V središču

Mački v osmem nadstropju in odprta okna


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Pe okt 01, 2010 5:52 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 07, 2011 9:39 pm

Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Prvič imam mačka in sicer bo kmalu star pol leta. Živim v osmem nadstropju in malo razmišljam kako bo, ko pride pomlad/poletje. :O

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje, rešitve, nasvet ... kaj bi bilo možno narediti na oknih, da se muc 1000000% ne znajde na drugi strani?
Zanimajo me samo take rešitve, ki so res 100%, da se ne more nič zgoditi, v nasprotnem primeru pač muc nikoli ne bo v prostoru, kjer se bo zračilo.

Sigurno ima kdo od vas mačka in živite kaj višje kot na treh metrih :P

Hvala za nasvet.

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16502

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 07, 2011 9:44 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Tukaj lahko vidiš, kako je rešeno pri meni. Mreža je zelena kovinska, na metre, pritrjena je za ograjo z vezicami, ob stenah pa ušravfana.

Hitro narejeno, poceni in varno. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jan 07, 2011 9:49 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

mi smo na francosko okno pa na balkon namestili mrežo (tako ki jo dobiš v trgovini z gradbenim materialom.) drugače pa spremljamo lili pumo ki je tudi še mlada pa smotana pa bi kr vn skočila. tako da je okno odprto le ko je kdo zraven. drugače pa je mica maca (muca ki sem jo imela pa je na žalost ni več med nami) bila lepo navajena da ni ven skakljala. smo jo na morju tudi samo puščali z odprtim balkonom pa ni na starost nikoli nič poskušala. je pa res da kot majhna je hotela skočiti čez pa sva jo z mami dvigovale čez ograjo da je videla kako globoko je. pri pumi pa to nič ne nuca.

uglavnem predlagam da sprva zaščitiš okna s kakšno mrežo oz si zraven ko je odprto okno. potem sčasoma pa boš videla-morda muca ne bo imela želje skočiti ven...

drugače pa-mreža je zakon
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Pe jan 07, 2011 10:31 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Mi imamo podobno kot Cats (pravzaprav smo si sposodili idejo od nje).
V fasado so zavrtani kaveljčki, tisti šraufki ki imajo na drugem koncu zaprto zanko. Postavljeni so kolikor je bilo mogoče "ven", da lahko mački uporabljajo tudi zunanjo okensko polico. enak kot pri Cats je potem gor z vezicam pritrjena zelena ograjna mreža na metre, samo izbere se dovolj majhne luknje ;). Zrak prehaja kot da ne bi bilo ničesar tam, svetloba prav tako sem pa prepričana, da je polnoma varno in v končni fazi hitro snemljivo, če bi se pojavila potreba (recimo selitev).


Slikice nimam nobene dobre samo od mreže, tale je edina:
Slika

Balkon je pa zamrežen z mrežo kupljeno pri ***** - tekstilna z vpleteno žico.

ta drugo okno ni zamreženo, ker si včasih mečeva ključe in stvari od tam, posledično je odprto le ko zračimo in nikoli, ko so sami doma.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jan 07, 2011 11:20 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Predlagam lahko samo to, da zračiš tako, da jo zapreš v drug prostor ali pa da si zraven vedno. Drugi predlog je pa ta zamrežitev okna, kot so ostale svetovale. Se tudi meni zdi super ideja, čeprav tega sama nimam. :) :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Pe okt 01, 2010 5:52 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 08, 2011 8:28 am

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

:clap: HVAAALA!!!

Ni kej, luknje v fasado, pa mrežo gor. 8)

Res vam hvala za nasvete... in SLIKCE!!!

:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jan 08, 2011 10:22 am

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Mi imamo na oknu aluminijasto mrežo za komarje, vpeto v lesen okvir. Je dovolj dobro, da se ne sekiram, ko zračim, nikoli pa ne puščam odprtih oken, ko me ni zraven.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jan 08, 2011 11:57 am

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Kdaj bo kaj izplačilo avtorskih pravic? :devil:

Mreža za komarje se pri nas ne obnese, mora biti kar Živex plastificirana mreža... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jan 08, 2011 12:28 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

piksel je napisal/-a:Sigurno ima kdo od vas mačka in živite kaj višje kot na treh metrih :P


Mi živimo na 0 metrih, pa vseeno moramo imeti mreže na oknih, ker mački zunaj nimajo kaj iskati!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So jan 08, 2011 3:34 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

taperverčki je napisal/-a:Mi imamo na oknu aluminijasto mrežo za komarje, vpeto v lesen okvir. Je dovolj dobro, da se ne sekiram, ko zračim, nikoli pa ne puščam odprtih oken, ko me ni zraven.



