V središču

Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor So sep 29, 2012 9:56 pm

Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Torej, kot že naslov pove je ta tema namenjena izdelkom / podjetjem, ki ne testirajo svojih sestavin / izdelkov na živalih.
Tema je namenjena tistim, ki želite deliti svoje izkušnje/mnenje za izdelke, ki jih uporabljate in niso testirani na živalih, predvsem pa je glavni namen v »poplavi« vseh izdelkov predstaviti peščico tistih, ki so vredni našega nakupa in na takšen način posledično pomagamo ustaviti trpljenje živali.
Vabljeni h komentiranju, objavljanju in priporočilu izdelkov! ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So sep 29, 2012 10:51 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Foč. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 8:05 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Meni je bilo razen 100% pure tekočega pudra še vse iz OrCa fantastično. Samo cene so res visoke. Lani v Amerki sem si naredila kar lepo zalogo izdelkov 100% pure, ker so tam cenejši. Sploh mascara je najboljša, kar sem jih kdaj probala. Tudi Nuxe indelki mi zelo ustrezajo, sploh kremice za obraz in linija z medom.
Gelov za tuširanje pa sploh ne bom več kupovala, ker sem totalno addicted od veganskega mila domače izdelave. Barb, hvala za info! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 8:27 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Pri nas doma smo ravno ta teden začeli uporabljat Ecover tablete za pomivalni stroj, od te znamke uporabljamo tudi čistilo za tla, stekla, kopalnico, posodo. Vse je super in po zmernih cenah, dobi se v Mercatorju. Večkrat kupim tudi Frosheve izdelke, od praška pa le še Faks helizim. Za umivanje rok, tuširanje, umivanje las, uporabljamo izdelke Sante in Ma Provence, večinoma te zadnje. Še posebej smo navdušeni nad sivkinim tekočim milom za umivanjem rok, nad klasičnim mandljevim milom im šamponom v obliki trdega mila, ki je oh in sploh fajn. Vse se po zelo zmernih cenah dobi v vecjih Mercatorjih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 8:36 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Samo v info, da se že nekaj časa spogledujemo z idejo, da bi v Superčombetu bil cruelty free certifikat pogoj za prodajo določenega izdelka, vendar imamo pomisleke, ker prodamo veliko RC in Sanabelle, sicer manj kot včasih, ampak še vedno dosti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 10:14 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

helena je napisal/-a:Samo v info, da se že nekaj časa spogledujemo z idejo, da bi v Superčombetu bil cruelty free certifikat pogoj za prodajo določenega izdelka, vendar imamo pomisleke, ker prodamo veliko RC in Sanabelle, sicer manj kot včasih, ampak še vedno dosti.


helena, kaj pa če kot prvi korak uvedete posebno izpostavljanje c-free izdelkov? Npr. z "značko" in po rubrikah?
Da počasi navadite uporabnike, da so posebno pozorni na to in morda celo spremenijo svoje nakupne navade ...
Če si bodo npr. ogledovali dva primerljiva izdelka, ki ju njihovi mački/psi oba lahko jedo, pa bo en poudarjeno cruetly free, se bodo
skoraj gotovo odločili za tega ... itd.

Jaz bi zelo rada nehala kupovati RC za mačke, ampak ne najdem hrane, ki bi našemu prebavno občutljivemu Brutu ustrezala.
Sedaj je RC Light in je ok. Zraven lahko primešam manjše količine (do 1/3 max) Applaws in bo še vedno v redu. Če pa skušam povečati
količino Applaws ali si celo drznem pa ni ok, dobi takoj hudo drisko :S Ampak to je za drugo temo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 10:18 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

helena je napisal/-a:Pri nas doma smo ravno ta teden začeli uporabljat Ecover tablete za pomivalni stroj, od te znamke uporabljamo tudi čistilo za tla, stekla, kopalnico, posodo. Vse je super in po zmernih cenah, dobi se v Mercatorju. Večkrat kupim tudi Frosheve izdelke, od praška pa le še Faks helizim. Za umivanje rok, tuširanje, umivanje las, uporabljamo izdelke Sante in Ma Provence, večinoma te zadnje. Še posebej smo navdušeni nad sivkinim tekočim milom za umivanjem rok, nad klasičnim mandljevim milom im šamponom v obliki trdega mila, ki je oh in sploh fajn. Vse se po zelo zmernih cenah dobi v vecjih Mercatorjih.


