Vegansko vegetarijanski kotiček


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če apr 26, 2012 4:18 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Mogoče je za povprašat v lekarni, če imajo kaj takega kot je Linex (žive liofilizirane mlečnokislinske bakterije) ampak na vegetarijanski bazi...so pa po moje te bakterije tko al tko gojene in niso nobene živali od blizu videle, ne vem pa a to vam kaj pomeni ali ne. :)

Piše pa na strani takole:

- probiotično zdravilo brez recepta, kar zagotavlja kakovosten, varen in učinkovit izdelek
- tri vrste bakterij, ki so izolirane iz človeka
- že več kot 25 letno zgodovino varne uporabe v Sloveniji

Tko, da načeloma so človeške? Hmmm bom vprašala inženirja živilske tehnologije pr bajti :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Če apr 26, 2012 4:23 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

ja dej, prosim. v bistvu bi ene take luštne bakterije, ki dejansko prinesejo kaj mojemu črevesju in celotnemu zdravju ter so hkrati primerne za delat sojin jogurt :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21057

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če apr 26, 2012 4:33 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Zmaja, verjetno iščeš probiotik ... Sem ravno danes jedla en sojino-jagodni jogurt (Valsoia), na njem piše, da so v njem probiotične kulture L. bulgaricus in S. thermophilus, pa še probiotična prehranska vlaknina inulin; če ti kaj pomaga, ne vem namreč, kje jih dobit :girlblush: .
Sama se sicer s problemom visoke cene nekaterih tovrstnih izdelkov "spopadam" z rednim preverjanjem polic z znižanjem - tako v klasičnih kot v bio trgovinah; redno nižajo cene izdelkov, ki so nekaj dni pred rokom/ne grejo v prodajo, pa kupim, kar me sicer zanima/mi je všeč, mi je pa redna cena malo manj zanimiva/všečna :D . Je pa res, da ta taktika za redno uživanje jogurta ni ravno produktivna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 3:17 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

To bi mogoče bolj sodilo v rubriko "Kaj bomo kuhali", ampak, ker gre za vegansko različico klasične jedi, bo najbrž tudi tu kar OK. Tole so veganski makaroni s sirom (ki so bili danes za kosilo). Za okus po siru se uporablja suh jedilni kvas v kosmičih (ne gre za pivski kvas). Ne vem koliko ga uporabljate, meni je okus zelo všeč.
Pa še dokaz! :D

Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 3:23 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Kje pa dobiš ta kvas v kosmičih, najbrž v kakšni specializirani trgovini? Sem ga iskala v sparu in mercatorju, pa ga nimajo. V bistvu niti ne vem kako to zgleda :blush:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 3:35 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jaz sem pa prejšni teden naredila kvazi čufte v omaki, tko na simpl, in sem naredila falafel, pa ga potem še malo pokuhala v paradižnikovi omaki, zraven pa pire krompir. :nyam:

Drug dan sem pa naredila tele:
http://smittenkitchen.com/2007/09/cousc ... d-peppers/

Če bo kdo delal - jaz sem npr. uporabila samo navadne bučke, je pa mase prišlo ful. Spekla sem 5 paprik, v taki posodi kot jo ima scarecrow tamle zgoraj :) , pa mi je mase ostalo ogromno. Je pa zelo okusno tudi če samo to mešanico kuskusa, zelenjave in čičerike ješ. :) Je pa odvisno od velikosti samih paprik.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 3:38 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jaz jedilni kvas naročujem v spletni trgovini Živa centra http://shop.zivacenter.org/index.php?sh ... odukt=2814
,ampak verjetno ga imajo še kje. Njihov izgleda takole

Slika
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 5:46 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jaz sem pa nazadnje kvasove kosmiče kupila ravno v Mercatorju. Ne vem več, katera znamka, pakirani so bili v kartonasti škatli. Med drugim so tudi uporaben nadomestek za parmezan.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne apr 29, 2012 6:16 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

zmaja je napisal/-a:ja dej, prosim. v bistvu bi ene take luštne bakterije, ki dejansko prinesejo kaj mojemu črevesju in celotnemu zdravju ter so hkrati primerne za delat sojin jogurt :D


