V središču

Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 07, 2016 2:14 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Prednosti sušilca so. :good:
So pa tudi slabosti. Pri sušenju gredo bombažne cunje dejansko skupaj. Ene skoraj nič, druge veliko, ne pozabit na to. Pižame ratajo prekratke, kvalitetna trenirka se je močno skrčila, nogavice in majice/mikice sedaj kupujemo večje kot prej, da ratajo ravno pravšnje... :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr dec 07, 2016 2:27 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Hihi, potem najbolje, da stestiram delovanje na tisti gori cunj, za katero zbiram motivacijo za zmetat stran? :lol:

Hvala :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 07, 2016 3:52 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz sušilec zelo rada uporabljam. Sem se pa navadila, da vanj marsikaj ne smem dat. Včasih, ko prehitro delam in spregledam kakšno cunjo, pa obžalujem. Pa, pri že sušenih v sušilcu ni več problem. Problem so nove stvari in takrat je človeku tudi najbolj hudo. Npr. sinova lepa majica, dobljena za darilo... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr dec 07, 2016 6:22 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Sodobni sušilci s toplotno črpalko sušijo na bistveno nižji temperaturi kot starejši stroji in je zato krčenja bistveno manj. V katerikoli stopnji sušenja odprem pri mojem, je perilo notri komajda mlačno. Jaz še leviske sušim notri in jih komot na rit pol spravim. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr dec 07, 2016 6:25 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

(Za primerjavo s pralno-sušilnim, iz katerega je perilo tolk vroče, da moraš počakat nekaj minut, da se ne opečeš.)
Drugače pa ja, kaj se tudi skrči, ampak meni se res ne zdi tolk hudo. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če dec 08, 2016 8:44 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

joj, saj sem že čisto odločena :D :girlblush: če bo res kriza, bom pa še vrata na stopnišče odprla pa bomo imeli s sosedi žur :P ;) za krčenje pa - če grem jaz noter, tudi deluje? :lol: :lol: :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če dec 08, 2016 10:49 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Kaj pa ce te skrci samo po visini? :scare:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 7:56 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Po mojih izkušnjah se res čist nobena stvar ni skrčila po širini, samo po dolžini. Tko da ne vem, če boš zadovoljna z rezultatom. Boš mela pa lase ful mehke in polne volumna. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 12:56 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz imam pa same negativne izkušnje s pralno-sušilnim strojem in ga ... sovražim. Imava 3 leta star Candy stroj (ni bil najcenejši, khm, khm), ki ima 2 programa za sušenje, enega za bombaž in enega za občutljivo perilo. Pri vsakem programu lahko dodatno nastavljaš še trajanje sušenja oz. stopnjo želene suhosti perila (za likanje, direkt za v omaro ...).

In, ko smo zaradi giardie že ničkolikokrat prali po nevemvečkoliko strojev dnevno, je prejšni stroj škripnil, pa sva kupila tega kombiniranega. Mislila sem, da nama bo rešil življenje, ker pozimi nimava kje sušit, ampak:

- vedno sušim samo na občutljivem programu, pa sem uničila že kupe perila. Pižame sem naknadno kupila prevelike, pa so mi zdaj zgornji deli vseeno samo še do popka, o spodnjem perilu in nogavicah bolje, da sploh ne govorim
- običajno sušim krajši čas in manjšo količino perila kot je za stroj predvideno in vse kar je, je da je škoda elektrike. Perilo pač niti približno ni suho. Če bi ga sušila do suhega, bi lahko to samo še otroci nosili.
- kljub majhni količini perila v stroju, je vedno obupno, obupno zmečkano, niti mačjih dlak ne "odplakne" (in ja, stojim zraven, ne puščam notri ves dan, pa se navadne bombažne rjuhe zlikat ne da nikoli več, je precej trajno prešano)

Ropot me ne moti, z vlago ni težav, imava kopalnico itak skos odprto. Serviser je stroj pogledal ravno kak mesec nazaj, pravi, da je brezhiben. Ja, brezhiben je v povzročanju težav. :rolleyes: Zdaj bi kupila le še samostojni sušilec, verjamem, da je tista reč malo drugačna od tega kombiniranega krčilca, a, če bi imela tistega kam dat, bi imela tudi prostor za stojalo. Dejansko raje puščam mokro perilo in ga postopoma navlečem po stolih in obešalnikih malo naokoli, kot da dam sušit. Ajde, včasih se zmotim in sušim posteljnino ter brisače, pa še za to mi je žal. Kot bi moja mama rekla, je vse kot bi kravi iz rit potegnil. :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 1:13 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Pa daš tisti listek not za ravnanje vlaken?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe dec 09, 2016 1:19 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

ojej, ja, kombiniranega sem zaenkrat samo enega našla, ki dosega moje zahteve (toplotna črpalka, dejanko dovoljšnja kapaciteta, da ni treba sušiti po delih ipd.), stane pa okrog 1500 €, tako da bo pač ostal samo sanjski ;)

