, plazit v naročje in podobno :) . Kaj hitro pa ugotoviš tudi slabosti :negative: . V skupini je muca Kobra, ki ji resnično ni všeč mačja družba, vse se je bojijo, ne upajo sploh mimo nje, vsaki dve minuti jih ena faše. Kobra pa tudi izgleda nesrečna, nervozno sedi sredi sobe pod svojim praskalnikom in renči skoraj ves čas, nad ljudmi ni preveč nadušena, vendar ni groba. Se mi zdi, da je en tak individualist, ki res ni srečen v tej skupini.
Zraven je tudi črno-bel mladiček, ki se ne pusti ujet, prostovoljka je rekla, da je divji, časa ukvarjat z njim se nimajo in se bojim, da bo zrasel brez socializacije ter zato še dolgo ostal v zavetišču. Prostora, kamor bi morda lahko ločili Kobro ali pa tega divjačka in ga udomačili, nimajo.
Muce so prehlajene, kihajo vse po vrsti, teče jim iz očk, saj jim je plinarna izklopila plin, tako da jih ogrevajo z električnim radiatorjem, ki ga vozijo iz enega prostora v drugi.
Tudi pri kužkih ni kaj bolje, kolikor sem videla tako na hitro. Boksi niso ogrevani, tako da je vse okrog njih samo mrzel beton :girlsad:. Ni nobene izolacije, stene pokajo,...Toliko o "najmodernejšem" zavetišču v Evropi, res škoda, da so ga samo zgradili, niso pa se niti malo potrudili, za njegovo dobro organizacijo in funkcioniranje. Upam, da bodo živali kar se da dobro prestale zimo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1171

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 1:17 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Mene je res strah za živali iz mariborskega zavetišča. Nič dobrega ni slišati, situacija izgleda brezupna. Imam občutek, da se tudi zaposleni ne trudijo (več) in da so že čisto malodušni.
Tudi njihova spletna stran ni v pomoč, sem pravkar preverila in dom išče 6 psov in 0 (nič) mačk!? :O
Pred nekaj dnevi je bila na radiu napoved, da bo dobrodelni koncert za živali iz zavetišča, vendar nisem slišala kje in kdaj. Hotela sem preveriti na njihovi spletni strani, kjer pa žal dogodek sploh ni bil omenjen. :negative:
Kje so zdaj vsi lokalni veljaki, ki so se tolkli po prsih in se nastavljali kameram? :bad:
Le kdo bo pomagal tem živalim? Vse skupaj je zelo žalostno. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 3:51 pm

Re: MH pomaga Zavetišču Maribor

Spletne strani žal res nimajo ažurirane, so pa aktualni podatki na FB strani zavetišča. Po podatkih navedenih na FB-ju trenutno išče dom 41 psov in 29 muc.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačja hiša

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 86 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.