Evo sm povprašala. To so človeške bakterije, se prav take k jih imamo mi v črevesju tko, da je to ok in potem tud tvojo notranjo floro uravnavajo. :D Za pogledat je edino iz česa je kapsula, ker lahko je na bazi želatine kar pomen da je živalsko al pa na osnovi pektina, kar je pa rastlinsko (no sj to zihr veš sam tko). :) Obstaja pa kar nekaj verzij tega izdelka tko, da kakšen bo zihr ok. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 7:22 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Veliko močnejše od Linexa je yogermina, vendar je treba najti lekarno, ki jo hrani v hladilniku (edini probiotiki, ki jih je treba imeti v hladilniku, vendar lekarne rade spregledajo ta podatek), baje je vegansko. So mi v neki "naravni" lekarni rekli, da je to po raiziskavah namočnejši probiotik. No, tudi po mojih izkušnjah zmaga, v enem tednu mi je obnovilo celotno črevesno floro, prej totalno uničeno od zdravil, ki jih nisem prenesla. Sta pa L. in Y. zelo drag špas za redno uporabo....

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne apr 29, 2012 7:25 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Ja, je drag špas ja...jaz ga ne uporabljam redno, ga pa imam vedno doma, ker sem precej občutljiva pa potem prav pride. :)

Sej najbrž ste že kje kaj pisale, ampak a uporablja katera stevio oz. izdelke iz nje za slajenje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16506

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne apr 29, 2012 7:31 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jaz! :D Jo dam v kavo, oziroma kakšno fejk različico kave, ker kave ne smem pit :fool:

Če sem čist odkrita, okus ni nek gastronomski doživljaj :D :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 30, 2012 7:18 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

A pa to uporabljaš sladilo iz stevie ali si si rastlino omislila in cufaš listke z nje?
Pred časom sem zasledila, da je v tistem pripravku samo par odstotkov vsebnosti stevie, ostalo pa naj bi bil maltodekstrin ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 30, 2012 7:19 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Oz. a imaš kakšno drugo sorto pripravka?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16506

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po apr 30, 2012 1:32 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Uporabljam tabletke, 200 jih je v žepnem pakiranju. Piše gor edino, da je "naravno namizno sladilo s steviol glikozidi iz izvlečkov listov Stevia Rebaudiana".

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če maj 03, 2012 11:08 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Če maj 03, 2012 11:15 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

hvala vsem za nasvete in informacije. sem pa vmes pogledala tudi sojin jogurt od yoye, ki vsebuje dve vrsti t.i. jogurtovih bakterij, na njem pa piše, da je 100% pflanzlich :D

tko da se bom podala v nakup jogurtomata in si zacela pripravljati svoj veganski jogurtek :)

se 1x hvala za vse informacije :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To maj 08, 2012 10:22 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tale recept za "surovi čokolino" (ki ni prav nič čoko :) ) mi je pred leti dal kolega, ki je bil takrat ravno v fazi presnojedstva.

Količine so za eno osebo in fajn nasiti:
Za cca. 10 ur v vodo namočimo 10 dag mandljev. Lahko tudi pred spanjem, če obrok načrtujemo za zajtrk. Nato v mešalnik (blender) vržemo 4 srednje velike banane, dodamo namočene mandlje ter za okus dodamo 2 suha datelja ali dve suhi figi. Zmešamo do gladke tekoče mase.
Osnova so banane, oreščke lahko izberemo po volji (indijski zaradi svojega sladkega okusa dodajo posebno aromo), prav tako lahko namesto fig ali dateljev uporabimo rozine, suhe marelice ... Oreščke lahko namočite tudi v pomarančni ali kak drug naravni sok.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To maj 08, 2012 8:01 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Danes sem kupila rastlino stevio, v Merkurju v Btc Lj. je en lonček malo manj kot 3€. V lončku so 4 stebelca, ne vem ali je to ena ali pa so 4 rastline. :) Listki so RES sladki. :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 20, 2012 4:38 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Veganka sem šele slabe tri mesece in v tem času sem morala že marsikomu razložiti, zakaj sem se odločila za to. Svoja razmišljanja še zbiram in jih bom objavila na blogu; za tukaj pa tale zapis Mayim Bialik (tisti, ki gledate The Big Bang Theory, jo poznate; sicer pa je igralka in dr. nevroznanosti), ki odlično povzame vse, o čemer jaz premišljujem zadnje mesece ...
http://www.peopleforgreenjustice.com/20 ... im-bialik/
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.