V središču

Kri in povečano pitje muce


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po jan 24, 2011 9:08 am

Kri in povečano pitje muce

V petek popoldan je bilo pri naši muci opazit krvavo dlako okoli ritke. :O Dlaka je bila sprijeta. Ker naša Mia ni naročna muca, ki bi jo lahko prijel v naročje, smo počakali, da je bila utrujena (takrat se nam pusti božat) in ji dlako z mokro toplo krpico počistili kolikor nam je pustila. Takoj smo poklicali veterinarja, ki nam je svetoval, da naj pogledamo, če vidimo kakšno rano jo naj razkužimo, če pa krvavitve ne bomo več zasledili, če bo muca normalno jedla, pila in bila živahna, naj počakamo z obiskom pri njih. Mia je čez dan normalno jedla, bila normalno živahna, vendar smo opazili, da je več pila. V Wc-ju, ki ga deli skupaj s sinkom, nismo mogli iz kepic peska ugotovit ali je šlo za kako drisko, ali pa je bil kakec čvrst. V soboto je bilo vse ok, razen spet ugotovitev, da je Mia več pila. Včeraj smo ji na posteljo, kamor hodi spat dali belo rjuho in žal videli, dva mala krvava madeža. Skozi dan je bilo njeno obnašanje normalno.Včeraj zvečer pa smo iz wc-ja odstranili pesek in vanj dali narezano plenično podlogo. Žal je bil rezultat takšen: v wc je bilo videti, da je eden ali sta oba hodila samo lulat in ni bilo nobene krvave sledi, je pa eden ali pa kar oba lulal na odejo, kjer je bilo ponovno videti ne sicer močno krvavo ampak roza, kar pomeni, da je bila kri prisotna. Prav tako smo na odeji našli dva kakca, kar čvrsta in ni bilo opazit krvi. Očitno jima ni bilo nič jasno, zakaj ni peska v njunem wc-ju, zato pa sta opravila potrebo pač tam, kjer sta jo. Glede na to, da se Mia do sedaj ni nikoli polulala kje drugje kot izrecno na wc-ju, nam je čudno, da bi to sedaj naredila na odeji.In smo celo pomislili, da je bil Milky. In res je tudi , da je bil včeraj zvečer Milky izredno nemiren (morda zaradi spremembe vsebine v wc-ju) in je celo večkrat zajokal. Joj, nič nam ni več jasno. :girlsad:
Glede na vse, sem se odločila, da bom Mijo peljala do vet.. Je kdo izmed vas imel že podobno izkušnjo? Ne bi ji rada povzročala dodatnega stresa, vendar se bojim za njo. Kakšne preiskave ob tem sledijo? Je bolje, da še malo počakam, saj vem, da bo Mija čisto panična, ko jo bom mogla na silo zgrabit in zapret v transporter, potem pa še pregled pri veterinarju...? :girlsad:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po jan 24, 2011 9:17 am

Re: Kri in povečano pitje muce

Glede na opisano, kaže na težave z ledvicami - kakšni kamenčki. Pri nas je bilo to z Garfijem, pri čemer se prej ni kazalo, kot to, da je na WC jokal. Za razliko od tvoje muce, ki več pije kot normalno, naš Garfi ni veliko pil, zaradi česar je prišlo do teh težav.. Ne vem pa, kako je s sladkorno pri mucah - ljudje vem, da več pijejo... Največ ti bo povedal pregled pri vet...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jan 24, 2011 9:21 am

Re: Kri in povečano pitje muce

Podobnih izkušenj še nisem imela, ampak meni se sliši zrelo za k veterinarju.. Tudi, če ni nič hudega, roza sledi se nikakor ne smejo videti v urinu in to je malo zaskrbljujoče.. Jaz bi jo na tvojem mestu peljala k veterinarju (najbolje, da pelješ kar oba, če nisi prepričana kateri je bil?).. Tako bi jaz naredila, odločitev pa je popolnoma tvoja :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po jan 24, 2011 10:20 am

Re: Kri in povečano pitje muce

Popoldan dela naš veterinar, tako, da bom pobasala oba in ju odpeljem na pregled. Hvala za odgovore in držite pesti.
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 10:37 am

Re: Kri in povečano pitje muce

Nič čakat. Z ledvičkami se ni za igrat. Pa nikar se ne pusti odpravit, dokler ne pregledajo urina!
Upam, da bo vse ok. :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 8:09 pm

Re: Kri in povečano pitje muce

Kaj ste opravili :/ upam da je vse ok
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po jan 24, 2011 8:39 pm

Re: Kri in povečano pitje muce

Mačji urin moraš prinesti sam, kot jaz vem?!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po jan 24, 2011 8:46 pm

Re: Kri in povečano pitje muce

Tako je. Mi smo zvečer dali odprt WC (drugače imamo pokritega) brez peska in muc je šel ponoči normalno v ta WC lulat, tako da sem zjutraj urin prelila v kozarček in odnesla na preiskavo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po jan 24, 2011 8:48 pm

Re: Kri in povečano pitje muce

Pri veterinarju so naredili krvne preiskave in ultrazvok. Krvna slika je normalna, razen povišana je bila glukoza, kar veterinar predvideva, da je od stresa. Rekel pa je, da bi bilo dobro glukozo še kontrolirat, saj je to tudi znak, da muca veliko pije. Ko je delal ultrazvok, je komentiral, da bi lahko šlo za ledvične kamne, kristale ali pa cistitis. UZ ni pokazal ničesar. Ko je naša uboga, prestrašena Mia tako ležala na preiskovalni mizi, s pobrito dlakico po trebuščku, in so ji hoteli vzeti z iglo še urin, žal ni šlo. Naša mucka je kar preveč pridobila na teži odkar ni več prostoživeča muca in njen hruškasti trebušček je pač obdan z maščobo, tako, da ko je prebodel trebušček, da bi potegnil urin z mehurja, je samo dejal"igla je prekratka" :O Naročil mi je, da naj poskušam polovit urin in ga v naslednjih dneh prinesem na preiskavo. Dobila je injekcijo antibiotika ( ne vem imena) prav tako pa še za domov tablete. Veterinar je še ugotovil, da ima Mia vnete dlesni. Ti ubožica naša mala. V osmih mesecih odkar je pri nas, je njen napredek socializacije zelo velik, pa vendar je ne moremo vzeti v naročje. Ko bi le bila naročna muca, tako pa jo moremo pri takšnem obisku veterinarja spravljat v še dodaten stres, jo polovit in na silo strpat v transporter. Upam, da bo antibiotik prijel in da bo vse v redu. Še enkrat hvala vsem za nasvete, saj sem bila zjutraj vsa panična, ko sem videla tako velik krvav madež na posteljini.
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr jan 26, 2011 7:20 pm

Re: Kri in povečano pitje muce

si že nesla urin
je že kaj ?
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.