V središču

potovanje s psom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 1:17 pm

Re: potovanje s psom

Da malo poročam kaj se dogaja. Končno se ne boji več toliko moških. Če je prej histerično lajala, gre sedaj najprej "na varno razdaljo", potem pa počasi do moškega in šnof, šnof. Večinoma se pusti pobožati.:) Torej smo histerični strah zamenjali za zanimanje. :yahoo: Mi še zdaj včasih čeljust dol pade, ko jo vidim kako lepo se obnaša do moških. :)
Gremo pa očitno po sistemu en korak naprej, pa en nazaj. Po tanovem se na smrt boji velikih psov. :dash: Ko je bila s starši na sprehodu, jo je en ps napadu, seveda sem to mogla sama izvedeti, torej sem zamudila šanso da bi takoj začela odpravljati posledice. :( Strah jo je pa tako, da bi lahko velikega psa iz strahu ugriznila. :dash: Ker jo ne morem in nočem izolirati od velikih psov, ampak želim da se jih spet navadi, sem ji kupila nagobčnik. Ga bo pa nosila zaradi varnosti, na žalost je tu okoli še vedno nekaj spuščenih velikih psov, lahko bi jo dala v naročje, samo bi bil strah še hujši, torej mora biti na tleh, pa poleg. Vendar bi lahko velik ps vseeno prišel preblizu. Če ona šavsne proti psu, bi ji jaz to preprečila in nebi bilo krize, če pa jo bo velik ps nazaj, nočem pa niti pomisliti kaj bi se zgodilo....
Kakšen nasvet, kako jo navaditi na nagobčnik? Sem razmišljala, da bi ji ga nataknila samo ko bi začela kazati zobe drugim psom, s tem preprečim da bi koga ugriznila, pa še kazen dobi. Delno bi ji s tem tudi preusmerila pozornost, ker bi se ukvarjala z nagobčnikom, s tem pa bi tudi iz "histeričnega" prešli na "obvljadljivi" strah. Ali jo naj raje navadim kod da je nagobčnik čisto ok stvar?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 29, 2011 1:48 pm

Re: potovanje s psom

Na nagobčnik navadit itak ne škodi. Sicer pa je fajn tudi to počet počasi in nič na silo. Recimo da držiš nagobčnik v roki in ji vanj mečeš priboljške, tako da jih sama ven pobira in mora torej gobček not vtaknit. Ko bo to redno počela, ji ga natakneš za kakšno sekundo brez zapet, takoj vzameš dol in daš priboljšek. Počasi potem podaljšuješ čas, in ko bo čisto sproščeno na smrčku držala nagobčnik, ga pa še zapenjat začneš. Jaz sem pač bolj za počasne variante, pa da se reč ne zameri, kot pa na silo :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 5:46 pm

Re: potovanje s psom

Bomo šli počasi ja. Ko smo v trgovini pomerjali velikost, je dobila ekstra porcijo čohanja. Sem ji morala doma še petkrat gor dat (spodnji del ji je bil predolg, pa sem ga mogla odrezat) pa mi ni delala problemov. Sem jo vsakič poklicala, je prišla, pomerila, dala dol itd. Na srečo je navajena, da mora pustiti da delam z njenim gobcem kar mi pade na pamet. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jul 30, 2011 11:12 am

Re: potovanje s psom

:good: Sej pol je sploh navajat ne rabiš več, samo še veliko nagradic, pa velikokrat gor pa dol snet, pa si opravla! ;) :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So avg 20, 2011 10:54 pm

Re: potovanje s psom

Uspešno preživela dopust. :) Vse je bilo super, sem pa vseeno vesela da sem spet doma. 35 stopinj čez dan (v senci!) in 22-26 ponoči je več kot preveč. Pina je pametna in se je pred vročino skrila pod pojstlo na mrzla tla. :lol: Bom jutri dodala slikce.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne avg 21, 2011 6:32 pm

Re: potovanje s psom

Da poročam kako je bilo. Na poti na morje ni delala problemov. Prva dva dni ni hotla spati, se je preveč dogajalo. No na koncu drugega dne jo je spanec le premamil. Sem bila še cel teden najbolj vesela ko sem videla tole:
Slika
Vodo samo en dan ni hotla piti, jo je pač mogla na silo. Se je pa odločila da gre na dieto (kar me glede na vročino ne čudi). Prvi dan je še pojedla par koščkov iz dveh konzerv (Scheir in Stuzzy Dog) ki ju drugače obožuje, drugi dan so šle vse konzerve itd. kot po tekočem traku v kanto. Na srečo je zraven majhna trgovinica, kjer so imeli med drugim neko Tuševo vrečko za mačke, ki jo je izvolila pojesti. Od takrat naprej je jedla samo še puranjo salamo in vsake toliko kakšen priboljšek. Ker je imela prej par sto gramov preveč, se nisem preveč sikerala. Ima sedaj končno lepo fit postavo. :yahoo: :D
Me je pa presenetila kako dobro zna plavati (sej ne da je bila prve dni ona trikrat jaz pa samo enkrat na dan cela v vodi).
Še najraje pa je bila takole:
Slika
V kempu pustijo pse in jih je bilo kar precej, se je pa Pina odločila da jo ne zanimajo.

Slika

Zakaj bi počivala na tleh, če pa lahko v naročju nadzoruje plažo.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne avg 21, 2011 10:06 pm

Re: potovanje s psom

Bi prej več napisala, pa me je zvlekla na sprehod. :lol: V celem tednu smo se ji nasmejali še pa še, še posebej zadnjo noč. Vedla je da gremo domov in nas je zato celo noč metala iz pojstle, čeprav je bila to najbolj vroča noč (26 stopinj). Projek: vrži ljudi iz pojstle, da se spokajo domov.
-ob 1.30 prileti z vso hitrostjo na pojstlo. Vrži se na hrbet, začni brcati, se oglašati itd., skratka zbudi ljudi.
-Vrži se na hrbet, glavo zabij enemu človeku v hrbet, rit pa zabij v glavo drugega človeka, začni vaditi plavanje (beri: brcaj z zadnjimi nogami). A rabim napisati kdo je dobil rit v glavo? :devil:
Ko sem že mislila da je konec, je sledil drugi val.
-uleži se med levi in desni povšter, naravnost, kot hot dog. Počakaj da se ljudje zbudijo in padejo v krohot. :lol: :lol:
In tako celo noč. ... :lol: :lol: Smo že navajeni njenih nočnih zabav ampak tole je bila pa prava žurka. :D Aja, da smo se ljudje topili ob 26 stopinjah pač ni pomemben podatek. :fool: :D
Prejšnja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.