V središču

Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po okt 27, 2014 1:19 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Iskrica za sončnična semena ti bodo pa siničke pozimi zelo zelo hvaležne. ;) pri nas pa ta semena sploh ne dozorijo do konca, ker jih ptiči sproti zobajo. :)

PS: Ali se za bučke čajota (una sorta brez bodic) pripravijo isto kot navadne bučke, ali so kakšni kulski recepti pri kateri v rokavu? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Po okt 27, 2014 1:28 pm

Re: Vrtnarski kotiček

jaz imam sicer čajote z bodicami, pripravim jih pa enako, kot te buče, ki sem jih ponujala. Sem jih pa naredila že tudi v solati, kot črno redkev, super osvežilne so...je pa na spletu kar nekaj dobrih receptov...
:scratch: Pixna, prosim za tvoj naslov, ravno sem se lotila pošiljanja semena vsem, ki vas je to zanimalo... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po okt 27, 2014 8:22 pm

Re: Vrtnarski kotiček

sonja če maš kak fin recept za buče se nam kar zaupaj :)
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po okt 27, 2014 8:32 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ena kolegica mi je dala recept za polnjene bučke (ravno čajote). Skuhaš, olupiš, daš na pol in izdolbeš. Napolniš z mocarelo (poljubno po želji) in flikneš v pečico. In zna bit, da bom ravno to probala. :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor To okt 28, 2014 9:30 am

Re: Vrtnarski kotiček

pixna je napisal/-a:Iskrica za sončnična semena ti bodo pa siničke pozimi zelo zelo hvaležne. ;) pri nas pa ta semena sploh ne dozorijo do konca, ker jih ptiči sproti zobajo. :)

PS: Ali se za bučke čajota (una sorta brez bodic) pripravijo isto kot navadne bučke, ali so kakšni kulski recepti pri kateri v rokavu? ;)


Ja sej večino sončnic sem pustila, en cvet sem pa "oskubila", da bom imela za semena nekaj, nekaj bom pa mami dala, da bo ptičke futrala. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 224

Pridružen: To apr 30, 2013 8:32 am

Kraj: Šempeter

Odgovor Sr okt 29, 2014 1:32 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Sonja, jaz se tudi priporočam za kakšno semenko?. Bom poslala naslov
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 11:15 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ok, seveda dobiš, le naslov mi pošlji.
Vsem ostalim naročnicam pa se moram opravičit, ker še nisem prišla do pošte, da bi vaše kuverte oddala (že vse zaprte in pripravljenje, le znamke še rabijo in kaslc)...prav nobenega cajta nimam več, kot vsi penzionisti, hi, hi... :D :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe mar 06, 2015 9:18 am

Re: Vrtnarski kotiček

Še malo, še malo pa bo spet čas za po zemlji kopat. :D Jaz bom jutri šla po zemljo za prve sadike in posejala ta prešvercane čilije. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 06, 2015 9:45 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jap, še mal' pa feferončki vseh oblik! :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 06, 2015 10:46 am

Re: Vrtnarski kotiček

ej ti, ljubiteljica feferonov - a bomo letos kej menjali? Trdnjava in Veliki sta tudi ljubitelja čilija in jih imamo ponavadi kar nekaj vrst na vrtu :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 06, 2015 10:54 am

Re: Vrtnarski kotiček

AAA? :O To bi pa že lahko vedela, da jst svojih začasnikov ne dajem!

:lol:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe mar 06, 2015 12:17 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Pri meni naj bi bilo nekaj takega, če bojo sadike uspevale kakšno zihr lahko odstopim. :)

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 06, 2015 12:27 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Alexx je napisal/-a:AAA? :O To bi pa že lahko vedela, da jst svojih začasnikov ne dajem!

:lol:


Jaaa, to mi je kristalno jasno :P Ampak saj bi jih samo zamenjali ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So mar 21, 2015 9:54 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Že kaj vrtnarite? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne mar 22, 2015 8:20 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Glih danes sem potaknila poganjke vrtnice, bomo videli če se bojo prijeli... držite pesti! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po mar 23, 2015 8:03 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz čakam "otročičke" - pelati, paradižnik, paprika, bazilika, čili...vse to domuje na okenski polici. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po mar 23, 2015 9:09 am

Re: Vrtnarski kotiček

Pri nas je urejena "sadna gredica" (presajene jagode, posajeni ribez, maline, robide ...). V cvetličnem nasadu sta dodani dve vrtnici - bomo videli, kaj bo iz tega :) Sicer pa je večina vrta preurejena v malo višje gredice (niso prave visoke). Sicer sem pri vsem tem pretežno le asistentka, ampak jagode sem pa res lepo presadila ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To mar 24, 2015 1:42 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jst mam pa isto vrtnarsko težavo kot vsako leto.
Vsako leto babica pravi da ne zmore več in ponudi pol vrta meni (podkupnina za mojo pomoč).
Vsako leto naredim plan, kupim semena vzgojim sadike, potrdim z njo koliko in kateri deli vrta naj bi bili "moji" in kaj bova meli skupaj (ni smisla met dveh tunelov za paradajze na primer - tako da pol tunela za moje najljubše, pol tunela za njene). Vsako leto sem ful ponosna na sadike, in komaj čakam na dovolj visoke temperature za presaditev. Vsako leto pride čas ko bi res bila šansa presajat, pa iz babičine strani pride desetmiljavžnt izgovorov zakaj ona rabi več vrta, čeprav je bil dogovor o delitvi že štart marca pred nakupom prvih semen potrjen, in dogovorjen potem še vsaj 3x tekom vgoje sadik.
Najprej pridejo protesti da rabi več solate, potem protesti da rabi več kumar, potem protesti da ona rabi vsaj 30 sadik paradajza in da za moje ni prostora, in tako se moj vrtni "raj" krči, da imam na koncu za vse sadike (maslene buče, paradajz, različne čilije, pa še marsikaj drugega) recimo mogoče z veliko sreče dva kvadratna metra.
Prvi dogovor o delitvi vrta je ponovno dogovorjen. Držite malo pesti zame, da se mi vrt ne bo spet krčil. Malo mam že polhn kufer da se vsako leto veselim, sejem, vzgajam, zalivam, na koncu pa delim moje sadike povsod po soseski, ko doma ostanejo le po ena od sorte, pa še to pretežno na balkonu v loncu. Seveda pa med tem urejam babičin vrt, ki bi moral bit "najin".
Razumem jo. Teško je spustit vajeti iz rok. Samo ne razumem pa zakaj mamo vsako leto toliko solate da jo deli vsem sosedom, pa še gre v cvet, kumar toliko da ma v zamrzovalniku še vedno ribane kumare iz leta 2010, 2011. 2012, 2013,..... jst pa ne morem met placa za eno masleno bučo.

Tale je na pol vrtnarska, dapol pa skoraj za v duškota. Držite pesti zame da končno pridem na kak kvadratni meter vrta več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To mar 24, 2015 1:55 pm

Re: Vrtnarski kotiček

A veš tisto o dveh tunelčkih za paradajz se sploh ne sliši slabo. ;) Pa kakšna potka iz desk čez sredino al pač kakor imata deljen vrt.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 24, 2015 2:03 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Sorcerer, morda pride v poštev kakšna temu podobna rešitev (vsaj razne solate lahko spraviš v višino, ker imajo dokaj majhne korenine)?
http://www.apartmenttherapy.com/get-sta ... try-203040

sicer je najin vrtiček res ekstremno ici-pici, ampak letos bova nanj spravila celo mizo in stole :O , ker sva preuredila in tudi prestavila v višino nekatere zadeve.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.