O, suuuper, prav to informacijo sem prišla iskat v to temo in je že tu :yahoo:

Glede mojih priporočil: šamponi za lase Ma Provence, absolutno. Čistila in prašek Frosh ali Ecover. Tekoča mila od Alverde (meni je najbolj všeč riževo).

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 10:43 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Tamle nekje je mascara omenjena - jaz odkar sem sprobala Alverde, ne uporabljam nobene druge.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne sep 30, 2012 11:02 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ja, tudi jaz imam eno Alverde z najbolj hecno krtačko ever, ampak je po dolgem iskanju končno dobra maskara :) Tudi sicer mi je kar fajn Alverde dekorativna kozmetika, čeprav itak uporabljam zelo malo tega. Recimo barvica za oči je tudi krasna, ker mi ne draži oči.

Ecover sem pred časom začela uporabljati za perilo in so se težave s kožo (izpuščaji) zelo uredile.

Pa moška linija Alverde - gel za tuširanje/lase je super! :D Sem jo kupila za mojega dragega in je bil čisto navdušen, potem so pa na treningih postopoma še ostali kolegi sprobali in menjali ;)

TPV/Barb, je recept za tole milo že kje objavljen?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 121

Pridružen: Sr sep 12, 2012 4:01 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 11:14 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Prisegam na Haucshko in Lush! Slednje bi najrajši kar jedla- -vse tako diši. Za dojenčke ( bo počasi prišlo v uporabo tudi pri meni) pa Logona.

Imam pa še eno vprašanje. Dostikrat slišim, da kakšna firma uvede moratorij na testiranje... Kaj to sploh pomeni?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ja, dekorativna od Alverde je tudi meni dobra, tisto kar imam. Trenutno vem da imam še korektor, mineralni puder in tisto kremo proti rdečici. :good:

Drugače pa redno uporabljam pilinge za obraz, tonik za obraz in kremo za obraz (tisto ultra sensitive) vse od Alverde in je res super. Tudi fant ima nekaj iz moške linije, pa do sedaj ni nobenih pripomb. :D :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 11:34 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

(Prepozna sem za edit, jooooj.)

Ko berem tole se zdi kot ena reklama vse skupaj iz moje strani. :lol: Ni zanalašč :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 12:24 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Jaz pa obožujem izdelke od Apostel krauter. Kozmetika je iz zelo kvalitetnih sestavin, v samem procesu pa so pravični tako do narave (brez pesticidev, vegansko itd.) kot tudi do zaposlenih (par jih celo osebno poznam, čeprav je kozmetika iz Nemčije). :) Od njih imam "Kleopatrino milo", lahko se ga uporablja za celotno telo, ob redni uporabi zdrži več kot 6m. Za zbudit imam rožmarinovo kopel. Na prvi pogled višja cena, vendar se kopel "prešejka" in uporablja peno, tako da je poraba res majhna. Rožmarin tudi poživlja pretok, tako da je super ob bolečih mišicah. Krema za telo z vrtnico-zelo lahka, torej ravno prav zame. Pa zelo lepo diši po vrtnicah (preverjeno naravni vonji, ker po umetnih takoj kiham). Mazilo za ustnice-ker je oranžno (ognjič) ne rabim šminke. :lol: Mi je tudi že pozdravilo grde razpoke ustnic (dehidracija...). Parfum v kremi-namažeš in potem se vonj počasi sprošča, seveda diši po vrtnici. :) Od Alverde imam tekoč puder-lepo prekriva in ne izsuši kože. Celotna familija uporablja njihova tekoča mila na punpico. Ne izsušijo kože, pa še lepo se sperejo (ne prenesem da mi roke dišijo po milih). Občasno uporbljam sivkino trdo milo od Orce, lepo pomiri kožo na brazu. Po poškodbah pa njihov "Joint-easy balm". Med kozmetiko je nepogrešljivo tudi olje čajevca. Za zobe imam mešanico zelišč+koralni kalcij (moj želodec ga ne prenese, pa sem ga zamešala med zelišča :D ). Za pranje cunj pa samo pralne krogle in kis.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 5:44 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

