V središču

Vzgoja s sibo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To nov 23, 2010 1:46 pm

Vzgoja s sibo

Danes je ze drugic, da sem videla soseda, kako tepe s sibo psa. Kao vzgoja. Prvic je bilo se kakor ok, danes pa je pes kar dobro cvilil, mene je pa res zelo stisnilo. V meni je res besnelo, razmisljala sem, kaj bi mu rekla, ampak besed ni in ni bilo. Ta sosed je v 5 letih, odkar zivimo tukaj, zamenjal ze 3 pse.

Zanima me predvsem, ce se to vzgojo s sibo smatra kot mucenje ali ne? Moje mnenje je pac, da se da psa vzgojiti tudi drugace, sama sem mojo trmasto, res zelo trmasto psicko naucila par stvari, jo naucila cesa se ne sme, a nikoli z udarcem. Doumela je, ce je bil odlocen NE. in ne razumem, zakaj morajo drugi uporabiti sibo?!?! In moje mnenje je, da je to mucenje.
Kaj pa vi menite?

Vsekakor ga bom pa obiskala ali napisala pismo, kakorkoli ze in mu povedala svoje..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 23, 2010 1:51 pm

Re: Vzgoja s sibo

To ni vzgoja, temveč nasilje. Poveži se z Marjeto in spišita prijavo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor To nov 23, 2010 2:55 pm

Re: Vzgoja s sibo

To je mučenje. Kje sta pa ostala dva psa?

Prijava itak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To nov 23, 2010 3:43 pm

Re: Vzgoja s sibo

Najprej bi mu rada sama osebno povedala, kaj se bo zgodilo, ce se enkrat to vidim/slisim od sosedov, da se to nadaljuje. Ce ne bo pomagalo, pa seveda prijava.

Nisem pravi naslov za vprasanje, kje sta ostala dva. Prvi je bil baje ze star in je umrl od starosti, drugi je v roku se ne enega leta bil baje zastrupljen. Tako so znali odgovoriti. Koliko je to res, se v to ne spuscam.

Dvomim, da bo prijava pomagala, ker pes ima vodo in hrano ( vsaj mislim ). Je lepo rejen. Njim samo manjka kancek srca in pameti. Bom pa vseeno najprej probala kulturno resiti, ce ne bo slo, pa prijava.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor To nov 23, 2010 5:17 pm

Re: Vzgoja s sibo

Seveda je fizično nasilje mučenje živali. Dvomim da bo pomagal samo pogovor, pomoje bi bolj zalegla prijava. Srečno.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor To nov 23, 2010 5:30 pm

Re: Vzgoja s sibo

Lahko poskusiš, a dvomim da bo zaleglo, navada je železna srajca sploh pri tovrstnih ljudeh. Lahko ga poskusiš tudi opozoriti, da to kar počne ni samo nehumano, ampak tudi kaznivo po zakonu. Tudi to, da je bil bivši pes zastrupljen, je dobra osnova za prijavo (pomeni torej da je pes vandral brez nadzora). Več si lahko tudi prebereš v pravnem kotičku, povprašaš Marjeto, prijava je gotovo na mestu.

Prijave znajo pomagati, ravno zato ker 90% razmišlja, da ne pomagajo, je tudi zato kakor je. Stane nič, pošlješ, počakaš, škoda je v naprej obsoditi, da ne bo smiselno. Imamo zakonodajo in orodje, če ne bomo tega izkoristili ne bo nikoli zares učinkovito, po mojem mnenju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To nov 23, 2010 7:48 pm

Re: Vzgoja s sibo

Če si videla, da ga tepe mora inšpekcija na prijavo ukrepati. Ti najbolje poznaš soseda, da veš ali mu je mogoče na lep način dopovedati, da muči psa, kar je kaznivo in bo plačal. Če se mu ne bo dalo dopovedati ne preostane drugega kot prijava. Če imaš možnost slikat kadar ga tepe , slikaj. Slika bi bila še dodaten dokaz. Hitro se odloči, da ne bo pes še naprej trpel.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To nov 23, 2010 9:00 pm

Re: Vzgoja s sibo

Slikaj ali pa posnemi! Če si ga videla 2x, ga boš sigurno še kdaj. Pa še fizičen dokaz boš imela ob prijavi, ker drugače je lahko tvoja beseda proti njegovi in ni ziher... V glavnem prijavit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To nov 23, 2010 9:01 pm

Re: Vzgoja s sibo

Pomagal bi kakšen posnetek, samo pazi da bo posnet iz javne površine ali površine ki je v tvoji lasti...
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To nov 23, 2010 9:51 pm

Re: Vzgoja s sibo

Hja, problem je, da iz mojega "naselja" tja ne vidim nič, zaradi garaže.