OK, tpv in fiorinca, sta me fajn prestrašili in se ne bom sušila not, že tko sem bolj majčkena :D :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 1:24 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

No, jaz imam kombiniranega in sušilni del je precej zanič. Posušim le pregrinjala za kavč in Melijeve rjuhe za lulanje, drugo ne, pa še to se cmari not po eno uro in več in ni suho. Imam že zbirko prekratkh zaves in drugih pokvek, ki je ne bi rada razširjala. Dlak skorajda ne odstrani, hrupen je in cunje so po sušenju tako vroče, da se komot spečeš. Znamka je Indesit in celi stroj že kar nekaj časa dela na zadnja šansa principu - naslednja neumnost in gre v vječna lovišta :devil:

Zmečkanost pa odpravljam s temi listki, to so me svojčas naučili v ZDA.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 2:03 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz imam kombiniranega pralno susilnega in posebej susilec s toplotno crpalko. Kombinirani je bolj ali manj neuporaben - susi na previsoki temperaturi in unicuje perilo, susi grozljivo dolgo, vse je zmeckano pa s tem, da lahko susi pol manj kot opere in moras polovico perila ven pobrat... Sem notri susila samo brisace, spodnje gate in nogavice. Kasneje sem kupila samostojnega susilca in mi je zelo uporaben. To je res cist druga stvar, ni primerjave. Mam pa oboje indesit, prvi pere brez vsakih tezav skoraj dnevno ze 10 let (!), susil je pa bore malo, ker tega pac ne zna dobro.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 3:52 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Cats je napisal/-a:Pa daš tisti listek not za ravnanje vlaken?


Nah, nobenih teh dodatkov ne uporabljam, sem prelena za kaj takega. :D


Sem se pa spomnila, da sva se na letošnjem dopustu na enem izmed grških otokov poslužila samopostrežne pralnice perila. Tam so imeli ločene pralne in sušilne stroje. Me je bilo kar strah fliknit perilo v tisti sušilec, videti je bil iz leta 2, imel je tri temperaturne možnosti, ne glede na izbrano temperaturo pa je sušil samo 40 minut. Boben sušilca je bil ogromen, po sušenju pa je bilo perilo suho, mehko in čisto nič zmečkano (da bi se skrčilo po tej eni uporabi nisem zaznala), povsem drugače kot doma. Tako da preverjeno z isto garderobo, med ločenim in kombiniranim strojem sploh ni primerjave. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So dec 10, 2016 1:17 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Bolje ločeno. Pri nas je boben v sušilcu konkretno večji od pralnega, tako da gre komot vse iz pranja v sušilca. Ja skrči se, kar pa je pri starejših oblekah, ki se pri vsaki uporabi že preveč razvlečejo prav uporabno. :D Mi pa toliko bolj požira živce in finance pralni stroj, ki vleče žice iz modercov. Pri starših tudi enkrat nisem uporabljala mrežice, tu sprobavam svašta, pa ne pomaga. Serijsko jih mori.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne dec 18, 2016 10:10 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Help. Ker tu obvladate čiščenje, me zanima, kaj menite o sesalcih, ki hkrati tudi čistijo z vodo (mokro-suhi?)? Sem imela priložnost sprobati samo enkrat. Starši so se preselili v hišo, ki pa ni v celoti zgrajena. Prah se žal s čevlji nosi v bivalni del, plus dlake živalic. Mislite, da bi to z vodo koristilo bolj kot navadni sesalec? Ali pa sesalec z vodnim filtrom?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 11, 2017 9:03 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

O rožicah - rastline, ki v dom prinašajo srečo..., če bo morda kdo preveril in sporočil, če je pomagalo. ;)
http://www.slovenskenovice.si/lifestyle ... o-bogastvo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To apr 11, 2017 12:04 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jst mam na jedilni mizi namest orhideje travo za muce......imam bogastvo v mačkih :girlyes: :D .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 11, 2017 12:12 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To apr 11, 2017 3:59 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

:goodpost: metina. :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.