V središču

Kolesarjenje s psom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 28, 2014 3:20 pm

Kolesarjenje s psom

A je tukaj na forumu kdo, ki kolesari s psom na daljše proge?
V mislih imam torej tiste, ki psa vozite na kolesu ali prikolici, ne da pes teče zraven.

Zanima me namreč, če uporablja kdo prikolico za kolo, ki je stabilna, dovolj lahka in primerna
ob cestnem kolesarjenju tudi za blažji offroad?

Trenutno uporabljam No Limit Doggy Liner Deluxe (za do 50 kg, verjetno bi lahko imela manjšo različico),
za po mestu, asvaltu, ravnini se odlično obnese, makadam in rahli vzponi pa z njo niso dobro
prevozni. Prikolica sama ima cca. 15 kg, vendar se na to (in težo psa) vseeno precej hitro navadiš,
ko pridobiš nekaj dodatne kondicije.

Zanimala pa bi me resnejša potovalna prikolica, a ima kdo kakšne izkušnje in priporočila na to temo? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če maj 29, 2014 2:44 pm

Re: Kolesarjenje s psom

Mene tudi nekaj zanima glede kolesarjenja s psom in sicer, če ima kdo kakšne izkušnje z navajanjem psa, da lepo teče ob kolesu.
V tem stanju "bomlovilvsekarsepremika" kot je moj zdej, se mi zdi da bi to bil samomor zame... :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če maj 29, 2014 5:38 pm

Re: Kolesarjenje s psom

Skuiki, s prikolicami žal nimam izkušenj, MM, tebi pa mogoče lahko pomagam. 8) Moj pokojni Timi (zlati prinašalec, 37 kg) je sicer bolj ali manj obvladal "poleg", se mu je pa občasno zgodilo, da je potegnil z vso močjo. Če pa ni bil na poleg (živimo v blokovskem naselju) je bil pa večinoma na ta dolgem Flexiju in je sploh znal potegnit - moja mama je parkrat padla, ko je bil mlad, dokler nismo nabavili Haltija.

No, na kolesu nisem imela z njim nikoli problemov. Dala sem ga na Flexija, da bi ga lahko po potrebi spustila, pa tega nikoli nisem rabila. Očitno sem vozila dovolj hitro, da je razmišljal o teku in ni imel časa gledat naokrog. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po jun 02, 2014 9:05 pm

Re: Kolesarjenje s psom

Skuiki, mislim da ima Ado prikolico, tko da lahk kontaktiraš njegovo lastnico (veterinarka na veterini MH).

Vpiši v google kolesarska prikolica za psa - boš dobila nekaj zadetkov in tudi še kakšno mnenje vmes. :)

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.