V središču

Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po mar 02, 2015 10:14 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Saj predvsem me prebavljivost skrbi. Bom prišla po eno vrečo za probo, hvala!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po mar 02, 2015 11:14 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Probaj najprej 500g, da vidite, kako se bo obneslo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Sr mar 04, 2015 6:40 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hrani kdo z Applaws briketi? So bolj/manj ješči od Acane? Razmišljam, da bi malo menjavali, da ne bosta skoz enih in istih briketov jedla. Sestavinsko zgleda ok, mesa je celo več, kot pri Acani, edino pepela je ful (10%), a je to zelo slabo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr mar 04, 2015 7:40 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

sem kar s spleta prekopirala, težko s svojimi besedami razložim:

"Pepel je tisto, kar je ostalo po tem, ko je bilo neko živilo popolnoma sežgano. Je končni produkt zgorevanja hrane.
S sežigom hrane pri različnih temperaturah se v laboratoriju določi vsebnost posameznih hranilnih snovi (beljakovine, maščobe in ogljikovi hidrati). Ob sežigu vse te sestavine popolnoma zgorijo. Vse kar ostane po sežigu hrane so le prehranski minerali (kalcij, fosfor, cink, železo,...). Ta ostanek imenujemo "surovi pepel".
Surovi pepel na deklaraciji pasje hrane predstavlja kumulativni seštevek vseh mineralov, najdenih v tem živilu.
Čeprav lahko manjša količina sestavin temelji na rastlinski osnovi, večina pepela izhaja iz vsebnosti kosti in dodanih mineralov v proizvodu. In večina teh mineralov vsebuje kalcij in fosfor.
V vsakem primeru vsebnost pepela sama po sebi ne razkriva veliko. Veliko bolj koristno je poznavanje dejanske vsebnosti vsake mineralne snovi, vključene v skupno sliko pepela.
V suhih hranah za pse je ta % 5-8, v mačjih malo višji."

Applaws je pri večini muc bolj ješč kot Acana, ki velja za ena manj ješčih hran za muc, applaws za srednje ješčo. Ni pa nujno, saj veš, mačke. :rolleyes:
Sestava applawsa je ena najboljših od hran za muce sploh, kvaliteta sestavin tudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Če mar 05, 2015 10:17 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ok, hvala, bomo probali. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če mar 05, 2015 11:54 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

helena je napisal/-a:Probaj najprej 500g, da vidite, kako se bo obneslo.


Ko sem jaz za eno od anoreksičnih sprobavala razne brikete, se je pri 500g vrečki (skoraj) vse obneslo, ko sem kupila večjo, je bilo pa konec veselja :negative: :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po mar 16, 2015 6:04 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Mi lahko poveste, kako pri hranjenju s surovo hrano (ali pretežno mokro/konzervirano) daste mačkicam ustrezno količino vitaminov/mineralov? :truce:

Saj berem o tem in raziskujem, samo se ciklam okrog tega vprašanja in sploh ne morem razmišljat o ostalih pomembnih rečeh, povezanih s to temo...
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Po mar 16, 2015 6:48 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

js moji futram govedino, svinjino, drugega mesa niti ne mara. za nadomestek kalcija(noče/ne zna jest kosti) posušim jajčne lupine in jih zdrobim v mikserju, vsak dan dobi za konico male žličke lupin zmešano z mesom... občasno jetrca, goveji srček ..... kar pač imajo v trgovini, opazuješ mačkin iztrebek, njeno dlako... in to je to.. simpl :) razmišljam pa o nakupu zmrznjenih enodnevnih piščančkov..... (bad idea?) če rabiš še kako info se lahko obrneš za ZS, moja je futrana z mesom od malega in dobivam komplimente, kako je lepo zrasla, kako je mišičasta, nima nobenega špeha, same mišice.. lepa dlaka..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr maj 13, 2015 5:18 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Eno trapasto vprašanje, najbrž! :D Kako to, da imajo eni proizvajalci hrane posebej hrano za mladiče, posebej za odrasle živali in posebej za starejše živali, hrana drugih proizvajalcev pa je "univerzalna", primerna za vse skupine. Kako je to mogoče, če ima vsaka skupina svoje potrebe??? V čem je razlika med enimi in drugimi??? :O Hvala za odgovor(e). :)
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr maj 13, 2015 7:19 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Za mladiče je bolj kalorična, za odrasle oz. senior mal manj. Vsaj tko jst to razumem

