V središču

Mačje igrače


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po nov 29, 2010 10:58 am

Mačje igrače

Imam sicer eno konkretno vprašanje, vendar sem vseeno odprla kar takole temo, ker sem ziher da boste tudi osale kaj vprašale / povedale o mačjih igračah. Zanima me namreč kje za vraga lahko kupim palčke, na katere potem zavežeš vrvico in kak cof lai kraguljček za izdelavo mačje igrače?

nekaj takega ali pa kaj podobnega:

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:01 am

Re: Mačje igrače

mi uporabimo leskovo šibo. :D
nisem še zasledila, da bi kje prodajali samo palice, medtem ko že dokončane igrače ni težko najti.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po nov 29, 2010 11:04 am

Re: Mačje igrače

Ja, vem, dokončanih je kolikor hočeš :) :) :) Sem premišljevala tudi o palčkah iz kitajske restaracije, misliš, da bi šlo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:07 am

Re: Mačje igrače

Merkur, Obi
pa najbrž tudi Baumax, Bauhaus
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:09 am

Re: Mačje igrače

Urshy je napisal/-a:Ja, vem, dokončanih je kolikor hočeš :) :) :) Sem premišljevala tudi o palčkah iz kitajske restaracije, misliš, da bi šlo?

Ne, tiste so prekratke (smo probali pred časom). Mora biti daljša palčka, da vrvica leti v lepem dolgem loku.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po nov 29, 2010 11:09 am

Re: Mačje igrače

Ah, škoda. Samo verjetno bo še najbolje ja, nekaj lesenega. Bom poskusila doma najprej s kitajskimi palčkami, še razširjene so na koncu, da lahko luknjo zvrtam vanje. :) Če bodo prekratke, grem v te trgovine, ki jih je oaza predlagala.

kakšne doma narejene igračke pa ve kaj delate (poleg v kepo zmečkanega papirja, hehe :D :D )?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:19 am

Re: Mačje igrače

pri nas so aktualne vrvice na palici. čupa včasih ukrade zvit par nogavic in ga raznaša po hiši. :rolleyes:
drugače pa sami nič ne delamo, ker jim razen (kupljenih) plišastih mišk itak ni nič zanimivo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:24 am

Re: Mačje igrače

Lepe lesene palčke dobiš tudi v Hobby art-u... oz. v trgovinah za ročne spretnosti. ;)

Od mačjih igrač doma delam svašta ... palčke (perote), vrvice, pletenke, žogice, polnjene plišaste igračke...
Mojih razvajenih mačjih riti itak nič več ne gane (ker je vsega doma preveč), še mačja meta ni več zanimiva...
Edina uganka jim ostaja baldrijan - namerno. :P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 11:34 am

Re: Mačje igrače

Alexx, pokaži kakšne slikice :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po nov 29, 2010 11:37 am

Re: Mačje igrače

Meni se zdi, da so kitajske paličke preveč krhke oz. se preveč na lahko razplastijo, da bi vanje vrtala luknje.
Jaz predlagam obi ali kakšno podobno gradbeno trgovino, ker (vsaj v obiju) prodajajo zelo dolge zelo tanke palice, ki jih lahko razrežeš na krajše kose.

Naša dva imata najraje igrače dzzžkr (imamo enega perota in eno palčko z dvema gumijastima kroglicama na koncu :good: ), predvsem zato, ker so te lepo pospravljene (jih "šparamo" :) ) in jih privlečemo na plano samo parkrat na teden.
Sicer pa je večina ostalih igrač spet zanimivih, odkar smo imeli začasnico, ki je bila tako hiperaktivna, da je takrat, ko sta velika dva počivala, letala od igrače do igrače :D Zdaj so spet zanimivi brckoti in žogice (morajo kar najbolj ropotati :rolleyes: ), medtem ko smo najprej mislili, da bo to še en popolnoma zgrešen nakup ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 12:28 pm

Re: Mačje igrače

Pri nas ni nobena igrača oblegana več kot eno uro. :D Najbolj zanimive so palčke za ušesa, čajna vrečka z bezgom, sisal miška za praskanje (edina stvar, ki je bila kupljena zanju), pa elastike....pa garbanje, preganjanje en druzga :D


btw: oaza88 a ste v društvu kdaj premišljevale, da bi odejce napolnile tudi z bezgom ali pa polnjenje po želji? A ima to samo naš muc fetiš na bezeg? Pri nas je večji muc nor na bezeg in je čisto zadrogiran, ko pride v stik z njim, medtem ko se tamala drogira najraje z baldrijanom (sploh ne upam uzet ven odejce z baldrijanom, ki jo imam spravljeno, zavito, zalepljeno, dano v 3 vrečke :lol: ) :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 1:28 pm

