V središču

rabim nasvet


Moderator: andreja

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 8:21 pm

rabim nasvet

Tole temo komot prestavite, ker nisem vedla točno kam pisat. :(

Rabila bi nasvet, ker sem danes malo zmrznila v eni situaciji. Šla sem pač na sprehod (Kranj- pri bazenu, tam kjer je cesta na Rupo), pa je ob cesti sam tekel pes od konca "švabske vasi" (upam, da kranjčanke veste kaj mislim) proti Rupi. Od daleč je deloval dokaj suh, kak ovčarski mix (?), kolikor so moje oči zasledile, pa še precej hitro je šel. Delovalo je nekako tako, kot da je pač sam na sprehodu. :dash:

V glavnem, kaj naredit? Tečt za njim in ga ujet? Nato klicat zavetišče? Ali klicat policijo, čeprav bi bil ziher že na Rupi preden bi prišli...


Upam, da ne izpadem preveč butasta. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po nov 29, 2010 8:30 pm

Re: rabim nasvet

Ta pes to verjetno počne na dnevni bazi. Če se ti zdi, da ni vse ok z njim pa pokliči pristojno zavetišče.Če nisi ravno navajena psov (ovčarski mixi ravno niso najbolj nedolžna bitja) ni dobro, da ga poskušaš sama loviti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 9:56 pm

Re: rabim nasvet

Na Rupi jih je žal ful. :( Pa vsi lastniški.
V teoriji marsikaj deluje, v praksi pa žal ne. :dash:
Verjetno se ti itak ne bi pustil ujeti...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 10:36 pm

Re: rabim nasvet

Mislim, da se mi ne bi ja. :( Bom pa še kdaj zavila tja malo "pobrskat" in če bo treba klicat koga pa bom...čeprav če ti alex praviš da jih je dosti tam, kar itak verjamem ko pomislim na tiste "kmetavze", ne vem koliko se da naredit. Ahhh žalost :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 30, 2010 10:27 am

Re: rabim nasvet

V teoriji pa se take pse ujame in pridrži, dokler ga ne pridejo iskat iz zavetišča. Lastnik mora potem zavetišču plačat stroške sprejema, da dobi psa nazaj. Če se začne na dnevni bazi dogajat, da lastniške pse brez nadzora nekdo vozi v zavetišče, se bojo velecenjeni lastniki le zamislili in mogoče rajši imeli psa pod nadzorom kot v evrih plačevali za njihovo "svobodo".
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 30, 2010 10:45 am

Re: rabim nasvet

Ja, samo so tole najbrž bolj tiste sorte "lastniški" psi - brez čipa in po hitrem postopku zamenjani z drugim. V tem koncu so namreč kar velike kmetije in kar veliko psov ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To nov 30, 2010 11:37 am

Re: rabim nasvet

Točno tako...če bi vsakega psa, ki luta naokoli po vasi (in vsi taki so brez čipov) vozili v zavetišče, bi vsi ti psi končali na plečah zavetišča in občine, ker lastnikov tako ne bi našli. Poskusi pa oddati x število ovčar mixov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 30, 2010 11:43 am

Re: rabim nasvet

all, a si za eno gverilsko akcijo? 8)
Raztalat po Rupi na vse sumljive lokacije (= skoraj vsaka hiša....no pretežni del njih, da ne bom delala krivice komu...) v kaslce tole: Opozorila DZZŽ Kranj - letak (ne znam dat linka :girlblush: je pa v temi Članki, letaki.

Imamo jih še par kg na zalogi, kamot dobiš stiskane, da ti ne bo treba printat :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To nov 30, 2010 11:58 am

Re: rabim nasvet

ha, to bi blo kul kak vikend naredit, pa sprehod mi ne bi škodil :D sem že razmišljala, da bi kar direkt po imeniku šla pa začela kar pošiljat, gor napisala "srečne praznike", bi odprl bi pa dobil nekaj takega :devil: (jaz mam še kuvert, če se rabi.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To nov 30, 2010 12:17 pm

Re: rabim nasvet

taperverčki je napisal/-a: Če se začne na dnevni bazi dogajat, da lastniške pse brez nadzora nekdo vozi v zavetišče, se bojo velecenjeni lastniki le zamislili in mogoče rajši imeli psa pod nadzorom kot v evrih plačevali za njihovo "svobodo".

Tole sem jaz parkrat naredila v svoji soseski in se je dobro obneslo. Skoraj vsi psi so bili čipirani in vsi ti primerki so sedaj pod kontrolo. :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 30, 2010 12:20 pm

Re: rabim nasvet

all je napisal/-a:ha, to bi blo kul kak vikend naredit, pa sprehod mi ne bi škodil :D


samo pazi se psov ;) (bolj žalosten hec, vem :negative: )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To nov 30, 2010 1:08 pm

Re: rabim nasvet

Ljubljana je vseeno drugače kot vasi (v tem primeru Rupa) okoli Kranja. Ne vem, če obstajajo hujši primerki kot so gorenjski kmetje (upam, da ne bom koga užalila, mogoče obstaja kaka izjema). Psi, ki sem jih jest polovila, so bili vsi brez izjeme brez čipov, kako je naprej pa vemo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 30, 2010 1:44 pm

Re: rabim nasvet

Tudi Logatec je še vedno selo in lokalni starci mislijo, da je njihova pravica, da imajo pse spuščene (in seveda da - pardon my french - serjejo povsod razen doma). Ko se pritožiš lastnikom, si zmešan ti. Posledica je poglobitev že obstoječega konflikta, ucek bo pa itak še naprej španciral po svoje. :bad:
Čisto zares se pa še nikoli nisem odločila kakšnega cucka pobasat v prtljažnik in odpeljat v zavetišče, čeprav sem o tem že razmišljala. Prvi razlog je to, da dobro vem, da ima pristojno zavetišče vrh glave pravega dela in me je sram, da bi jo bremenila s slabimi medsosedskimi odnosi. Drugi pa je strah pred situacijo, kakršno opisuje Pola. :girlsad:

Zato sem tudi napisala, da je to zgolj teoretična rešitev. Pametne efektivne rešitve, v kateri živali ne nastradajo in nihče razen nemarnega lastnika nima stroškov, prav zares ne poznam.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:08 am

Re: rabim nasvet

Bom kar tole temo porabila. Ali katera ve, kam spadajo Medvode: OU (VURS) LJ ali OU Kr? Saj veste, da se za nas Ljubljančane Gorenjska začne pri gostilni Jelen v Šentvidu :girlblush: :scratch:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:16 am

Re: rabim nasvet

Nimam pojma, ampak bi jaz Medvode prej pod LJ dala. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:17 am

Re: rabim nasvet

Pomagaj si s poštno številko - če je na začetku 1, je verjetno LJ ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:19 am

Re: rabim nasvet

Ne vem, če je to zanesljiv kriterij: Vrhnika je tudi z 1, pa paše pod Postojno.

Na strani od Vursa me pa z nemo karto zafrkavajo :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:22 am

Re: rabim nasvet

v Medvode vozi LPP. pomojem spada pod LJ.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:24 am

Re: rabim nasvet

Če ti kaj nuca (verjetno pa ne :P )
OU Ljubljana ima izpostave: Domžale, Grosuplje, Kamnik, Litija
OU Kranj pa Radovljica, Škofja Loka (obe na lokaciji sedeža enote v Naklem)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 9:25 am

Re: rabim nasvet

V Medvode vozi tudi Alpetour iz Kranja. :lol:

Je pa to malo drugače, vem. :)
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.