Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 9:21 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz mam ever clean multi cats (al nekaj takega), pa se je izkazal kar za ok, se pa moja denarnica sem in tja razburja :rolleyes:

Ampak kakšne čudne negostoljubne zveri to vzgajate, no.... :negative: :P

Pri nas so prišleki (še posebno mačji, ki pa res pridejo bolj v dudarski obliki) vedno "obsojeni" najprej na kletko, in ko si pridobijo pravico do izhoda, staroselci že nehajo bit firbčni in ni težav. Je pa res malo drugače, če se skoz nekaj dogaja, kot pa če so navajeni bit sami. Sicer pa - sej sem že v eni drugi temi napisala vzrok težav, pa se mi zdi, da bi tukaj znal bit podoben :rolleyes: premalo jih maste :rolleyes:
:P :truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:31 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

sleepy je napisal/-a:Sicer pa - sej sem že v eni drugi temi napisala vzrok težav, pa se mi zdi, da bi tukaj znal bit podoben :rolleyes: premalo jih maste :rolleyes:
:P :truce:


Pri nas sicer ne nameščamo začasnikov, ampak obiščem pa vsake toliko kakšno skrbnico in premečkam vse varovance. Ko sem prišla prvič domov iz take seanse, je Jack zagnal celo paniko, ko me je zavohal. Naježil je hrbet in rep in se mi še cel večer ni pustil čohat, čeprav sem se preoblekla in umila. Potem naprej so se pa te reakcije umirile - nihče več se ne razburja, samo z zanimanjem me pridejo povohat.


O posipih smo pa že ogromno pisali in sama še vedno prisegam na Cat's Best za dolgodlake mačke. (Debata o posipih TUKI tam nekje od 4 ali 5 strani dalje).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 9:52 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

taperverčki je napisal/-a:Ko sem prišla prvič domov iz take seanse, je Jack zagnal celo paniko, ko me je zavohal. Naježil je hrbet in rep in se mi še cel večer ni pustil čohat, čeprav sem se preoblekla in umila. Potem naprej so se pa te reakcije umirile - nihče več se ne razburja, samo z zanimanjem me pridejo povohat.


No eto. Kaj vam skoz pravim? Premalo jih maste! :mocking:

Po eni teoriji naj bi postopek trših primerov (al pa recimo združevanje maček - pes) tekel straaaašno počasi in v začetku ravno z menjavo dekice, da se najprej vonja drugega navadijo.
Če je maček (ali pa pes, sej bistvene razlike ni) navajen bit edini razvajenec, je jasno da šokiran, če domov prismrdiš po drugih mačkih, kaj šele če kar prineseš kakšnega "smrdljivca"... sej to je menda ja huda izdaja :rolleyes:

Jaz sem se pri svojih prejšnjih dveh FIV+ mačkih sicer odvadila tikat vse druge mačke in mam še vedno en tak pogojni refleks in sem full previdna. Bi pa vseeno rekla, da je mogoče fajn vsake tolko kakšne zdrave mačke prečohat, pa domov še kakšen vonj prinest, še toliko bolj, če imaš doma kakšno razvajeno pasjo al mačjo rit, pa bi ji kdaj želel družbo pripeljat. Se mi zdi, da jim je vseeno lažje še koga sprejet, če vejo, da nov vonj ne pomeni kakšnih zanje usodnih sprememb. :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 10:18 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Kar se tiče posipov je Cat's Best za dolgodlake mačke absolutni zmagovalec. Mogoče ne cenovno, samo glede na to, kaj mi je s peskom delal Jaka so moji živci vredni par evrov več. Če redno odstranjuješ kepe tudi kar dolgo zdrži. Aleluja.
Kar se pa tiče ljubosumja ima pa moja Eli po štirih mesecih skupnega bivanja še vedno ljubosumne izpade. Obvezno mora biti vedno ona prva pri vsaki stvari. Če Jakca samo ogovorim, pridrvi zraven, pa če je v tistem trenutku najbolj sladko spala, nima veze. Hrano mora dobiti prva, če slučajno pride Jaka na posteljo pred njo ga nažene, se uleže k meni in potem mirno pusti, da pride še on zraven...Ma prav težka je včasih. On se pa mirnu pusti terorizirat, včasih mi gre prav na živce, da je tak lolek. 8). Včasih ga ima pa tako rada, da mi gre kar na jok :girlblush:
Ni pa nikoli ljubosumja, ko pridišim domov po drugih mucah, sploh jima ni mar.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 10:40 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

