V središču

Cistitis


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 03, 2011 7:14 pm

Re: Cistitis

A tvoja hrana pa jo mika? Recimo, da ješ kosilo pa te prosi za kakšen košček? Ker v tem primeru lahko tudi malo mačje hrane daš sebi na krožnik, se pretvarjaš da jo ješ, nato pa njej po koščkih ponudiš...

Tako sem jaz svoji tablete dajala, preden je še to pogruntala :D Ni strokoven nasvet, lahko pa probaš, če res nič drugega ne bo šlo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jan 03, 2011 7:21 pm

Re: Cistitis

Kakšni so znaki za diagnozo Cistitis?

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor To jan 04, 2011 6:31 am

Re: Cistitis

Ne ne pokaže niti malo interesa za mojo hrano. Zdaj že dva dni sedi pri svoji prazni skodelici in ne je ponujenega. Tudi briketov zmešanih z konzervo ni hotela, zjutraj sem poskusila znova pa nič. Mislim, da ji bom danes nasula samo briketov.
Drugače se muci zdravje popravlja. Prej je kjerkoli in kdajkoli lulala, največkrat samo kapljice urina, včasih(največkrat na postelji) pa se ji je uspelo normalno polulati, pri tem pa se je vedno nenormalno drla in tekala po vsej hiši. Do peska ji takrat ni uspelo priti, zdaj ji to še uspe, a včasih prav tako polula samo par kapljic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To jan 04, 2011 9:28 am

Re: Cistitis

Mislim, da nima smisla bolano mačko mučiti še z uvajanjem nove prehrane. Naj se cistitis pozdravi, potem pa poskusi počasi uvajat novo hrano.
Tudi naša Holly, je bila stara komaj leto dni, ko je imela trikrat zapored cistitis in sem mislila, da se bo to ponavljalo vedno. Sumili so že na kristale, čeprav je bila takrat zelo mlada še za to. Potem smo naredili res dolgo kuro z antibiotiki (cca 2 meseca). Na dietni hrani Hills sem jo imela še cirka eno leto (in ker ni bila edina mačka so morali dieto jesti vsi :P ). Sedaj je muca stara 8 let, zdrava in nikoli več se ji ni ponovilo. Sedaj je običajno hrano, večinoma brikete.
Mislim, da niso ravno briketi krivi za njeno tegobo. Nekateri muci zbolijo in imajo težave, tako kot mi, ljudje. Ko so težave, se je potrebno prilagoditi in najti eno vmesno rešitev, ki je dobra tako za njeno bolezen, kot za muco samo in ji ne povzročati dodatnega stresa.
Nobeden izmed nas, ki imamo tudi vse sorte težave in bolezni se 100% ne držimo nekih striktnih in strogih diet, ki velikokrat ne delujejo tako zelo zdravilno, kot pa učijo razne teorije
Ni navadnih mačk

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 04, 2011 11:21 am

Re: Cistitis

vladek je napisal/-a:pri tem pa se je vedno nenormalno drla in tekala po vsej hiši.


Super, da ji gre na boljše, to je glavno :good:

Drugače pa moja vedno ko se pokaka teče po stanovanju, ponavadi tudi ko se polula, včasih pa ko pije vodo. :D Zadere se tudi včasih, zato da pove kaj je naredila in naj počistimo. Včasih tega ni počela, zdaj pa že kar nekaj časa to počne, pa se mi je vedno smešno zdelo. Ali je to lahko znak za kaj? Čeprav z opravljanjem potrebe nima nobenih težav.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor To jan 04, 2011 11:54 am

Re: Cistitis

Moja se je drla, ker ji je uriniranje povzročala bolečino. Takoj ko se je polulala je skočula in zamjavkala. Zdi se mi, da ji je bilo ob vsem tem še najhuje to, da ni lulala v pesek ampak vsepovsod, vsaj meni se je tako zdelo, da se počuti krivo in se je vsa žalostna dobrikala, kakor, da bi se hotela opravičit za storjeno.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 04, 2011 5:46 pm

Re: Cistitis

Bogica.

Pri nas je drugačna situacija, saj zdi se da jo nič ne boli, tako da je zaenkrat ok, ker zamjavka samo če noben ne opazi, da se je polulala/pokakala :) Bom pa pozorna na obnašanje.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 87 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.