V središču

Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jan 18, 2011 10:49 am

Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Danes objavljeno v spletnem Žurnalu:

Lastniki psov v Ljubljani, pozor! Potekala bo namreč akcija nadzora odstranjevanja pasjih iztrebkov in cepljenja psov. Globe za prekrške skrbnikov psov znašajo med 40 in 417 evri.V akciji bodo sodelovali inšpektorji Inšpektorata Mestne občine Ljubljana (MOL), policisti Policijske postaje vodnikov službenih psov PU Ljubljana in dežurni veterinar Veterinarske uprave RS, so sporočili iz MOL.

Prvi bodo tako preverjali, ali imajo lastniki psov pri sebi vrečko in drugo opremo za odstranitev iztrebkov in ali so iztrebek z občinske ceste oziroma javne zelene površine tudi odstranili. V primeru neupoštevanja pravil bo moral lastnik psa plačati globo 40 evrov.

Policisti bodo ob tem ugotavljali, ali ima lastnik psa privezanega na povodcu in ali nevarni psi nosijo nagobčnike. Predpisana globa za kršitev v tem primeru znaša 200 evrov.

Na koncu bodo lastnika psa pod drobnogled vzel še dežurni veterinar. Slednji bo v Centralnem registru psov preverjal, ali je pes cepljen proti steklini. Nespoštovanje omenjene obveznosti je prekršek, za katerega je v skladu s petim odstavkom 96. člena zakona o veterinarskih merilih skladnosti določena globa v višini med 125 in 417 evri.


Vir: http://www.zurnal24.si/osrednja-sloveni ... 952/clanek
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jan 18, 2011 2:42 pm

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Zakaj pa moraš imeti vrečko? Saj lahko kakec pobereš kar z roko in ga spraviš v žep! ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jan 18, 2011 2:43 pm

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Kako pa policist ve, če je pes nevaren?

No, pri nas na kmetih policisti ne rabijo nič preverjati. Nas kar sosedje 24/7! :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jan 18, 2011 2:46 pm

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Mogoče po čipu? Ker zraven spada še en vet s čitalcem čipov, pravijo tisti, ki so podobno kontrolo doživeli v eni prejšnjih rund.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr jan 19, 2011 10:10 pm

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Jaz sem razumela, da so kar trije skupaj. En za kakce, en za povodec in en za čip+cepljenje, ki ga preverja kao v registru (to najbrž pomeni, da ima še kak portable računalnik s seboj?) in potem istočasno najbrž vidi tudi, če je ozačen kot nevaren))
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:31 am

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

visinnox je napisal/-a:Zakaj pa moraš imeti vrečko? Saj lahko kakec pobereš kar z roko in ga spraviš v žep! ;)


ma ja itak. To je taka šparovna varianta, pozimi pa fajna še iz enega drugega razloga... in če maš srečo, se pesko na sprehodu posračka 2x ;)
:lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:35 am

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

no zdaj pa še malce resnejši komentar na prisotnost vrečke :)
Tudi meni se je že zgodilo, da sem bila brez vrečke - a je bla ravno zadnja na kolutku v nastavku, pa smo meli 2 kakca v rundi, al pa sem zamenjala povodec in na drugem ni bilo nastavka za vrečke spljoh, al pa sem odkorakala na sprehod po kokošje, torej izbrez glave :girlblush:
No ampak obvezna oprema je pri meni (poleg či*ov...ki sicer v tejle zgodbi ne igrajo vloge) paketek robčkov (no pa vazelina, ampak tudi ta v tej zgodbi ne igra vloge :lol: ) Pa sva malo z robčki packale, kaj pa češ, sama sem si bla kriva - puščam pa drekecov res nikjer.

Pozdravljam tole akcijo oz. takele akcije in upam, da se bo razširila tudi v naše kraje.
:good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če jan 20, 2011 9:24 am

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Meni so tudi takšne akcije všeč in bi bilo fino, če jih ne bi vedno napovedali, ampak malo presenetili kdaj tudi kar na "suho". Pa nisem vedela, da so za kakec kontrolo zadolženi inšpektorji MOL-a. Upam samo, da res kaka kazen pade, čeprav je pa tudi res, da me manj moti nekdo, ki pelje svojega psa na sprehod brez povodca (tule okrog nas je veliko primerov, ki psa odpnejo s povodca, in potem z njim počnejo stvari, se celo malo umaknejo od poti pes je pa pri njih - ne govorim o tistih, ki pridejo v park, spustijo psa in se zapletejo v pogovor s prvim znancem, ki mimo pride in jim je spuščeni pes zadnja briga, ali pa celo samo odprejo vhodna vrata in psa ven spustijo, ker se itak sam "znajde"), kot nepobiranje kakcev.

Me seveda zelo moti, če se kaka nepripeta tečnoba na nas prilepi in noče stran, teži ipd., se tudi zavedam, da je lahko neprivezan pes veliko večja nevarnost okolici kot kakec, samo po drugi strani vsi nepobrani kakci ostanjeo, vsi neprivezani psi pa niso tečnobe, sploh pa ne recimo tisti, ki lepo hodijo ob lastniku, oz. jih ima pod kontorolo in jih posledično lahko tale "naborček odgovornih" sploh lahko brez težav pregleda, ker pač dvomim, da so pregledovali prosto lutajoče pse, kjer tudi od daleč ni bilo lastnika videt .... zato se mi tudi zdi, da je 160€ "draga" razlika med kaznima malo prevelika in bi moralo biti to malo bolj izenačeno.

Smo se pa tudi mi že znašli na sprehodu brez vrečk, včasih celo tako, da jih je bil kup v avtu, ampak so prispele samo do tja, potem pri "izkrcavanju" so bile pa pozabljene... Smo se potem znašli kot smo vedeli in znali ... včasih z robčki, včasih s kakim večjim drevesnim listom ... puščamo res ne, razen v primeru, da je nekje v hosti in "gre" v kak grm. Priznam, da med grmovje se pa ne plazim. So pa med drugim ljudje,ki se sprehajajo ob cesti, s tisto mini zaplatico trave in medtem, ko njihov pes opravlja svoje, gledajo vsepovsod le k njemu ne, da ja ne "opazijo" da je kaj za pobrat ven iz psa padlo ... (če sem dovolj blizu jim grem običajno vrečko ponudit, ker je logično, da so jo verjetno pozabili a ne ;) )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 10:14 am

Re: Poostren nadzor nad lastniki psov v Ljubljani

Tako akcijo bi nujno rabili tudi pri nas in to redno. Te naše gnile staroselce bi bilo res treba naučit lekcije. :devil:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.