Slikati ni problem, problem je, kdaj ga bom sploh spet videla "na sprehodu". Ne želim slikati v njihovo igrišče, zunaj pa ni problem, vendar se to, da sva se srečala zgodi redko kdaj. Psa itak ne vodi dosti na sprehod.

Kar me dodatno jezi je to, da je 2 letna punčka oba krat bila zraven. Prvič ga je s šibo žena in to zato, ker je pes skakal po ograji, zaradi moje psičke. In danes njen mož, ker pač ni ubogal in je hotel priti do moje psice. S sosedoma si nismo v dobrem odnosu, se ne pogovarjamo, niti pozdravljamo.

Ne razumem, kako nima vesti, kadar to počne psu, kako ga ne zaboli srce, ko psiček zacvili? Ne razumem. :girlsad:

Ne vem več, kaj bi. Ali bi pismo spisala ali šla osebno k njemu ali kar takoj prijavo spisat. :girlsad:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To nov 23, 2010 9:58 pm

Re: Vzgoja s sibo

Eh če niste že tak v dobrem odnosu pol se ne sekiraj, se je tudi pri nas to dogajalo pa mi je enkrat filem poču pa sem vse naprej zmetala uključno s tem kateri člen krši in kako ga krši to mu je ornk gobec zaprlo, samo še enkrat sem videla psice zunaj spuščene brez nadzora in so se hotli na mojega spravit sem pa policijo šla klicat in so ga oglobli, ker nisem bila samo jaz očitno zoprna ampak so ljudje že prej prijavljali.
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To nov 30, 2010 11:10 pm

Re: Vzgoja s sibo

No, jaz sem mu eno pismo pripravila. Cel roman :girlblush: Oddala ga bom jutri, če ga srečam, še bolje, ga bo dobil v roke. Če pa še enkrat vidim tole, potem pa ni heca več, to bo šlo potem zares. :devil:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor Ne dec 05, 2010 1:32 pm

Re: Vzgoja s sibo

Poročaj kaj in kako bo..
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor To dec 07, 2010 9:00 am

Re: Vzgoja s sibo

ja jaz mislim da če se mu zagrozi, da ga več potem zunaj ne bo tepel, doma pa se 10000% ne bo spremenil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To dec 07, 2010 11:07 am

Re: Vzgoja s sibo

Meni se tudi zdi prav, da se človeku 'zagrozi', še boljše, da faše kakšno kazen, ampak potem, ko premišljujem in glede na to, da ga že sedaj tepe ker mogoče ne uboga ravno najbolje, bi ga pa potem že kar brezveze, češ 'bejž mi spod nog, k da nisem že kazni zaradi tebe pokasiral' in če potem premišljujem še bolj v skrajnost, bi ga lahko potem še na kakšen mučen način spravil s sveta, da bi dobil neko 'povračilo'. :bad: :dash: :fool:
Najbolje bi bilo takemu človeku napisati kazen, pa psa odvzeti, ampak potem spet nikamor ne pridemo z neskončnim številom živali, ki ne morejo najti doma... :(
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor To dec 07, 2010 12:59 pm

Re: Vzgoja s sibo

ja.. vprašanje tudi koliko časa bi rabil da bi si kupil drugo žival.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So dec 11, 2010 11:19 am

Re: Vzgoja s sibo

No, saj doma ga res ne more tepst, saj je pes zunaj in je na terasi cele dneve. Do sedaj še nisem nič videla, da bi ga kaj tepel ali kaj, bomo videli no..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Po jan 17, 2011 3:28 pm

Odgovor Po jan 17, 2011 3:39 pm

Re: Vzgoja s sibo

Kakšen je status tega psička in njegovega lastnika?
Ste dobri, da se lahko zadržite. Jaz bi mu odlaufala tja in bi mu rekla kar mu gre.
Sicer pa ni kaj razmišljati, prijava takoj. Bog vedi kaj vse se dogaja, ko nismo pozorni!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To jan 18, 2011 12:40 pm

Re: Vzgoja s sibo

Za sedaj se nič dogaja.

Je pa tako, govoričenje kaj bi v mojem primeru storila, je res nesmiselno, ker se res vsakič drugače reagira, od vsakega človeka različno. Poleg tega je bil sin z menoj in moje načelo je, da mu ne kažem jeze in da ne kričim pred njim na koga. Ker v tem primeru, koliko je v meni vrelo, koliko sem bila jezna, bi mu psa najraje vzela in mu par krepkih, nelepih besed povedala.

Je pa pismo očitno obrodilo sadove, saj tudi od sosedov slišim, da se zadnje čase nič ne dogaja. Ampak bomo videli, kako bo to potekalo v naprej.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.