Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jun 13, 2014 1:48 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Mačja mama je napisal/-a:Maline sem imela 3, zato pa češenj tolko, da se je skor drev polomil in da jih nismo mogli vseh pojest in smo na koncu vino naredili iz njih.


Tut višenj je bilo tolko, da smo klicali žlahto, da so si jih morali pridet pobrat za marmelado. Veje so se dobesedno dotikale tal, kolikor so bile obložene.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jun 13, 2014 8:41 pm

Re: Vrtnarski kotiček

hhmmm ja, in to poveš zdej k je vse že mim ane? :ireful:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 13, 2014 8:45 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Joj, Mačja mama :D jaz berem tole o tvojih višnjah in si mislim, kako bi zdaj pa res rada višnje jedla. Nisem sploh na glas povedala, le mislila sem na to. Pol pa eno uro nazaj kliče Č., da je dobil super okusne višnje od kolega in, da mi jih bo pripeljal.

Kako so dobre :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jun 14, 2014 9:11 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Da b' se vsem višnje vsaj mal' zataknile! :devil:

ps: fooooooooooooooooovš! :girlcry: Že par LET!!! jih sanjam!
(pa murve tudi)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So jun 14, 2014 9:19 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Uh, ne si jih želet, ker so bile letos tako kisle in grenke, da so bile samo in edino za marmelado in čisto nič drugega. Jst sm pojedla točno ENO, pa še to sem ven pljunila. Fuj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So jun 14, 2014 9:21 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Oh, tele moje so pa tako dobre, da od otroštva nisem jedla tako slastnih. Res. Še danes sem šla kupit strojček za izkoščičevanje in imam namen poslat Čohalnika še enkrat na obisk :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jun 14, 2014 9:35 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Mačja mama, boljše kisle kot nobene... :rolleyes:

Cats, ti jih pa prav iščeš! :threaten: :aggressive:
(pa če si kupila tako strojček kot moja mami včeraj (upam, da si ga! :P )... No, vsako ta peto bo pa res izkoščičil) :devil:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So jun 14, 2014 9:52 pm

Re: Vrtnarski kotiček

V Merkurju sem vzela nekaj za 7 eurov in v desetih minutah zrihtala kilo in pol :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jun 18, 2014 2:42 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Moram delit ... bolj za hec kot zares: Menda je danes en poseben dan, ko naj bi vrt do konca sezone ostal brez plevela, če ga danes povsem oplevete - bojda neko davno indijansko verovanje (mogoče pa si je to izmislil moj dragi, da bi me spravil oplet ves vrt ... :scratch: ampak je ta bitka že davno izgubljena :lol: :lol: ).

Če ima kdo dovolj vzdrževan vrt, da mu to lahko uspe ... ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 12:34 am

Re: Vrtnarski kotiček

Ma kdo kaksno pametno plodovnim.rastlinam primerno resitev za listne uši?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če jun 19, 2014 6:40 am

Re: Vrtnarski kotiček

Meni je lani za paprike pomagalo škropivo iz kopriv....namočiš koprive čez noč/24 ur (recepti so različni) v razmerju 1:10 z vodo. Potem odcediš, naliješ v "šprico" in špricaš. Pri meni je bilo dovolj enkrat, lahko pa seveda ponavljaš.

Jaz sem bila pa včeraj na njivi pa sem ugotovila, da mi je koloradski hrošč krompir napadel. :O :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 10:00 am

Re: Vrtnarski kotiček

Ma meni je letos že 3x toca sesul solato, paradiznikov tunel, nekaj polzev pravi da moja zelenjava zgleda okusnejsa od sosedove, zdaj pa seveda listne uši. Hvala za nasvet. Grem danes nabirat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jun 19, 2014 10:03 am

Re: Vrtnarski kotiček

Priporočajo tudi bob - no, pri nas je lani prav lepo "deloval" tudi navaden fižol (in smo ga torej imeli le za vzorec).

No, bom delila en zaresen in dejansko (preverjeno) učinkovit nasvet: če imate na vrtu strune ali kaj podobnega, kar veselo poje korenine, lahko korenine flanc zavijete oz. obdate z mrežo proti komarjem (tisto tamehko). Pri nas (tok-tok) res deluje!
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jun 19, 2014 1:17 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Leia tole pa je super nasvet proti strunam! Hvala! Bom takoj javila moji mamici, ker jamra, da imamo doma strune. Sicer bo to verjetno prišlo prav v naslednji sezoni oz. če bo še kej flancala. A se tega hudiča, da kak drugače rešit, razen s pobiranjem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 1:40 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Bob je definitivno magnet za uši :dash: (tale smejko zato, ker bi pri nas res radi jedli bob - nimamo ga za vabo! :girlcry: )
No saj enkrat smo ga že jedli, letos prvič - omajgad, kakšno jed je pripravil moj sine....to je pa že za v drugo rubriko! :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jun 19, 2014 1:42 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ma, obstajajo neki pripravki proti strunam, ampak je menda treba vse že med samo pripravo zemlje uporabit. Pa ne vem, koliko so učinkoviti (je pravila soseda, da je kupila tisti gel, ki naj bi preprečeval polžem, da pridejo na gredico - ji je polž mirno lezel po njem ;) ).
Za pobiranje pa najbrž poznaš krompir, kajne?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če jun 19, 2014 9:00 pm

Re: Vrtnarski kotiček

jap, moj bob je tud šu k hudiču. vseh ene 10 sadik, so še zmer čist črne od uši. pa kamilce jim tud pašejo zgleda. drugje jih pa nimam.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če jul 31, 2014 6:52 am

Re: Vrtnarski kotiček

Vsi moji paradajzi so šli v maloro... :(
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Če jul 31, 2014 6:57 am

Re: Vrtnarski kotiček

Črna plesen. Nimaš kaj. Žal. :girlsad:
Za drugo leto ti priporočam rastlinjak. Pri nas so zaenkrat še zdravi.
Sosedje so pa vsi na istem kot ti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če jul 31, 2014 8:24 am

Re: Vrtnarski kotiček

Če dobim sadike, jih bom letos šeenkrat posadila.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.