Pri nas se tudi super obnese, je pa res, da so moji vsi prišli odrasli ali pa skoraj odrasli in imajo z zunanjim svetom slabe izkušnje (bojijo se ga tako, da se oknom niti ne približujejo).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So jan 08, 2011 4:01 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Pri nas trenutno še nimamo možnosti fiksno zamrežiti oken, smo pa naredili lesen okvir, na katerega smo pritrdili mrežo proti komarjem. Ko želimo zračit, se mrežo pritrdi k oknu. Seveda nikoli brez nadzora. 8)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Pe okt 01, 2010 5:52 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 08, 2011 4:56 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

visinnox je napisal/-a:
piksel je napisal/-a:Sigurno ima kdo od vas mačka in živite kaj višje kot na treh metrih :P


Mi živimo na 0 metrih, pa vseeno moramo imeti mreže na oknih, ker mački zunaj nimajo kaj iskati!


ja ja, to itak. Ampak je mal lažje 'sprobavat' varjante na 0 metrih kot v osmem štuku.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jan 08, 2011 10:55 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 12:30 am

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Mi imamo pa na oknih še tiste stare rolete, težke, lesene, ko jih spustiš je cca. 4 cm med posameznimi letvicami tako da se jih, če sta mački v sobi enostavno spusti dol, zračiti pa se še vedno da. Ena varianta je tudi priprto okno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 9:16 am

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Ko zračič ne pomaga kaj dosti, da si zraven, ker maček tako hitro smukne ven, da ne moreš pravočasno odreagirat. Če zračiš tako, da je okno odprto na kip pa se maček lahko zadavi. Zato svetujem mreže ali mačka med zračenjem v sobo, kjer se takrat ne zrači.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 12:02 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Patricija je napisal/-a:Ko zračič ne pomaga kaj dosti, da si zraven, ker maček tako hitro smukne ven, da ne moreš pravočasno odreagirat. Če zračiš tako, da je okno odprto na kip pa se maček lahko zadavi. Zato svetujem mreže ali mačka med zračenjem v sobo, kjer se takrat ne zrači.


:good:
mačke so noro hitre lahko, če se jim da :) in tudi če je okno samo priprto, bo šla tja not nos tlačit. pa še zmuznejo se lahko skozi vsako špranjo skorajda, tako da je treba bit res ful previden :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne jan 09, 2011 12:24 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

all je napisal/-a:mačke so noro hitre lahko, če se jim da


Sploh če lovjo kako muhico ali kaj podobnega, ali pa že nekaj mesecev poskušajo pogledati kaj je na drugi strani police in zagledajo priložnost... previdnost res ni odveč.

Meni so fine mrežice ala komarniki preveč gosto pleteni in se ne zrači tako dobro (sploh poleti), je pa res, da se ne da povsod naštimati "zelene mreže".


Ima kdo idejo kaj narediti s strešnimi okni?
Trenutno s tem še nimamo problemov, bodo pa prav gotovo čez čas, ko se bomo selili ... in zaenkrat še nisem odkrila dobre rešitve ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 1:29 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Strešnih oken se po moje ne da zavarovati, če so pritrjena na sredini in se odpirajo pol noter, pol ven. Pri nas smo že imeli nezgode in sem mačke s strehe in žlebov pobirala, ker okna nismo dobro zaprli. Na srečo v nobenem prostoru ni samo strešno okno, zato je pri nas zdaj prepovedano odpiranje, tudi, če ni mačk v prostoru.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 1:34 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Pri nas je strešno okno res popolnoma nedostopno (tako visoko, da ga lahko odpiram samo z 2m dolgo palico, spodaj pa nobenega pohištva), pa ga vseeno ne upam prav dosti odpirat zaradi sršenov. Če bi obstajal kakršen koli pameten način, bi ga zamrežila. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 2:45 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Kaj pa če bi se dalo na strešna okna namontirat kaj v tem stilu?

http://www.*****.de/shop/katzen/balko ... chutz/7381

http://www.*****.de/shop/katzen/balko ... chutz/3581

Al pa če bi se dalo nardit v stilu roloja-ko odpreš okno potegneš mrežo čez okno in pač na drugem koncu zahaklaš :) Sam razmišljam, ideje prave verjetno tak nimam :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 4:04 pm

Re: Mački v osmem nadstropju in odprta okna

Obstajajo komarniki za strešna okna, ampak tako kot je visinnox rekla, za okna ki se na pol odprejo ven in na pol noter, ni šanse. Komarnik je na enak princip kot so roloji za senčenje za strešna okna. Mi smo ga hoteli kakšno leto nazaj kupiti, mislim pa, da je bil okrog 100eur, ampak smo potem raje nabavili klimo :D Ker se ni šlo, da bi mačka rada firbcala ven, ampak je bilo poleti za znoret vroče. Drugače pa sedaj mačka gledata samo pod nadzorom skozi strešno okno, ampak jih ne interesira preveč, sta raje v spodnjih štukih, ker sta tako bližje dogajanju, zgoraj pa vidita vse le od daleč.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.