V središču

Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek


Moderator: andreja

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 499

Pridružen: Če jun 20, 2013 8:19 am

Odgovor To jun 23, 2015 11:02 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

kozmopolitanka je napisal/-a:načeloma si lahko kodraš lase kar z likalnikom, sploh, če ima ožje "klešče".
drugače pa ja, obstajajo taki, ki jim lahko menjaš nastavke.


Jp... jaz imam samo likalnik in z njim kodram. Poglej na Youtube "how to curl with a straightener" ali kaj podobnega, je ful enostavno, samo zaviješ likalnik okrog las. Efektivno prišparaš 50€ pa prostor v kopalnici :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Če jun 25, 2015 1:20 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

all je napisal/-a:Ooo, daj moraš se pridt pokazat! :)

Seveda, Fergie mi je dolžna še igro s štrikcem. 8)

Mačja mama je napisal/-a:Jaz sem tudi naredila to napako samo 1x. Po navadi imam krasne zdrave lase, takrat so se mi scepili od konic do korenin in še 2 leti potem so bili kot slama.

Sem pri kolegici opazila točno to... :negative:
Ampak najslabše je, da je imela prvi meseca (morda dva) ful lepe kodre. Kmalu za tem se je vse skupaj spremenilo v neko natupirano seno.
Se bom spomnila na tele komentarje, ko me bo spet mikalo, da bi si šla "trajno uničevat" lase.


pixna je napisal/-a:Kaj čmo... sej če bi imela kodraste, bi pa verjetno težila, da bi imela rada ravne. Takšne smo babe. :D

:lol: Ko sem imela skodarne so mi šli na živce (če so pa za kodranje izbrali tako neprimeren čas - puberteto).
Zdej imam ravne in glej ga slona, prav po babje bi sedaj rada kodrast/valovit las...

:truce:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 16, 2015 9:58 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Eno vprašanje, če ima katera toliko stare otroke ali jih pozna... kaj imajo 10 letne punčke rade kar se igrač tiče? A je to prestaro za barbike?
Te trendi se ful menjajo, pa nimam pojma na kaj padajo ta moment toliko stari otroci.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe dec 04, 2015 9:16 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Imam nečakinjo staro 9 let - ne moreš sfalit s kompleti za ustvarjanje (če je dete bolj ustvarjalno). :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne dec 27, 2015 8:08 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Do danes sem mislila, da je za kopalnico najboljše čistilo kis pa vidim da se hudo motim. Danes sem naredila pasto iz sode bikarbone, namazala , počakala in zdrgnila. S pip in ploščic so šli madeži, ki naj ne bi več šli. :) Sodo samo zmešaš z vodo, toliko da nastane pasta. :). Če čistite večje površine uporabite rokavice saj je soda tudi piling za roke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po mar 07, 2016 6:50 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Vodni sesalec.....zanimajo me vaše izkušnje, plusi in minusi, pa kateri model imate - tko, čisto pošteno, med "babami" pač ;) Počasi bom morala svojega zamenjat.
Velik minus je zame vsekakor vsakokratno čiščenje, ki ni ravno minutka časa, ker je posoda za vodo narejena malce usernonfriendly. Velik plus mi je pa to, da se smeti in pršice in briketki in....no, saj veste, kaj vse ane.....ne valjajo po vrečki x dni/tednov/mesecev, dokler ni polna in jo je treba zamenjat. Pa da po sesanju lepo diši, ker vedno dam v vodo nekaj kapljic eteričnega olja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po mar 07, 2016 7:03 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz sem pred leti imela Batagelovega in sem po slabih dveh letih prešaltala nazaj na navadnega. Razlog: vsakokratno sestavljanje, polnjenje, praznjenje, čiščenje in razstavljanje posode in kablov mi je vzelo veliko več časa, kot sem ga bila pripravljena vložiti v čiščenje. Lahko, da so danes novi, prijaznejši modeli na tržišču, ma mene ne mamijo več.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Po mar 07, 2016 7:07 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Batagel je pri nas samo za generalke. :P
Tako kot pravi moksa, nimam časa, niti volje za sestavljat/razstavljat in tudi čistit še sesalec.
Pri nas se zadnje 4 leta super obnese sesalec s posodo+hepa filtrom. :good:
Ni smrdečih vrečk, sesalca ne menjamo več na 2 leti (to je pri nas običajna življenska doba :lol: ), je pa potrebno računati na menjavo filtrov ene 3-krat letno. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po mar 07, 2016 9:15 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Pa pomisli, da je masina tezja se za ajmar vode, ko ga vlacis za sabo in po moznosti se po stengah. :S
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po mar 07, 2016 4:23 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

