V središču

Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po avg 15, 2011 8:00 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

V Domžalah na veterini jih imajo zastonj, ampak nekako razumem, zakaj jih potem ponekod rajši prodajajo... Enkrat sem tam namreč poleg velike vreče hrane previdno vzela 4 različne testerčke in me je bilo kar malo sram, kolk sem si nagrabila. :blush: Pa me je tisti tipson potolažil, da to ni še nič, eni baje pridejo in ko vidijo, da je zastonj, si nagrebejo vse kar je in meni nič tebi nič čist vse odnesejo. :O Jaz tega res tist - nikol ne bi nardila, ampak eni pa res nimajo sramu in samo na svojo rit usrano gledajo. :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po avg 15, 2011 8:17 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

ne vem, mene ne moti da niso zastonj. 3€ za 400g briketov se mi ne zdi veliko, pa pakirani so lepo 4x100g in če ti ne odgovarjajo, lahko ostale 3 vrečke daš lepo zapakirane nekomu drugemu :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 7:42 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Helo vidim, da ste že pisale o tem, jaz sem tudi dejansko kupila to, in noben mi ni rekel, da so testerji ampak da imajo promocijsko in da še nimajo velikih pakiranj (v mr.petu v mb-ju) :dash:
No v glavnem jaz sem moji to dala za jest in piščanca ni niti povohala sedaj pa sem ji dala jagnetino in borovnico in se tri dni ni dotaknila, sedaj pa opažam, da že par dni pridno papa te brikete, drugače ima v eni drugi posodici brikete od RC-ja. Kaj se bodo tile briketi kdaj prodajali v velikih pakiranjih ali se dejansko že prodajajo? In če se je boljše, da ostane na RC-u ali bi bila ta hrana od N&D boljša? Denar mi ni problem, hočem samo najboljše za mojo mucko :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 7:58 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

:dash: :dash: :dash: :dash: Lepo so me nasrali :) Zdaj sem šla gledat, pa jo celo prodajajo po 1,5kg po ceni 17€ zdaj cena je ista RC-u vendat 500g manj. Ok če je vredu hrana bo dodana na Super Čombe? :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To avg 16, 2011 8:10 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kaj pa je tako posebnega s to hrano?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To avg 16, 2011 8:11 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

all je napisal/-a:Men je ta prodaja testerjev ful blesava, tko nasplošno povsod. :negative:

Hvala enako! :good:

Po mojih izkušnjah je Mr. pet itak najdražja trgovina in se ji že doglo izogibam. :stop:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To avg 16, 2011 8:14 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

kozmopolitanka je napisal/-a:ne vem, mene ne moti da niso zastonj. 3€ za 400g briketov se mi ne zdi veliko, pa pakirani so lepo 4x100g in če ti ne odgovarjajo, lahko ostale 3 vrečke daš lepo zapakirane nekomu drugemu :)


Še tole - mene tudi ne moti, če ne gre za testerje.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 8:31 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Helena, naj ne bi vsebovala žit, ki jih mačke naj ne bi prenašale? Čeprav jaz mam zdaj letak pa piše noter bom kar citirala:
Žitarice niso primerne za prehrano psov in mačk. Zrna kot so riž, koruza in pšenica so ceneni vir kalorij, ki so nekoristne, ker ostanejo neizkoriščene. Poleg tega pa prispevajo k nastanku prebavnih težav in nekaterih kroničnih bolezni, kot so sladkorna, debelost in alergičnost. N&D je popolnoma brez vsebnosti žit in ne vsebuje niti ene vrste žitaric.... Zdaj pa vprašanje od kdaj riž ni dober za muce, če meni ga je še veterinar priporočal, ko je bila Hanika zelo mala....
P.S. hrana naj bi bila iz 70% mesa in 30% sadja in mineralov
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To avg 16, 2011 8:34 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Je tudi več vrst druge hrane, ki nima žitaric notri. Je kaj še drugega posebnega? Kaj pa ješčnost?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 8:39 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jaz nimam pojma zadnjič, sem šla nekaj malega ponj v mr.peta pa so imeli to pri blagajni, pa sem pač vzela da sprobam :) Moja je po parih dneh začela jest, čeprav zraven še vseeno je od RC. Ker čisto odstranit ji ne želim RC. Katera je še dobra in ješča zraven RC kolikor sem brala Sanabelle? Je sploh smiselno menjavat RC če ga pridno papa že leto in pol? :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To avg 16, 2011 8:41 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Samo v SČ so take hrane: applaws, Acana grainfree, dve vrsti Power of nature, Fish4cats, Orijen.

Vse so izvrstne hrane, ki jih tepe samo ena zadeva, pri večini mačk so na dolgi rok neješči. Na začetku jim je všeč, potem pa vedno manj. Moje so Orijen na začetku jedle ko nore, sedaj so raje en teden lačne, kot da ga jejo.
Ne, ni smiselno menjavat samo zaradi tega, da pač menjaš, če se hrana dobro obnese.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 8:43 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Helena hvala na odgovoru. Bom kar ostala pri tem. :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To avg 16, 2011 9:02 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Naša Miša bo mene ob pamet spravla. Gospa bi jedli samo brikete, nikoli in nikdar nič drugega. Kar me sicer ne bi motilo, če ne bi prebrala, da je vsaj občasno potrebna mokra hrana, zaradi ledvic. Pije ne prav veliko.
Ni ji všeč nobena konzervica (ne me vprašat, kaj vse sem že kupila :rolleyes: ), ni ji všeč nobena sorta mesa v nobeni obliki, še piščanec nikakor, razen seveda v tisti izvedbi, ki jo jem jaz - slan in pečen, takrat bi mi vrag najraje v usta zlezel :devil: .

