V središču

Muca kaka izven wc-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:27 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Jaz nič ne ukrepam, itak se redko zgodi. Se mi pa zdi, da se dogaja dosti redkeje, odkar jejo brikete za dolgodlake mačke s povečanim deležem vlaknin. Ampak res samo ugibam, nisem bila zares pozorna.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:32 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Nč bat, ne bi šla stričt, če mi tega ne bi potrdili izkušeni mačji sužnji :rolleyes:

Mogoče je Marčiju res WC premajhen...čeprav smo nabavili največjega kolk se je takrat dalo - če kdo ve za XXXL pa se priporočam za info, bomo nabavili novega.

Ja res je, da jesta večinoma brikete (mijavkajoče glave), saj smo mokro hrano in fine konzervice ukinili lani, ko so nam na veterini povedali, da sta "debeluha". Tko da to dobita le še parkrat na mesec... Čeprav menda, ko smo bili na dopustu in sta bila izključno na briketih ni bilo nikoli nobenega takega "incidenta". Po ukinitvi mokre hrane se je tole "kakanje" pojavilo šele čez par mesecev.
Travo mlati Marči vsakodnevno, pa tudi bezopet pasto mu redno dajem.
Dlako vključno s tisto na zadnji plati pa seveda vsaj enkrat tedensko temeljito prekrtačimo - se mi zdi,d a se mu na sveže skrtačeno dlako še rajši lepijo...
Sem se tudi nekajkrat z njim temeljito pogovorila o temeljitosti pa to, da je treba orenk jamco kopat pa potem tud zakopat ne pa planit ven iz škatle takoj ko opraviš. Pa se mi zdi, da zastopi, saj me tko ponižno gleda, češ: ma ja spet sm pozabu" :cat:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:34 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Taperverčki - za katere brikete pa gre? Mogoče tudi mi lahko probamo brikete menjat.

A se taki briketi lahko dajo tudi kratkodlakim mačkam? (ker pri nas jesta s "skupne sklede")
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:45 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Načeloma bi itak vsi za dolgodlake mačke morali imeti več vlaknin, saj te olajšajo prehod kepic dlak skozi prebavila. Seveda lahko jejo tudi kratkodlaki, tudi moji vsi trije jejo skupaj.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po sep 02, 2013 3:52 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Jaz pa predlagam, da se mu zadaj skrajša dlaka, tudi po "bermudkah".

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 6:25 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Naši Kim, ki ima pravo grivo okoli riti, se včasih naredi, da se ji bobek prilepi na dlako. Včasih se pa umaže, ali pa se ji pesek prilepi.. vse se ne dogaja pogosto, ampak ko se naredi, jo vzamem v naročje in bobke odrežem skupaj z dlako, nato pa jo počešem. Odrežem zato, ker ni variante, da bi to rešila samo s česanjem ali puljenjem. Tistih nekaj odrezanih dlak se sploh ne opazi, pa še nje nič ne boli/cuka ko delam to.


Pri kratkodlaki Fergie, ki ima v wc-ju velikokrat kakšno nezgodo, pa še štorasta je, se pa včasih naredi da je umazana. Njo pa z baby robčki obrišem, z wc-papirjem, če je treba tudi z brisačko umijem in obrišem, pa je potem dobro. Sicer je jezna kot sam satan, ampak topla voda dela čudeže. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 9:52 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Najlepša hvala za vse nasvete in predloge.

Sem kar malo pomirjena, ker izgleda, da tole ni ravno kakšna posebna drama, le mala nerodnost.

Trixi, a poznaš/prakticiraš/ kakšno dobro mačjo frizerko? :D

Pa iščem predlog kje nabaviti kakšen res XXXL WC predvsem primerne višine, ker se strinjam s Skuiki, da naš ogromni kosmati Marči (bolj podoben psu kot pa mačku po velikosti) namreč res nima ravno udobja v tistem sicer XL boxu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 10:14 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Meni se zdi tale res prostoren:
Ferplast Maxi Bella Litter Box ima dimenzije 50 x 66 x 46 cm

Če pa rabiš takšnega z visokim robom, ker kateri
od mačkov sicer lula "čez rob", potem pa:
Catit Jumbo Litter Box 57 x 50 x 46.5
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 10:38 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Verjetno bo to res občutna razlika, ker sem šla pomerit obstoječega in je cca 40x35x40.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 03, 2013 7:34 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

:) Pridem osebno, če ste za.?
Se zmenimo na ZS.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor To sep 03, 2013 8:06 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Jaz pa sem ena od tistih 'suženj', ki je svoji (sicer že pokojni) dolgodlaki mački strigla rito. Imela je svilnato dlako in zadaj rahlo valovito, pa vedno je precej nizko čepela, zato se je pogosto kaj prilepilo in prepletlo med dlake. Že od malega sem ji občasno pristrigla te dlake, pa sva obe imeli manj 'težav'. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To sep 03, 2013 8:10 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Trixi najlepše povabljena kadarkoli.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To sep 03, 2013 12:03 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Obstaja celo Cat Litter Box XXL z merami 70 x 56 x 46 cm, vendar nima višjega roba ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne sep 08, 2013 4:25 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

No, mi pa smo končno našli wc, v katerega paše tudi Viki, Dexi pa minimalno izkoplje pesek po kopalnici. Sicer je odprt, ker ima Dexi grozne probleme z zaprtimi prostori in z vrati na splošno, ampak ta paše obema. Problem je nastal sedaj, ko se je na dnu nabrala neka svinjarija, ki je ne morem odsranit. Alexx je enkrat omenila sodo bikarbono, ampak kako z njo očistiti wc, mi je pa res uganka.. Mogoče še kaka ideja, kako odstraniti te usedline?
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 08, 2013 5:29 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

A je to sprijet pesek?

Jaz osebno bi čez vrgla detergent za pomivanje posode, pa z vročo vodo bi wc napolnila in pustila stat. Nato bi pa sprala. Ali še boljše - alkoholni kis čez poliješ, dopolniš z vodo, pustiš stat in spereš stran.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne sep 08, 2013 5:41 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Uporabljamo Catsan, ki se ne sprijema- Dexi drugaga noče uporabljati, smo sprobali, tudi silikate, noče. pika.

Detergent ne deluje, smo že probali. Kis tudi. Klasična čistila za kopalnico tudi ne.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne sep 08, 2013 5:58 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Poskusi s čisto malo vode, s sodo in alkoholnim kisom. Skupaj pride do reakcije, očistiš marsikaj s tem ;) Če ne bo šlo, pa pač pusti, ker ostalo bolj agresivno je pa že za muce škodljivo :negative:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 08, 2013 7:03 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Sprijema sem mislila tako, da se nekako skupaj z urinom stopi in zacementira v wc. :girlblush:

Ja kis in soda skupah reagirata, se ful speni vse, mogoče bi uspelo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po sep 09, 2013 8:50 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Loti Pupa je napisal/-a:Poskusi s čisto malo vode, s sodo in alkoholnim kisom. Skupaj pride do reakcije, očistiš marsikaj s tem ;)

Takole, ja... "dela" pa tudi brez vode. 8)
(lahko pustiš kratek čas "namočeno", potem ko spucaš pa pustiš nekaj časa WC prazen (na balkonu), da se "zlufta", da ne bo slučajno kajzer noska vihal...) ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po sep 09, 2013 9:20 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Haha Alexx, kajzer nič ne " vihka noska", on gre not, opravi svoj posel in odide brez zakopavanja, zato je peobel da dela :lol:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.