V središču

Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 3:52 pm

Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Dragi strokovnjaki in ljubitelji živali! :truce: :truce: :truce:
Prosim za pomoč. :sos: :sos: :sos:
Ko tole pišem, še vedno jokam, saj nam je lastnik po 7 letih zaradi izrednih razmer, zaradi katerih se mora sam seliti v naše stanovanje, odpovedal pogodbo. Meni je tako hudo, stanovanje je lepo z atrijem, s pogledom na mini hribček, na veverice in vrane in predvsem mi je hudo, ker vem, kako zelo naš gospod Muc uživa tam in je zelo lep, pameten (previden) seniorcek, ki ne gre več kot 50-100m od atrija in uživa naokoli, ter ga poznajo tudi vsi sosedje. Drugače pa je ponoči notri, včasih gre malo se scoolirat na zrak, ker ima svoj mini izhod, spi z nama oz. spi kjer hoče, ker je v bistvu on lastnik tega stanovanja.

Zdaj ne vem kaj nam je narediti. Stanovanje sva dobila že skupaj z mucem, ki je hodil do nas, saj ga je hranil že prejšnji stanovalec, no midva sva ga pa posvojila in je postalm naš veliki kosmati družinski član.
Lastnik, s katerim smo sicer v lepih odnosih in ve, kako zelo imamo radi našega Muca, je sicer nam dal besedo, da bo on skrbel za njega.
Kaj naj naredimo, začasno se lahko na hitro preseliva ali v fantovo garsoniero, brez balkona, ampak vem, da bo naš 14 letni muc znorel. Celo tako hudo mu je, da iščem alternative naokoli z atrijem, samo da bi njemu bilo lepo in bi lahko šel z nama, ampak takšna možnost ne obstaja.

Kaj in kako naj naredim, skrbi me tudi, kako bo nov stanovalec skrbel za njega, ker naš gospod muc je super mega razvajen muc in dobi vse kar hoče, ker je enostavno tako priden, prijazen, vzgojen, luškan oz. najepši :girlblush:
In ja, še kar jokam, imam pa mesec dni časa, da naredim najbolj primerno potezo.
Prosim pomagajte.

Hvala, Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 4:02 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Mogoče ti tole kaj pomaga?
viewtopic.php?p=299563#p299563
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 4:04 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Po čem pa sklepaš, da bo znorel, če bo samo notri?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 4:11 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Ker je v tem okolju že ca. 13-14 let in nikoli ni bil nikjer drugje in je vsak dan malo zunaj in malo notri, tudi luka in kaka najraje pod eno cipreso v atriju. Je seveda že dolgo kastriran. Zdaj se mu vidi, da ne more več toliko skakati, še vedno pa gre na kakšno drevo in se zapodi za kakšno ptico. Bom pa vesela, če bi prišla tudi taka rešitev prav, torej v garsoniero brez balkona, kjer bi bil večji del dneva vedno sam.
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 4:35 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Mi dobimo v oskrbo veliko takih starčkov in tudi manj starih, ki so celo življenje preživeli zunaj. Res redko kateri ima težave z notranjim bivanjem, prej obratno. Malo bolj se mu boste posvetili, mu dali čas in mogoče spregledali kakšno nezgodico, dokler se ne navadi wcja. Če res ne bi šlo, lahko še vedno uporabite varianto B.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 4:45 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Helena, hvala za vzpodbudo, vse bi dala, da bi mi rekel, Nina ne skrbi, jaz grem s tebo do konca sveta, a zdaj ima na voljo 90 m2 notri, 45 m atrija in se cel mini parkec, saj ne gre dalec, ker se boji vse plocevine, potem bo imel na voljo samo 28 m2 garsoniere :-( in naju :O
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če feb 04, 2016 7:12 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Ninika, a če bi bila tule diskusija o psu, ki je navajen hiše in izhoda na vrt, pa bi bila potrebna selitev v garsonjero, bi še vedno imeli tole debato? Živalim smo bistveni mi, njihovi ljudje, ne lokacija. Še vsak prijazen prostoživeček se je prilagodil. Pa so dali nekateri grozne zgodbe za sabo. PAr dni kavča in cartanja, pa je bila "žalost" mimo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor So feb 06, 2016 3:16 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Doma smo imeli veliko zivali, pes gre s tabo do konca sveta, muca je navezana na lokacijo.. Od prijateljice je v celovcu prisel nazaj v 50 km oddaljen kraj, ko stase z mozem locila in to 4 x :dash: ma koncu ga je vzel bivai moz, ni slo drugace, ja vem, da bi ga morali zapreti! A prijateljica se je selila v cute hisko na samem.. Kjub vsemu je usel.. No iz garsiniere razen v kopalnico itak ne bi mogel vec nikamor.. A ko ga gledam kako je srecen tukaj, kako zdrav pri 14 letih, kako zelo se mu kozuscek sveti, tezko mi je :(((
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor So feb 06, 2016 8:44 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Kaj bos pa neredila drugace? Ga bos pustila pri hisi samega ali kaj na milos in nemilost ljudi, ce bo ga kdo kdaj nahranil?
Macek je tvoj in ti si zanj odgovorna. Pika. Ni kaj dodati.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So feb 06, 2016 8:54 pm

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

fiorina je napisal/-a:Kaj bos pa neredila drugace? Ga bos pustila pri hisi samega ali kaj na milos in nemilost ljudi, ce bo ga kdo kdaj nahranil?
Macek je tvoj in ti si zanj odgovorna. Pika. Ni kaj dodati.


Podpišem.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 734

Pridružen: Po jan 26, 2015 5:12 pm

Odgovor Ne feb 07, 2016 8:37 am

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Moja izkušnja je taka, da je moja muca vedno sprejela novo okolje, samo da sem bila jaz zraven. Odkar jo imam (kasneje sem se odločila še za enega mucka),
gresta oba z mano na dopust. Muca se po 2 dneh navadi okolja, mucek pa rabi nekaj dni. Zraven vzamem čim več stvari na katere sta navezana. Mislim,da ti bo lažje, da ga vzameš sabo, če ne boš 24 ur mislila kako je z njim. Moji muci imata doma tudi balkon, na morju pač ni izhodov, ker ne poznata okolja.
Muc je očitno navezan na vaju, zdaj pa ga bo en gospod hranil. To ni dovolj, muc rabi še vajino ljubezen. Še vedno lahko sproti iščeš stanovanje z atrijem. Slej, ko prej tudi to najdeš. Srečno v novem domu, z muckom seveda.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne feb 07, 2016 9:03 am

Re: Selitev notranjo zunanjega senior muca, da ali ne?

Ninika , ob branju tvojega posta imam pred očmi jesenske prizore tistih beguncev, ki so s seboj v Evropo pripeljali tudi svoje živali. Niso se šli običajne komfortne selitve, kakršne poznamo na našem koncu sveta, njihove dileme o prilagajanju kosmatih članov družine so zagotovo bile neprimerljivo večje od tvojih/naših, ampak član družine je član družine, zato se gre na pot skupaj.
Ne znam si predstavljati, da bi nekoga pustila za seboj in se večno spraševala, kaj se mu je zgodilo po mojem odhodu.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.