hja...eden mojih je pa vedno bolj nesrečen v družbi ostalih. Če se le da, se izmuzne ne samo v svoj kotiček, "svojo" sobo, ampak najraje kar v svoj štuk. Ko ga hočem zvečer popokat z balkona noter (kjer bojo še 4 ostali mački v štuku pa pol), postane kar napadalen in grob :girlsad:
V spodnjem štuklu je pa videt ful zadovoljen - meni je pa težko, ker je sam samcat, brez človeške in brez živalske družbe.
:girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 10:52 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

oaza88 je napisal/-a:V spodnjem štuklu je pa videt ful zadovoljen - meni je pa težko, ker je sam samcat, brez človeške in brez živalske družbe.
:girlsad:


Lej ti njo... Slika Pa če je on videt ful zadovoljen!?! Halo? Joooooj babe.... Slika
Tebi nej kr bo težko, dokler je on videt zadovoljen ga pa lepo na miru pusti! :P
:truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 11:15 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Dragi je šel preverit zveri :) pravi, da se oba crkljata pri njemu, a najprej eden pa pol drugi, skupaj pa še ne in da je tamali zlezel pod elemente, pa je znal tudi ven priti, tako da ni problemov. Potrpljenje in mirovne sile .... :truce:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 1:04 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Našim zverem sem naročila tole in sedaj komaj čakam, da pride :) pomoje bo vsaj Bačiju neizmerno všeč, mogoče pa še Nayo prepriča, da gre gor. :)
Slika
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 5:10 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Mačji prepiri se stopnjujejo. Naya se ne boji več toliko, Bači pa še vedno in sta se zdajle skoraj stepla. :O :O :O
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 8:24 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Tudi drugi dan nič napredka. Še vedno spita ločeno in še vedno se ne marata. Ne razumem več. :( :blush:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 8:28 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

POČASI! Naj se ti nikamor ne mudi in naj pač spita ločeno. 2 dni pač ni veliko za združevanje in več ali manj si mačke ne skočijo ravno v objem, ko se na njihovem teritoriju pojavi prišlek. Daj jima čas :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jul 07, 2011 8:30 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ne sekiraj se toliko! Jaz sem najprej vzela dva - brat in sestra, en mesec kasneje se je pridružila par mesecev starejša. Najprej so se ujeli, čez nekaj časa sta oba začela ta tretjo fejst maltretirati, da ni upala niti jest, piti kaj šele priti k meni.
Sedaj je že bolje, niso pa ravno neki najboljši prijatelji, ampak tolerirajo se pa.

Ne ujame se vsak, ne skočijo si po prvem srečanju v objem .. za to je potreben čas. Le potrpežljivo! :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 8:43 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ja mene skrbi, da se sploh ne bosta ujela. Ker smo v začaranem krogu. Ko je on zjutraj priskakljal do nje in se hotel igrat, je ona pihala, pol pa ona za njim laufa, pa je on prestrašen in piha. Pa tako sta delala prej, kot da se bosta pobila. Itak, da me skrbi. Razen tega, da je ta mačkon navajen plezat po zavesah in grizt stole, kar naša ni nikoli počela, pa je zdaj še moj slabe volje. Upam, da se vsi skupaj čimprej ujamejo. Ker drugače bo pekel v stanovanju. :( :dash: :devil:
christinchy
Naya & Bači

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 07, 2011 8:57 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ne ne, ne takole obupavat! Če sem prav prebrala, sta šele dva dni skupaj.
Absolutno premalo. Moja dva sta šele po 14 dneh lahko bila v istem prostoru, brez da bi se čez 5 minut skloftala, sedaj pa že nekaj mesecev lepo živita skupaj.
Kot vsi, tudi mački rabijo nekaj časa, eni več, eni manj.
Pa še nekaj ti polagam na srce, kar me je naučila začasna skrbnica, od katere sem posvojila mojega črnega muciferja: poskusi se skulirat, ne kompliciraj preveč (vem, da je lahko to rečt, ampak se da). Svojo nervozo, strah, kako bo, nezavedno prenašamo na živali in s tem še poslabšamo situacijo.

