V središču

Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Ne avg 05, 2012 5:47 pm

Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Ok, takole je..
K moji mami domov se je zatekla ful prijazna prostoživečka s 4 mladiči. Sedaj so v našem pesjaku (ki sedaj služi za shranjevanje koles, itd.)

Mucki že hodijo in gledajo. Stari naj bi bili nekje okrog 1 meseca.
Sami tudi že jejo nenamočene brikete.

V torek peljem mamo na sterilizacijo.

A lahko dobim en hiter tečaj, kako spravit gor tamale - kaj potrebujejo (na koliko časa jih je treba razglistit,...).

Vem, da ste vsi polni, zato niti ne bom spraševala če ima kdo prostor za začasno skrbništvo...

Hvala vsem!!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne avg 05, 2012 7:26 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Razglistenje s pasto, najbolj optimalno trikrat, vmes naj mineta vsaj dva tedna.
(lahko daš takoj, če so stari že 4 tedne).
Istočasno moraš odpraviti tudi bolhe, sicer ne bo pravega učinka.
Poglej še, če imajo ušesne garje, po 6.tednu starosti lahko uporabiš Stronghold.
Če je mama zdrava in mali nimajo vnetih učk ali kakšnih drugih težav, je to to.
Briketi kitten variante za male, v času dojenja so koristni tudi mamici, sveža voda pa itak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 05, 2012 7:32 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Razglisti s pasto (biovermin, banminth) od tretjega tedna dalje, če so drugače zdravi in ponavljaj na 2-3 tedne, če bodo zdravi še naprej.
Pri 8.-9 tednih, če so zdravi in se normalno razvijajo sledi 1.cepljenje proti kužnim boleznim, čez štiri tedne drugo. s/k pri vsaj 10 tednih in vsaj 900 g teže (mi to sedaj prakticiramo redno in moram rečt, da so rezultati zelo dobri, zapletov ni nikakršnih)
Ko bo mama na sterilizaciji, naj jo še testirajo, da boš vedela status tudi za tamale.
Odstrani tudi zunanje parazite, če jih imajo, do 8 tedna s kakšno zeliščno varianto ali s frontline sprayem. Po 8. tednu jim lahko daš stronghold, če imajo ušesne garje. Do takrat pa lahko ušesne garje odstranjuješ le ročno (tekoče čistilo za ušesa, vatka)
Če boš dajala stronghold, preskočiš vsaj eno razglistenje s pasto ali po 8.tednu z zantelom ali čim podobnim, ker stronhold odstrani tudi gliste.
Hrani jih s kvalitetno hrano.
Če bo kaj posebnega, me pokliči.
s slavico sva istočasno pisali, torej boš ene zadeve brala 2x :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Ne avg 05, 2012 7:45 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Ok, bom vzela v torek še pasto in upala, da se bodo opogumili in prišli do mene, ker so plaškoti in ponavadi zbežijo ko pridemo noter :(
Glede zunanjih parazitov - sem pregledala mamo in mi ne zgleda, da bi imela bolhe. Tamalih pa kot rečeno zaenkrat ne morem prijet, ampak ko jih opazujem se ne praskajo, tako da upam, da nimajo bolh.

Hmm..ušesne garje..to zgleda kako? Tisto rjavo packasto?

Pa tudi drugače mi zgledajo zdravi..noben nima vnetih učkov, vsi jejo brikete za mladiče, poleg tega jih pa dostikrat še najdem da sesajo pri mami..

Kako pa za ponoči? A misliš, da bi morali dobiti kakšno deko?

Pa wc - a jim kaj naštimam?

Na zadnji strani imajo pesjak odprt, tako da imajo dostop do našega ograjenega vrta..

p.s. malo za šalo malo zares : Na koncu pa..kako za vraga naj jih navadim, da ne bodo zbežali ko me vidijo? :blush:
p.p.s Helena misliš, da bi se dalo zmenit, da bi se oddajali s terena s pogodbo MH?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne avg 05, 2012 8:00 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

ja, garje so tisto rjavo packasto.
Jaz bi jim naštimala WC, pa kakšno kartonsko škatlo, ne previsoko. Dala bi tudi deko, potem si pa sami izberejo,
a jo rabijo ali ne (ne vem, iz kje si, pri nas se ponoči precej ohladi).
Za privabit male - sede ali čepe (da izgledaš čim manjša in s tem manj nevarna :D ) božaj mamico, se z nežnim
glasom pogovarjaj, migaj malo s kakšnim trakcem. Radovednosti se je težko upreti in ko pride bliže, naj dobi dozo crkljanja pod mus (ne predolgo,nekaj minut, pa kmalu spet). To ti je sicer tako zvana Trixi terapija,ki je zelo uspešna :good:

Za ostalo bo pa Helena ta prava za odgovore :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 05, 2012 8:35 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Lahko, ja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To avg 07, 2012 10:51 am

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

alexy, hvala <3 drugače pa vso srečo s Trixi terapijo :D A bi se dalo kake fotke? :angel:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor To avg 07, 2012 7:27 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Update..

Mama je bila danes sterilizirana. Nima bolh in garij. Danes je bila tudi testirana in je negativna. Je pa ful ful prijazna - res jo je škoda za ven :(

Uspelo mi je celo naredit par slik od tamalih. Kolikor sem jih uspela pogledat noben nima bolh in garih, dva sta fantka (oranžen tiger in črno bel), drugi dve pa sta punčki. Ena punčka je malo prehlajena, tako da jim sedaj dodajam Lysine.

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 08, 2012 7:29 am

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Cukri lepi. :) Pa niso videti ravno pravi "divjački", ker sicer jih ne bi mogla takole poslikati. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Sr avg 08, 2012 6:28 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

V bistvu se sedaj moj brat ful ukvarja z njimi..tako da so malo manj plaškoti, ampak še vedno se bojijo.

Vse tele fotke (razen tiste, kjer pijejo pri mami) so nastale skozi vrata od pesjaka, ker drugače zbežijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 08, 2012 7:05 pm

Re: Kako spraviti gor leglo mačkov za telebane..

Z vidika socializacije, ki je potrebna zaradi možnosti kasnejše oddaje, bi bilo veliko bolje, če bi bili mucki v prostoru, kjer nimajo kam pobegniti, se skriti. Potem jih lahko postopoma privajate, večkrat jemljete v naročje, božate, se igrate s perotom. Če nimate možnosti drugačne nastanitve, poskušajte tu preurediti tako, da mucki vsaj ne bodo imeli človeku težko dostopnih skrivališč. Zdaj ko so še majhni, je lepa priložnost za socializacijo, prav kmalu pa bo precej težje.

Vrni se na Mačja hiša

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.