V središču

Priporočam/odsvetujem


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po feb 16, 2015 6:32 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ne, pri nas je ni.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po feb 16, 2015 9:46 am

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Če jo bo slučajno kdo naročal, se še jaz priporočam ... :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 16, 2015 3:28 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

moksa je napisal/-a:Ne spada ravno v babji čvek, ampak tudi pod "beremo" se mi ni zdela preveč dobra izbira, ker ne vem, koliko je rubrika obiskana :P :
zelo zelo zelo priporočam branje “Your Cat”, avtorice Elizabeth M. Hodgkins. Kar se mene tiče, je ta knjiga postala moja mačja biblija – zajema nasvete vse od prihoda mlade muce v naš dom pa do oskrbe starejše mačke. Skozi celotno knjigo je ogromen poudarek predvsem na hrani, katero nudimo svojim mačjim sostanovalcem in najpogostejšim napakam, ki jih večina nas vsakodnevno nezavedno in v dobri veri počne. Ker vidim rezultate na muci diabetičarki mojih staršev, jo res priporočam vsem, tudi in predvsem popolnoma zdravim mucem.
Krasna knjiga, berljiva na mah.


Mačja mama je napisal/-a:Se jo dobi kje pri nas al jo je treba naročit prek Amazona?


Alexx je napisal/-a:Če jo bo slučajno kdo naročal, se še jaz priporočam ... :blush:


Book Depository je zelo simpl za naročat, pa ta knjiga je cenejša tam, če sem prav preverila. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po feb 16, 2015 3:32 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

€17.72 je na Book Depository...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 16, 2015 7:31 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Na Amazonu DE pa EUR 21,88 brez poštnine. Gledam paperback izdajo, kot na BD, pa seveda novo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe apr 10, 2015 7:25 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

help :truce: :truce: :angel:

Fergie sem očistila ušeska kot običajno z suhim robčkom in palčkami za uho (jo obrišem po zunanjem delu, nič ne tiščim v uho). Ampak ima sedaj pomoje preveč očiščeno in jo ušeska malo srbijo.

A je varno, če bi na vatko dala kapljo olivnega olja in ji samo obrisala ušeska s tem, da se malo navlažijo? Tiste tekočine za mačje uhlje žal nimam trenutno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 10, 2015 7:32 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Kar daj, ne more biti nič narobe, samo ne zlivaj ji v uho. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe apr 10, 2015 8:53 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

O hvala :kiss: :kiss: Bom samo z vatko. nič vlivanja. :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Po okt 19, 2015 9:36 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Za umivanje mačjih zobkov priporočam krtačko Curaprox Kid. Je nežna, a odstrani zobne obloge, ni pa tako abrazivna kot ščetka, namenjena prav muckom. Pri nas se super obnese, ker mladičko Bibi navajam na umivanje zob in se nič ne sekira. Pri Zoji in Gigi je šlo tudi gladko, ko pa sem enkrat poskusila s "tapravo mačjo ščetko", je bil odpor in upor in kri :( Če dlesen zakrvavi s to, otroško krtačko, je skoraj gotovo vneta. Velikost je ravno pravšnja za mačji gobček pa še izgleda luštno ;)

Slika

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 19, 2015 12:40 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Joj, vedno pozabim kako gre, pa še pozabim vprašat.
A se mačko razglisti 3 ali 5 dni pred cepljenjem? Če bo cepljena v petek popoldne, a je prepozno če se da en dan prej zjutraj Zantel? :fool: :truce:
Mačka sicer zdrava pa redno tretirana.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 288

Pridružen: To sep 18, 2012 2:22 pm

Odgovor So dec 26, 2015 1:05 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ali za umivanje mačjih zobkov poleg ščetke uporabljate tudi zobno pasto? Sploh obstaja mačja zobna pasta? Se opravičujem, če je vprašanje butasto, ampak res ne vem, kako bi se zobne higiene lotila pri svojem mucu :/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor So dec 26, 2015 11:37 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Pri nas smo že kar diplomirali iz čiščenja mačjih zob, ker sta imeli Zoja in Gigi obe resorpcijo zob (nepojasnjeno načenjanje zobovine). Mi vsak dan uporabljamo encimsko zobno pasto Virbac (okus piščanec ali riba), ker pa je že dolgo ni na slovenskem trgu, se trenutno tolažimo z Beaphar zobno pasto (okus po jetrcih), ki ima sicer na embalaži psa, a je namenjena tudi mačkam - sem preverila specifikacijo ;)