Od mokre hrane bi ona Poli, pa mortadelo, pa nasplošno hrano za ljudi. Ki je seveda ne dobi, mogoče 1x na mesec en mini košček Polija.

Kaj mi svetujete? Kaj bo manjše zlo - ji dajem pač samo brikete ali ji občasno
(enkrat na mesec) dam nekaj piščanca "za ljudi" ali Polija, da bo vsaj nekaj mokrega pojedla?
Sposobna je precej dolgo nič jest iz protesta,ko ji dam "fuj" mokro hrano, pa že tako je ni prav preveč skupaj in seveda popustim in dam spet brikete :negative:
(joj, zakaj ni taka kot Sunny, on pomlati vse, kar se mu vsaj približno zdi užitno :rolleyes: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To avg 16, 2011 9:14 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

S Poli salamo ji daš samo sol dodatno, kaj koristnega že ne. lahko jo malo pocartaš z njo, da bi pa s Poli kaj koristila pa ziher ne. Če je samo brikete, nimaš izbire, jedla bo pač samo brikete.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 9:22 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ah moja muca, ki je seveda ob selitvi ostala pri mami, bo letos stara 20 let (septembra) in je celo življenje jedla samo brikete najprej od Hilsa sedaj baje že nekaj časa od RC-ja in mogoče je enkrat na mesec dobila sardelo, pa je dočakala že toliko let, sedaj sicer že dva meseca dobiva ali malo popečeno ribico ali pa kuhanega piščančka, ker je nekaj dosti bruhala dva meseca nazaj, pa je doktor to priporočal. Na začetku baje ni hotela piščanca in tudi brikete je zavračala par dni, smo že mislili, da je prišel njen čas, samo stara dama se pač ne da :) p.s. pa namesto mleka (ja navadnega kravjega na katerega je bila navajena tako dolgo in ga je začela komaj pred dvema mesecoma zavračati, drugače jaz odsvetujem vsem mleko) ji je mama začela dajati egota - jogurt pa ga ima ful rada. Tako, da jaz mislim, da ni nič narobe če je samo na briketih je moja živ dokaz za to, da se da preživeti toliko let :) Zdaj verjetno je pa tako, da 100 ludi 100 čudi, in mačke niso izjema, eni bo to odgovarjalo eni nekaj drugega. Jaz kot totalni laik lahko samo povem, kakšne imam sama izkušnje.
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To avg 16, 2011 9:32 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hanika, sej tudi baje kajenje povzroča raka, pa to ne pomeni, da bojo vsi kadilci umrli mladi in od raka ter da so vsi nekadilci pred rakom varni. Hočem rečt, da ne moreš vleči statistike na podlagi enega samega primera in da tudi nihče ne trdi, da če mačka ne bo jedla točno takopatako, bo pa zbolela in umrla. Ima pa s kvalitetno uravnoteženo prehrano vsekakor boljše možnosti za zdravo živlenje. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To avg 16, 2011 9:33 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ja, tale naša bi rada samo junk food. Sladoleda recimo sploh ne smem jesti v njeni bližini, ona bi tudi :fool:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 16, 2011 9:42 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ah sej niti slučajno ne zagovarjam tega kar smo mi počeli, če bi bi potem tudi svoji dajala navadno mleko, pa ji ga ne, še mleko za muce je nehala pit :) Moja je brikete in pa od Almo natur konzervice, pa ko delam kaj iz mesa dobi kaj vstran pa še to ji posebej skuham meseka, da ga ne solim. No razen tega, da ji zelo dišijo paštete od argete, ostale hrane pa niti ne povoha, ko jema se lepo odmakne od mize, razen ko je paštet gor, te pa bi ona rada znorela, samo ji vseeno ne dama :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor To avg 16, 2011 2:03 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Mene pa zanima, kateri briketi so najbolj primerni za mačke, ki že imajo težave z zobi? Moj muc Kozmo ma namreč zobni kamen pa malo težje je brikete. Veterinarka mi je svetovala, da še počakamo s posegom, zato bi rada Kozmoju do takrat olajšala prehranjevanje :)

Razmišljala sem, če bi mogoče dodatno med navadne (Sanabelle) dajala še katere brikete za mladičke, ker so manjše velikosti? Ali pa katere dental brikete? Ali naj sploh nič ne spreminjam? Zaenkrat sem mu nabavila tudi nekaj konzervic kot dodatek, drugače pa jih moje muce zaradi financ redko dobivajo ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To avg 16, 2011 2:46 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Dental brikete bo jedel še težje, ker so večinoma večji ravno zato, da jih mački zgrizejo in ne kar goltajo.
Zakaj pa je svetovala, da še počakate s čiščenjem? Zaradi kamna se lahko vnamejo dlesni, kar potem lahko pripelje še do infekcije itd
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.