V središču

Torba ali kletka?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jul 26, 2016 3:06 pm

Torba ali kletka?

Zanimajo me mnenja tistih, ki imate izkušnje tako s potovalnimi torbami za muce in tudi s kletkami/plastičnimi transporterji. Moje sem vedno prevažala v kletkah, razmišljam pa o nakupu torbe, vendar z njimi nimam prav nobenih izkušenj. Če bi se odločila zanjo, bi vsekakor izbrala tako, ki ima vsaj dno pralno, imam pa nekaj dilem glede varnosti: so dovolj močne, da jih mačka npr ne raztrga ali zgrize (ok, to najbrž že :rolleyes: )? Kaj pa zadrge - se je komu zgodilo, da bi jo mačka odprla (npr s praskanjem in podobno)? Bi morala pri nakupu paziti še na kaj drugega?
Vsak nasvet je zelo dobrodošel, hvala.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 26, 2016 3:17 pm

Re: Torba ali kletka?

Jst imam oboje. moj Cimet je Houdini in tovarnisko zadrgo odpre v cca dveh minutah ce ni takoj okaran naj neha. Zanjga to pac ni problem ker je itak vajen povodca in vedno v torbi pripet se z povodcem. Pa mofificirala sem.torbo se z dodanimi zaponkami in gumbi, tako da novega "po novem" sistema se ni uspel odpret. Jani ni zgruntal niti zadrge same in vedno mirno spi v torbi.

Ce mas macke ki se bojijo voznje itd, ti torbe ne priporocam. Divjak bi jo odprl v roku sekund (vsaj moj model). za ta mirne, je pa ni cez torbo, ker lahko macka nosis kot potovalko. noben nakupovalni center se ni pojambral ce sem mogla kaj hitro noter skocit z mackom v torbi, isto gre za javna prevozna sredstva. pa da ne recem kolk je men prakticno ce imam proste roke ko kam grem, ker je macek lepo oprtan cez mojo ramo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To jul 26, 2016 3:45 pm

Re: Torba ali kletka?

Jaz imam torbo, Čmoko in Tinkota je do zdaj super prenesla, res pa, da nista nič strašnega delala z njo. Zadrge so nekak tako prišite, da maček ne more do njih. Za nosit je super in za spravilo ne rabi skor nič prostora. Ne vem pa, kaj bi se zgodilo mrežo ob strani, če bi prenašala kakšno grizoldo. Plastičnega transporterja še nisem imela, kar pa sem imela opravka z njimi, me je zmer skrbelo, da ne bom kakšnega hakelčka prav zaprla, oz, da bi maček tolk skakal not, da bi se kaj snelo. V glavnem, za pridne muce so men velik bolj všeč torbe.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jul 26, 2016 5:57 pm

Re: Torba ali kletka?

Hvala obema. Če se bom odločila za torbo, bom najbrž vzela tako, kjer ima zadrga dva jezička, da ju lahko spnem skupaj. Oba sta sicer mirna, jaz pa nisem nikoli, ko ju moram spraviti iz stanovanja :blush:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jul 26, 2016 7:04 pm

Re: Torba ali kletka?

Jaz imam oboje. Z vidika varnosti se mi zdi torba boljša, z vidika udobja mačk pa se mi zdi boljši transporter. Za krajše vožnje in takšne, kjer je več prenašanj sem in tja, je bolj praktična in varna torba, za daljše vožnje pa je bolj primeren velik transporter.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To jul 26, 2016 7:29 pm

Re: Torba ali kletka?

Mi imamo za Vikija pasji transporter torbo, ker se vleze in pot prespi, Dexi pa ima platicnega ker po poti rad dela poticke in lula, pa ga lahko spucam pa gremo dalje.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr jul 27, 2016 12:09 pm

Re: Torba ali kletka?

Jaz imam žnj boxov/transporterjev in nobene torbe. Mačke prevažam itak samo do veterin in vsakič potem box operem in razkužim, zato se mi zdi box veliko bolj praktičen.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr jul 27, 2016 2:15 pm

Re: Torba ali kletka?

Naročila sem torbo, ko pride, se bomo malo vozili (doma) za igro v njej, pa da vidimo, kako jo sprejmeta. Še enkrat hvala za mnenja in izkušnje - Fiorina, moja Heinz je imela enak "pristop" kot Dexi :) Že takoj za prvim ovinkom...
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr jul 27, 2016 2:26 pm

Re: Torba ali kletka?

Heinz <3 <3
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.