Imam izkušnje s ščetkanjem zob samo trem mucam in mogoče srečo s kandidatkami. Vse so ga sprejele brez hujšega upiranja, čeprav je moja veterinarka vsakič začudena, kako je to mogoče, ker ona tega svoji nikakor ne bi mogla. Dobro je začeti čim prej, že pri mladičku in takrat, ko je zaspan. Začela sem z božanjem po gobčku, malce čvrstejšim prijemanjem glave in odpiranjem gobčka, ki mu je sledila nagrada, včasih samo pohvala in božanje. Naslednji dan sem s prsti nežno drgnila po dlesnih, kot da bi kaj mazala. Ves čas s pozitivnim prigovarjanjem... Potem sem jim dala malo zobne paste kar tako, polizat s prsta. Po enem tednu pa sem uvedla kar ščetko z zobno pasto. Mogoče je dobro, da prijem ni tak kot pri dajanju tablet, da ni negativnega povezovanja... Samo prijem glave na vsaki strani, potem pa s ščetko ob strani po zobeh. Jaz sem našo tamalo Bibi navadila tako, da sem jo dala na polico v kopalnici, kjer je imela na eni strani ogledalo, na drugi pa mene in ni mogla uit ;) Ščetko je povohala potem sem ji začela umivat najprej kočnike (sprednji zobje so menda očutljivejši in sem jih prihranila za naprednejše faze umivanja). Zdaj se lepo sama usede na polico in čaka (Zoja je celo sama odprla gobček :angel: ), čeprav niso vsi tako navdušeni. Gigi prav godrnja včasih, če preveč "padem not."

Pomembno je nagrajevanje in postopno uvajanje, ne takoj ščetkanje vseh zobkov in ne takoj z vseh strani. Pri meni se dobro obnese tudi to, da lahko na koncu poliže in pogrize (grdo nesramno :D ) ščetko. Nikakor ne smete uporabljati človeške zobne paste, ker je za muce strupena. Če se redno čisti zobe, ki še nimajo zobnega kamna, menda zadošča tudi samo ščetka, ker sproti odstrani obloge, osebno pa mislim, da je vseeno bolje s pasto, ker je okusna in lažje potrpijo - so že sproti nagrajeni za "trpljenje". Encimi v pasti pa naj bi tudi delovali še nekaj časa po umivanju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne dec 27, 2015 12:27 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Uf, hvala za tole izčrpno pojasnilo (čeprav nisem jaz prosila zanj, sem se kar našlepala zraven). Prav shranila si ga bom.

Evo, zato <3 ta forum!! :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne dec 27, 2015 12:28 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ehem, pa a lahko še eno, najbrž butasto vprašanje. A je treba za vsako maco svojo ščetko?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Ne dec 27, 2015 1:06 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Meni je tudi super, da si lahko izmenjamo izkušnje in da vidim, da nisem sama v kakšnih skrbeh, ki bi jih najbrž kdo označil za pretiravanje :girlblush:

Torej, pri nas ima vsaka svojo ščetko. Za to sem se odločila, ker nisem dobila/našla prepričljivih informacij, da se resorpcija oziroma razlogi zanjo nikakor ne morejo prenesti z ene muce na drugo. Dokler resorpcije niso diagnosticirali, sem za Zojo in Gigi uporabljala isto ščetko (in se potem seveda sekirala, da sem jo z ene "prenesla" na drugo).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 288

Pridružen: To sep 18, 2012 2:22 pm

Odgovor Ne dec 27, 2015 1:19 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Hvala za deljenje izkušenj :) počasi se daleč pride, mogoče pa tudi meni rata svojemu mucku zobke podrgnit ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne dec 27, 2015 2:16 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Dodatek k prehrani Plaque off je kdo probal?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor To dec 29, 2015 9:20 am

Re: Priporočam/odsvetujem

rozika je napisal/-a:Dodatek k prehrani Plaque off je kdo probal?


Sem šla malo gledat, odzivi na netu so vsi po vrsti zelo pozitivni in nisem našla podatkov o stranskih učinkih. Jaz bi poskusila, ker je menda 100 % naravna zadeva, če mi ne bi pustile ščetkat (sem še vedno bolj za mehansko odstranjevanje kot "kemično").
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.