V središču

Vegansko vegetarijanski kotiček


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To avg 04, 2015 6:55 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

V Hofru imajo svež kokosov oreh, zanimiva stvarca. :) Odpre se pa takole: https://www.youtube.com/watch?v=QPvhxeg ... e=youtu.be
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne avg 23, 2015 7:33 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tiste/-i, ki v službi nimate menze, kaj si nosite zraven za malico? Jaz si nesem npr. francosko solato (Plamilova vegi ''majoneza'', grah, korenje, krompir, kisle kumare, malo gorčice, poper), ajdovo kašo v solati (s paradižnikom in papriko), pšenični zdrob z riževim mlekom, cimetom in marmelado po vrhu, sendviči s popečenim kruhom (tofu, sojin namaz, zelenjava z vrta), mešano solato (dodam še mešana semena, tofu in kruhove kocke), ajdov/pirin kruh z marmelado,... mi pa zmanjkuje idej, predvsem veganskih... večinoma mi samo namazi na kruhu ne pašejo in samo sadje ali oreščki mi je res premalo za cel šiht. Imamo mikrovalovno in hladilnik.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne avg 23, 2015 7:44 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Kaj pa rižotke, testenine, njoki, ješprenj...? Omake lahko variraš, dodajaš poljubno zelenjavo ali gobe.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne avg 23, 2015 7:56 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Mikrovalovko raje ne. ;) Jaz sem si za na faks delala smuti sadje+zelenjava+oreščki+lan, precej nasitna zadeva.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne avg 23, 2015 9:11 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Uh, na riž sem pa res čist pozabila. Palačinke sem si tudi že nesla, pa so mi čist razpadle :girlblush: Moram še vadit peko veganskih :rolleyes: Rozika, imaš kak najljubši recept za smoothie, oz. katero zelenjavo si največ not dajala? Pa hvala obema :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po avg 24, 2015 5:38 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tole je osnova: neslani miks oreščkov (ali kar sem pač imela), lan, jabolko, korenje. Potem pa še kakšno pomarančo, kivi, peteršilj, sezonske zadeve, sezam, konopljina semena, bučne peške tudi, pa včasih vanilin sladkor (beri: vanilin odvisnik tu). :D Lan se da dobiti cel ali mlet, meni mlet ni všeč ker osksidira in izgubi hranila. Celega dobiš v skoraj vsaki trgovini. Meni so ti smutiji res mmmm pa še zdravi so. Polno vitaminov, mineralov in dobrih maščob. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po avg 24, 2015 7:54 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

jst zdaj ful vegansko pecem. Okus mi rata, tekstura pa ne. Naprimer browniji so bli odlicni, ampak so za po penit razpadali. Smo jih mogli na kroznikih z zlickami jest. Kaj dodate v receptevda se zadeve malo bolj kompaktno "skup drzijo"?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To avg 25, 2015 1:51 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jaz dam nadomestek za jajca (No-egg), al pa kašna banana tudi veže skupaj. Sem pa prve veganske nesla na veterino in upam, da so romali v koš, ker so bili (milo rečeno) nagravžni :girlblush: :D
Zdaj mi pa že gre, sploh ovseni :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 25, 2015 2:06 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

z no egg sem choc-chip cookije pekla. Samo modificirala obstojec neveganski recept z margarino namest masla in no egg namest jajc. Okus super, tekstura rahlo bolj trda od klasicne mase. Bojo naslednjic kako minuto manj v pecici.

Browniji so bili pa omg okusni. Narejeni po veganskem receptu (ki ni vseboval jajca/nadomestka za jajce). Samo so se pa res drobili. Bi no egg pomagal? In koliko nadomestka bi bilo pametno dodat? Ker recept sam po sebi nima napisanega jajca, ne vem kok bi bilo pametno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To avg 25, 2015 2:10 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Hmmm, probaj z eno žličko, nimaš kaj zgubit. Okusni bodo še vedno, tekstura pa upam, da boljša ;)
Pol bi pa še recept enkrat ob priliki :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 25, 2015 2:18 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

www.bbcgoodfood.com/recipes/1580654/mil ... ies-recipe. Tale je za piskote. Seveda temna veganska cokolada, margarina, no egg za nadomestke. Se niso revno tok lepo razlezli, pa malo bolj kompakt so bili. Bom naslednjic malo zmanjsala kolicino moke.

www.jamieoliver.com/recipes/chocolate-r ... ZgpJKfv.97 Tale je bil pa za brownije ponucan. Margarina namesto olja, ovseno mleko namesto sojinega in brez oresckov ker mamo alergika v skupini. Polovici mase sem sveze borovnice dodala da je bilo malo spremembe.

Ti gre ok anglescina? Prevedem?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To avg 25, 2015 2:30 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Namesto jajc se lahko uporabi banano (jaz jo dam pri tortah), no egg nadomestke, koruzni škrob, se ga da kupiti posebej (ni drago) sicer pa je to glavna sestavina pudingov. Nazadnje sem tole pekla. http://receptizabrzaijednostavnajela.bl ... otovi.html Odstranim puding, pa imam osnovo za piškote, ki mi do sedaj niso uspevali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To avg 25, 2015 10:35 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Sorcerer je napisal/-a:Ti gre ok anglescina? Prevedem?


Mi gre ok ;) hvala. Tudi za recepte :good: ...samo še kaj časa moram najti :rolleyes:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Sr avg 26, 2015 12:47 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Odlična zamenjava za jajca je aquafaba, nekje tri žlice za eno jajce, z dodatkom stabilizatorja (soda, citronka, sok limone...) pa se jo lahko stepe v sneg. Sama no egg nadomestka v več kot treh letih nisem porabila niti pol škatle, pa precej pečem, tako "uporaben" je :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr avg 26, 2015 1:18 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Pa sem izvedela nekaj novega, hvala ;) :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr avg 26, 2015 11:09 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

auafaba? Ta tekocina v kateri je trgovinska cicerika ulozena? Ker cicerike ogromno pojem. Bi morda prav prislo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe sep 04, 2015 6:17 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Ko rabiš nekaj konkretnega: segreješ kruh, namažeš malo vegi majoneze, dodaš narezano čebulo, popečene bučke, popečen tofu, posuješ začimbe in dodaš še zgornjo plast popečenega kruha. :nyam: :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So sep 26, 2015 7:56 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Nič novega, a vseeno vredno branja.

http://www.theguardian.com/books/2015/s ... l-question
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če okt 29, 2015 10:02 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

ravno vlila v model veganski cheesecake. Drzite pesti zame da se bo zadeva strdila tako kot se mora. Se nikoli nisem delala s tapiokino moko in nisem 100% kako ma teksturo ko se lepo pohladi, in ce bo zadevo sploh mozno rezat kot torto.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Pe okt 30, 2015 9:22 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

In ti je ratalo?
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.