V središču

Priporočam/odsvetujem


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 24, 2014 9:02 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Moji pravkar imajo pasto Flamingo in jima je jako všeč. Mila pa itak tega ne mara in ni merilo :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jan 24, 2014 8:35 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

rava je napisal/-a:V najljubšo konzervico zamešaš par kapljic vinogradniškega parafina, ki ga čisto poceni dobiš vsaki večji štacuni, pa bo enak oz. boljši učinek kot od krepko dražjih past.


Hvala, še nisem slišala za to, ampak tak sistem pri nas žal ne pride v upoštev. :) Sicer pa ena pasta tudi ni ne vem kako draga.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 546

Pridružen: Pe okt 01, 2010 12:07 pm

Odgovor Po mar 10, 2014 4:33 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Hello iz našega konca..Eno prošnjo imam: smo domek z lepim številom mačkonov...iiin praskalnikov ne manjka...A kaj ko so tudi tisti ki so reklamirani kot "stabilni, čvrsti, za hišo z večjim številom mačk", kaj kmalu za zamenjati... :girlsad:

Ali mi lahko zaupate kakšen link z zares kvalitetnimi, velikimi praskalniki ? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 14, 2014 10:58 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Zelo zelo odsvetujem trgovino iStyle v Kristalni palači in njihov servis - PROservis. Porazen, resnično porazen customer service! Če že kupujete Applove izdelke, pojdite v epl.

I am disappoint :negative:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 14, 2014 12:54 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Wang: to je pač problem praskalnikov, ki so veliko v uporabi, prej ali slej se še tako kvalitetni znucajo. Svetujem da izbereš nekaj takega, kjer se dajo tisti sisalovi stebri dokupit in zamenjat kot rezervni material.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So mar 15, 2014 11:43 am

Re: Priporočam/odsvetujem

jernejch je napisal/-a:Zelo zelo odsvetujem trgovino iStyle v Kristalni palači in njihov servis - PROservis. Porazen, resnično porazen customer service! Če že kupujete Applove izdelke, pojdite v epl.

I am disappoint :negative:


Imaš pa tudi smolo, da si tako hitro rabila servis. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So mar 15, 2014 11:48 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Ja, tri tedne po nakupu se v sleep mode sam od sebe restarta ... pa sicer sem zelo zadovoljna, tako s telefonom kot z Macom, obožujem oboje, res. Ampak customer service v Sloveniji ... živ obup!!!! :dash:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne mar 16, 2014 12:11 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ja,kvaliteten customer service je nam v večini čisto tuj. Tu pa tam se najde kakšna izjema.


Drugače kar se tiče appla, jaz vedno najprej poguglam, če imam kakšen problem - https://discussions.apple.com/message/23292646#23292646 No, načeloma v vseh letih ni bilo nobenih resnih težav, razen takoj v štartu (tovarniška napaka v bistvu). Ampak včasih je kaj ful simpl, kakšna simpl zagata, pa reset pomaga, ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po mar 24, 2014 9:31 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Midva z Valom sva čist navdušena nad Furminatorjem - super se obnese na njegovem tipu dlake (daljša s podlanko, ampak ne puhasta, pa veliko mu odpada), pa ful uživa, ko ga češem (ampak on je mahjen na česanje, še z daljincem za tv ga lahko, pa se bo nastavljal :D ). Odkar ga s tem krtačim, se mi zdi, da je veliko manj dlake po stanovanju. Na Pashi pa ni ok; sicer se on že nasplošno ne misi kaj veliko, ima pa ful kratko in gosto dlako, tak mladičkast puh ima in mu nič kaj ne nese ven. Pa še upira se, tako kot tudi pri Zoom Groomu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Po apr 28, 2014 4:36 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Za vse občutljive mačje rite priporočam NutraGold suho mačjo hrano. Je trenutno edina hrana, ki popolnoma ustreza našemu Montiju, ki ima res občutljivo prebavo. :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To apr 29, 2014 8:39 am

Re: Priporočam/odsvetujem

jernejch je napisal/-a:Ja, tri tedne po nakupu se v sleep mode sam od sebe restarta ... pa sicer sem zelo zadovoljna, tako s telefonom kot z Macom, obožujem oboje, res. Ampak customer service v Sloveniji ... živ obup!!!! :dash:


Ne vem, če si zadevo že rešila: v ZDA in v GB so začeli z "odpoklicem" serije iPhone 5, proizvedene v marcu 2013, prav zaradi teh problemov. Odpoklice (in menjave aparatov) bodo menda izvajali postopno po državah.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To sep 16, 2014 12:12 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Priporočam Bach Flower Remedies - Pet Rescue.