...in ti na vrhu šteng pade z rok, se skotali v pritličje, mu odleti roč in en kolešček, pol se pa pejt sesanje..... po servisu sem tudi jaz mojega Batagelja začela uporabljat samo za generalke, dnevno pa laufa sesalec s hepa filtrom, po končani uporabi se pa tudi veliko lažje in hitrje spuca in pospravi...bljak, ne maram pospravljanja vodnega sesalca, res ne.....je pa res, da cela bajta diši, ko sesam z njim, po poprovi metki, ne pa po mojih čikih........ :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po mar 07, 2016 4:56 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

zdaj, ko sem delala na dveh sejmih, sem si ogledala Vorwerk Kobolda, ki tudi pomiva, samo rahlo me je zabolela glava, ko so mi ceno povedali :D .

Mi imamo Dyson Animal pro, se hitro spuca po sesanju, filter operem, nic ne smrdi, pa se samo moz ga uporablja :D , kaj cem vec
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po mar 07, 2016 8:23 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

ja, pred uporabo res zgubljaš cajt, pa res je j*** vlačt tole za sabo, sam potegne ven pa še vlakna iz estrihov :D . mam pa aqua viva al nekaj takega. sem pa z njim pa seveda z mojimi olji rešila kavč kamor se mi je en podelal :dash:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po apr 25, 2016 4:45 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

ne vem, kam prilepit tale nasvet, pa naj bo kar tule.... :good:

https://youtu.be/Nljd0HmK2HY

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr maj 11, 2016 7:23 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Če ima kdo izkušnje s kronično vneto ščitnico in bi delil kakšen nasvet, naj se mi lepo prosim javi.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 836

Pridružen: So jul 25, 2015 7:16 pm

Odgovor Sr maj 11, 2016 9:19 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

rozika je napisal/-a:Če ima kdo izkušnje s kronično vneto ščitnico in bi delil kakšen nasvet, naj se mi lepo prosim javi.

Rozika, jaz bi ti svetovala, da greš k dobremu homeopatu. Za uradno medicino je to neozdravljiva bolezen, kombinacija uradne medicine in homeopatije pa daje precej dobre rezultate, predvsem pa se pacient dejansko dobro počuti.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Če maj 12, 2016 11:49 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ker vidim, da je bila zgoraj debata o sesalcih bom kar izkoristila priložnost in vprašala še tukaj. Ima kdo iRobota in kako se obnese z dlakami? Meni je po pravici povedano škoda časa, ki ga porabim za sesanje. Sesala bi pa lahko vsak dan :fool: , čeprav živim na slabih 40 kvadratih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 12, 2016 1:22 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Super, noro, ful dobro! Mi smo nasega Robija kupili, ko smo dobili dojencka. Ko mas malega plazilca, ti res ni lustno, da puza po macjem pesku. Prej sem vsak dan pometala z gumi metlo in na 2-3 dni sesala, pa nisem bila najbolj zadovoljna z rezultatom.
Imamo malo drazji model, ki ga lahko nastavim na timer, da posesa pritlicje vsako dopoldne, ko smo v sluzbi/vrtcu. Je res lustno pridet iz sluzbe v spucan dom. :D Nobenih sopov dlake po vogalih in peska po tleh. Res pa nimamo tepihov, samo keramiko in parket.
Dela brezhibno ze 2 leti vsak dan. Pocasi bo treba menjati baterijo, drugih tezav do zdaj se ni bilo.
Absolutno priporocam.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne maj 15, 2016 10:24 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Zelo priporočam tudi jaz. Dela že četrto leto od ponedeljka do petka vsak dan. Enkrat smo menjali baterijo, sicer pa dela bp. Imamo pa najbrž enak model kot tuperverčki.
Timer in malo večja posoda, pat model v glavnem. Eden boljših nakupov vseh časov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po maj 16, 2016 6:01 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz sem ga imela sposojenega, od staršev. Rezultat dober, je pa preveč motil mačja sostanovalca (je kar močno glasen, verjetno zato, ker ima že svoja leta). Poleg tega mi ni hudič ob čiščenju mačjih wc-jev na hitro pomest dnevno & mačjo sobo 2-3x/dan, saj nimam tako zelo velikega stanovanja. Ne vem, jaz menim, da je investicija upravičena pri večjih površinah, pri zgoraj omenjenih 40 m2 pač ne.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po maj 16, 2016 12:25 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

meni se obnese v spalnici, na žalost ne zna po stopnicah, ne zna se rešit izpod troseda, kamor se zatakne....pa na živce mi gre, ker tako dolgo drsa...no, sedaj, ko sem doma in ga vidim, kaj in koliko dela, prej ga nisem gledala... :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.