Re: Mačje igrače

I_love_u je napisal/-a:......btw: oaza88 a ste v društvu kdaj premišljevale, da bi odejce napolnile tudi z bezgom ali pa polnjenje po želji? A ima to samo naš muc fetiš na bezeg? Pri nas je večji muc nor na bezeg in je čisto zadrogiran, ko pride v stik z njim, medtem ko se tamala drogira najraje z baldrijanom (sploh ne upam uzet ven odejce z baldrijanom, ki jo imam spravljeno, zavito, zalepljeno, dano v 3 vrečke :lol: ) :D


bezeg...a govoriš o posušenih bezgovih cvetovih a kaj?
Tole bi pa res sprobala, za začetek kar na svojih, bo čist zadosti velik vzorec.... :lol:
Potem pa vidimo. Smo odprte za dobre predloge! 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 2:26 pm

Re: Mačje igrače

taperverčki je napisal/-a:Alexx, pokaži kakšne slikice :)

Ne morem... so poslovna skrivnost DZZŽ Kranj... :P ;)

(v bistvu pa sramota - nimam jih... :girlblush: Jih pa Trixi veselo objavlja! :kiss: )

Bezeg?!? Sem ravnokar probala... vsi 4je so me gledali, kot da bi z lune padla! :negative:
Tudi na materino dušico in lipo ne padajo... :lol:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 2:40 pm

Re: Mačje igrače

Kranjske igrače so res čudovite. Sigurno jih bo Božiček prinesel tudi k nam, ker smo zelo pridni! :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po nov 29, 2010 2:42 pm

Re: Mačje igrače

oaza88 je napisal/-a:bezeg...a govoriš o posušenih bezgovih cvetovih a kaj?
Tole bi pa res sprobala, za začetek kar na svojih, bo čist zadosti velik vzorec.... :lol:
Potem pa vidimo. Smo odprte za dobre predloge! 8)

Ko je bila sezona bezga, je bilo nekaj cvetkov samo njegovih in jaz sem resnično dvomila, da bo to omamo preživel, ker je izgledal zeeeelo zadrogiran :lol:
Drugače mu pa dam vrečko bezgovega čaja, ampak jo jaz držim v roki in se on pol drgne vanjo, ker jo drugače ratrga in potem je to ful fajn pospravlat :D Ima pa tudi eno igračko polnjeno z bezgom in je tud najbolj njegova, ko je na novo polnjena :D

Alexx je napisal/-a:Bezeg?!? Sem ravnokar probala... vsi 4je so me gledali, kot da bi z lune padla! :negative: :lol:

:lol: oki, ne vem kaj naj rečem, očitno je naš en posebnež :O Najbolj smešno je, ko kuhaš, on ni zraven, ko kuhaš meso, ampak ko uporabljaš začimbe :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To nov 30, 2010 9:31 am

Re: Mačje igrače

Pri nas imamo ogromno kupljenih pa tudi veliko 'homemade igračk' :D

Raznorazne škatle
Slika

Napolnjene z kostanji in želodi (ki jih z mojim nabirava tudi za to, da jih potem v živalskem vrtu dava medvedom in košutam)
Slika

Potem v kopalnici imava banjico napolnjeno z vodo in notri polno jajčk iz kinder jajčkov, ki jih potem ona potaplja in uživa, ko spet na površje skočijo - tudi drugje po stanovanju je teh jajčk polno :D
Slika

Na takšno črno kavčukovo vrvico je pa dobesedno nora - kupi se jo v vsakem Prometeju - je zelo trpežna in naši je ta vrvica najljubša igrača
Slika

Umetne rože..... :rolleyes:
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Pe dec 03, 2010 9:31 pm

Re: Mačje igrače

živjo.samo to sem hotela povedati da naša mačka in muc (bivša rocco in tarča)predvsem on je nor na slamico in imam privezano almco na vrvico....:)ko jo zagleda se kar zapodi za njo,ko ona pa zamašek od plastenke na vrvici...:)full sta na nora na take ki so privezane na vrvico.on samo slamico nič drugega,če ni slamice se ne bo igral!:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 04, 2010 1:28 pm

Re: Mačje igrače

moji imajo pa radi plutovinaste zamaške - ampak samo ko so direkt iz vina. po nekaj ur nehajo biti zanimivi. :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne dec 05, 2010 6:38 pm

Re: Mačje igrače

O tole je pa ful dobra ideja bom jaz tudi zamaške probala :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po dec 06, 2010 8:58 am

Re: Mačje igrače

Ugotovila sem, da so najboljše krogljice iz polstene volne (zelo trda izdelava, da se ne cufa) in pa krogljice iz . In pa vrvice vseh vrst. To bo sedaj za domačo izdelavo. Za palčko bom uporabila palčke od balonov, sem videla, da se dobro obnesejo :)
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.