Ne se vmešavat preveč (v primeru prave bitke že, seveda), uporabi glas, globok ali tudi zelo glasen "NE" včasih veliko zaleže. Poskusi se umirit, pa ne ju puščat preveč časa skupaj. Lepo postopoma, čas, ko sta skupaj, počasi podaljšuj, pa bo verjetno vse OK.
Nekateri res ne nikoli ne morejo sobivat, ampak takih primerov ni veliko.
Daj jima čas. Držim pesti, pa poročaj :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jul 07, 2011 8:59 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Tachek in Tracy se tud ne razumeta preveč in ne vem kaj naj nardim. Včasih mata tud dneve, ko sta ko rit pa hlčae. Kdaj se pa kar stepeta. Kaj naj?? :(
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:13 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Hej, hej, dej se mal ustavi in globoko zadihaj. ;) Globoko dihanje pomirja. Pa ne gre vse kr iz dans na juter. Za nekatere stvari je potreben čas. Vidim pa, da ste pri vas živčni in napeti in seveda je temu primerno tud ozračje v stanovanju. Mačka pa sta zarad tega še bolj nervozna.
Pr nas jst dve noči nisem nč spala, ker sta ga mačka biksala in se "mlatla". Poleg tega me je živčno delal še moj partner, ki je kompliciral 100 na uro. In stanje pri nas je bilo temu primerno-živčno (od mačkov do mene in partnerja). Pol sem mu pa rekla, da naj se umiri al pa spoka kufre in se začsno odseli, ker se mi bo zmešal. PA je šel-za par urc in se vrnil skuliran. Pol pa smo lepo sodelovali-vsi. Mali maček je bil in je še taki živc, da je pa res, ama vse prevrnu, prešnofu, si na sedežni brusu kremplje, vse rože dol zmetal iz najvišjih višav.... pa smo vse umikali in pospravljali in se ne kaj veliko jezili - to je pač delo malih mačkov. Pa naš tavelik maček ni nikoli tega počel-skakal po višinah, dol metal stvari.... tak kot smo si ljudje različni, tako so si mački (in vse živali iste vrste). Zdaj se tolerirata. Ko je čas za igro se pokličeta in obrneta stanovanje na glavo. Ko se zjutraj vstanem lahk grem pospravljat: preproga iz predsobe je v rumplkamri, šuhi v splanici, zokni iz omare v kuhni pod mizo, igrače vsepovsod-še v bani, o dlakah raj sploh ne bi .... :D

Kaj pa če probaš Felyway vtaknit v vtičnico?

Predvsem pa res, ne živčkat in obupavat po dveh dneh... sem prepričana, da bomo gledal še pocukrane fotke. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:20 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

christinchy je napisal/-a:Ja mene skrbi, da se sploh ne bosta ujela. Ker smo v začaranem krogu. Ko je on zjutraj priskakljal do nje in se hotel igrat, je ona pihala, pol pa ona za njim laufa, pa je on prestrašen in piha. Pa tako sta delala prej, kot da se bosta pobila. Itak, da me skrbi. Razen tega, da je ta mačkon navajen plezat po zavesah in grizt stole, kar naša ni nikoli počela, pa je zdaj še moj slabe volje. Upam, da se vsi skupaj čimprej ujamejo. Ker drugače bo pekel v stanovanju. :( :dash: :devil:



A lahko pustite mačkom vsaj 14 dni, da se navadijo drug drugega brez drame in stalnega spremljanja?
Tudi ti ne bi kar planila v objem neznancu, ki bi vdrl v tvoj prostor. Počasi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:23 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Če vam gre na živce, bo pač prišel nazaj k skrbnici, ker ni ravno naš namen, da bi oddajali mačke tja, kjer gredo komu na živce.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:27 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

christinchy je napisal/-a:ta mačkon navajen plezat po zavesah in grizt stole, kar naša ni nikoli počela


Saj zdaj sta oba vaša. Malce vzgoje, razumevanja in potrpljenja pa bo. Mačke se vse znajo zment med sabo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14907

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:33 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

christinchy, daj si, prosim, preberi tole temo v celoti. Pa tale letak tudi ne bo škodil.
In beri, kar ti tule napišejo tisti, ki so čez proces združevanja že šli.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.