V osnovi je pa po moje vse skupaj marketing. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr maj 13, 2015 7:44 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Po moji logiki, mački ( zdravi) v vseh starostnih obdobjih lahko jejo isto sestavo hrane ( veliko živalskih beljakoivin, malo OH), sej se tako hranijo tudi mačke v naravi, ki živijo od svojega plena. Bolj smiselno kot po starosti, se mi zdi prilagajanje sestavin pri določenih bolezenskih stanjih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr maj 13, 2015 8:46 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

metina je napisal/-a:Po moji logiki, mački ( zdravi) v vseh starostnih obdobjih lahko jejo isto sestavo hrane ( veliko živalskih beljakoivin, malo OH), sej se tako hranijo tudi mačke v naravi, ki živijo od svojega plena. Bolj smiselno kot po starosti, se mi zdi prilagajanje sestavin pri določenih bolezenskih stanjih.


:good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če maj 14, 2015 6:26 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Podpis :)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe maj 15, 2015 9:07 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

malih mladickov osebno nikoli nisem niti potuhtala z hrano za odrasle futrat. Kalcij pa kalorije po moje so drugacne. Ali pac ne? Je pa pri mladicih razlika a govorimo o 6tednih, ali 6mesecih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe jul 17, 2015 5:46 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kako dolgo lahko v tej vročini stoji mokra hrana v posodici? V stanovanju seveda, ampak nimamo klime, Pasha pa ne more pojest vsega naenkrat. :) In kako dolgo je lahko konzerva odprta v hladilniku, od jutra do večera npr. ni predolgo? Imam plastičen pokrovček čez...

Drugače smo pa mi sedaj na izključno mokri hrani že par mesecev in sem ful zadovoljna; Valu je zginil prhljaj, kakci so super in veliko manj jih je, lulata pa ogromno, ker vsak obrok še z vodo zraven zalijem. Edino, kar mi dela težave je to, da ne znata kulturno jest :D Vsak košček posebej potegneta iz posodice in zvlečeta ali na pogrinjek ali na tla in potem tam mrcvarita. Pa končno me ne skrbi več, da premalo popijeta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20962

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jul 17, 2015 6:52 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ni fino, če stoji nekaj ur, če ne zmaže vsega naenkrat pa tudi ne bi smel bit problem (pri nas tudi kakšen krožniček ostane, pa hrano v etapah zmažejo v naslednji uri ali dveh; ko je hrana postana se je maček tako ne pritakne več). Pokrita konzervica v hladilniku ni problematična, zdrži tudi več kot en dan. Sicer pa :good: :clap: za popoln prehod na mokro hrano.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe jul 17, 2015 7:42 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jaz iz konzerve raje prestavim hrano v kakšno plastično posodo s pokrovom, če je ne pojedo takoj. Kakšen dan v hladilniku po mojih izkušnjah ni problematičen.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe jul 17, 2015 8:53 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

KamI je napisal/-a: Vsak košček posebej potegneta iz posodice in zvlečeta ali na pogrinjek ali na tla in potem tam mrcvarita.

Dodo enako :)
Poleti kupujem manjše konzervice (200 gramske), prav zaradi shranjevanja. So malce dražje, ampak tako ne vržem nič stran.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor So jul 18, 2015 5:30 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

kaml, katero mokro hrano pa imaš ? moji dve sta drugače na surovem ampak ravno zaradi tega ker je vročina in ker se hrana hitro pokvari sta sedaj na briketih, ki so stalno na voljo(znamke luxor low grain), 1-2x dnevno pa dobita konzervico in par koščkov surovega za nagrado.

kakanja je veliko več kot na surovem, tudi več pijeta....

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 20, 2015 8:12 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Pri nas večinoma ne pojejo vsega, če jim dam večjo konzervo, in potem spravim za naslednji dan - pustim na krožniku, dvakrat ovijem s prosojno folijo. Je hrana čisto ista. Kaj več kot 1 dan v hladilniku pa ne pustim, pa tudi nikoli v konzervi (nekako me vonj živcira).

Kar se tiče koščkov - jaz mojim vedno vse konzerve narežem. V bistvu kakor na malo gre, tako na malo narežem vse meso. Ker od 3 samo ena zna/hoče okoli krožnička pojest, ostali dve ne. Če je dobro narezano, potem bolj malo pljuvata in umažeta.

Ko jejo so vsaka v svojem prostoru, na voljo imajo nekako 15 minut, potem pospravim kar ne pojejo in shranim za naslednji dan (oz. če jejo zjutraj, shranim za zvečer).
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.