JE bilo že omenjeno na forumu v zvezi z letenjem in mačko na letalu, jaz sem pa zdaj nekaj časa sprobavala doma. In se mi zdi, da dosežejo željeni učinek. Za odhod k veterinarju, pred kopanjem, doma če kje kaj ropota, si gredo mačke na živce...

Jaz zdaj planiram kupit še posamezne kapljice, tukaj je en lep seznam - http://www.a-house-full-of-cats.com/bac ... edies.html pa lahko potem poročam kako bo šlo. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor Po okt 20, 2014 7:27 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

V razmislek,

ugotavljam, da se po Sanabelle briketih praskata nonstop, pa Tačka je po njih zelo agresivna.
Sicer sta na Royal Canin hair and skin, pa tega ni. Očitno zaradi več omega 3, ali kaj, ki deluje na živčevje in sta bolj mirni.
Ko sem prešla na royal canin hair and skin, je postala Tačka ljubezniva, zdaj pa agresivna po Sanabelle. Resno. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 21, 2014 5:32 am

Re: Priporočam/odsvetujem

khm, tale agresija po Sanabelle je zanimiva :O

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To nov 04, 2014 11:40 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Ste tudi pri vas opazili?
Jaz mislim, da je sigurno nekaj na tem, ker je to zdaj že drugič, da se je po prehodu z Royal Canin na Sanabelle poslabšalo obnašanje, oz. agresija je bolj izražena. Ne vem, no, jaz sem od vseh briketov ugotovila, da sta najbolj mirni in ljubeči na Royal Canin, mislim da to ni slučajno.
Da sploh ne govorim, kako lep kožušček imata po hair and skin briketih :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To nov 04, 2014 11:48 am

Re: Priporočam/odsvetujem

PRIPOROČAM steljo za mačji wc iz Hoferja - ne pesek, ampak to tanovo, rastlinsko, kot neka žagovina.
Super mi je, da lahko zmečem v školjko, ne smrdi, zdrži zelo dolgo, mački sta zadovoljni, pa še poceni je - 5.90 eur, se mi zdi. Edino ful se raznaša naokrog.

PRIPOROČAM, da med pesek ali steljo zmešate sodo bikarbono, super nevtralizira vonj! :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 06, 2014 8:57 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

all je napisal/-a:A bi bila boljši pasta bezopet za dlake ali malt-soft?

Načeloma sta obe pasti za iasto stvar, ampak me zanima če ima kdo preferenco in zakaj?

Bezopet smo sicer že imeli, in je bil ok. Pa me vseeno zanima še druga :D


No, zdaj sem odkrila katera je vsaj nam boljša, in lahko priporočam Bezopet.

Za Peggy smo namreč sumili, da je zabasana z dlako, kljub temu da je Malt soft redno dobivala. Po kuri z Bezopetom je bruhala dlako ene 5x, na vsake toliko dni, ko je Bezopet dobivala vsak dan. Je dobesedno tako izpadlo, kot da Malt soft ni naredil popolnoma nič za dlake.

Kar se okusa tiče, ji je bil Malt soft boljši, ampak se je zdaj brez problema na Bezopet nazaj navadila. Ostale tudi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če nov 06, 2014 9:26 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Klele za dlake dajem vazelin. Po tujini mu recejo pure petrokium jelly, pri nas se pa posodice neobarvanega neodisavljenega "jedilnega" vazelina dobijo v dm-u. Mackona ga prav veselo pomalicata iz prsta. Malta moj cimet ne mara ravno. Bezopeta pa se nismo stestirali.
Kar se pa past samo za malo pocartat tice bi pa mackona tule duso spustila za vmp pasto. Je Vitaminska in ob kvalitetni hrani in zdravemu macku nepotrebna, ampak tu pa tam pa pocartamo.
Pa dm ma ene tekocinice z quencimom Q10 ki jih tudi obozujemo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne feb 15, 2015 9:22 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ne spada ravno v babji čvek, ampak tudi pod "beremo" se mi ni zdela preveč dobra izbira, ker ne vem, koliko je rubrika obiskana :P :
zelo zelo zelo priporočam branje “Your Cat”, avtorice Elizabeth M. Hodgkins. Kar se mene tiče, je ta knjiga postala moja mačja biblija – zajema nasvete vse od prihoda mlade muce v naš dom pa do oskrbe starejše mačke. Skozi celotno knjigo je ogromen poudarek predvsem na hrani, katero nudimo svojim mačjim sostanovalcem in najpogostejšim napakam, ki jih večina nas vsakodnevno nezavedno in v dobri veri počne. Ker vidim rezultate na muci diabetičarki mojih staršev, jo res priporočam vsem, tudi in predvsem popolnoma zdravim mucem.
Krasna knjiga, berljiva na mah.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po feb 16, 2015 6:05 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Se jo dobi kje pri nas al jo je treba naročit prek Amazona?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.