helena je napisal/-a:Pri nas doma smo ravno ta teden začeli uporabljat Ecover tablete za pomivalni stroj, od te znamke uporabljamo tudi čistilo za tla, stekla, kopalnico, posodo. Vse je super in po zmernih cenah, dobi se v Mercatorju.


Nočem biti partybreaker, ampak kolikor je meni znano Ecover testira na živalih :( Tudi jst sm jih uporabljala, pa sem potem nehala, ko sem to zvedela :(

taperverčki je napisal/-a:Gelov za tuširanje pa sploh ne bom več kupovala, ker sem totalno addicted od veganskega mila domače izdelave. Barb, hvala za info! :kiss:


Me veseli, da si zadovoljna. Bom posredovala informacijo naprej :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:35 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Barb je napisal/-a:Nočem biti partybreaker, ampak kolikor je meni znano Ecover testira na živalih :( Tudi jst sm jih uporabljala, pa sem potem nehala, ko sem to zvedela :(


Sem pravkar preverila na PETA strani in je Ecover res na črni listi. :girlsad: Hvala za opozorilo, Barb. Očitno bo potrebno "prešaltati" na nekaj drugega.

helena je napisal/-a:
Samo v info, da se že nekaj časa spogledujemo z idejo, da bi v Superčombetu bil cruelty free certifikat pogoj za prodajo določenega izdelka, vendar imamo pomisleke, ker prodamo veliko RC in Sanabelle, sicer manj kot včasih, ampak še vedno dosti.


Sanabelle testira na živalih? :O Bomo tudi tukaj očitno naredili menjavo, če le najdemo alternativo, ki bo obema všeč.

Skuki je napisal/-a:
helena, kaj pa če kot prvi korak uvedete posebno izpostavljanje c-free izdelkov? Npr. z "značko" in po rubrikah?

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:37 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Jaz pa ličila kupujem na Ličila.si. Kupila sem si več različnih lahkov za nohte, puder in korektor in sem z vsem zelo zadovoljna. Pa cene so zelo dostopne.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:41 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

taperverčki je napisal/-a:... Gelov za tuširanje pa sploh ne bom več kupovala, ker sem totalno addicted od veganskega mila domače izdelave. Barb, hvala za info! :kiss:


Tole pa mene tudi zanima, kje se dobi. Zelo težko dobim žajfo, na katero mi koža ne odreagira z alergijo.
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:45 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

zalarjeva je napisal/-a:Jaz pa ličila kupujem na Ličila.si. Kupila sem si več različnih lahkov za nohte, puder in korektor in sem z vsem zelo zadovoljna. Pa cene so zelo dostopne.

Aja pa gel za tuširanje s pilingom, ki tako lepo diši :good:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:50 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

taperverčki je napisal/-a:Gelov za tuširanje pa sploh ne bom več kupovala, ker sem totalno addicted od veganskega mila domače izdelave. Barb, hvala za info! :kiss:

recept prosim :angel:

Jaz prisegam na tole, se dobi v Mercatorju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:54 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Na deklaracijah Ecover piše, da ni testirano na živalih. Bom preverila.
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.