V središču

Selitev z muco - da ali ne?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor To jan 25, 2011 5:40 pm

Selitev z muco - da ali ne?

Imamo šest let staro muco. Je notranja muca, z občasnimi izhodi (beri: če smo mi zunaj, je tudi ona z nami, drugače pa gre ven opravit potrebo in takoj nazaj not). Trenutno živimo v hiši z starši in babico. Čez kakšen mesec se bomo selili na svoje in če bi vzeli muco zraven, bi jo morali imeti samo v hiši. Kaj bi naredili vi?
Jaz navijam za selitev muce, ker sem tudi drugače mnenja, da so muce izključno notranje živali. Po drugi strani, pa je ne bi rada vzela iz domačega okolja, ker bi selitev bila zanjo kr velik stres.
Hvala za vaša mnenja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jan 25, 2011 5:51 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Jaz bi jo vzela s seboj in bi bila le notranja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To jan 25, 2011 6:05 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Trixi je napisal/-a:Jaz bi jo vzela s seboj in bi bila le notranja.

Se strinjam!
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To jan 25, 2011 6:14 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Menim, da je mišljenje, da se mačka veže na dom in ne na človeka, že zastarel, saj imaš že zdaj bolj kot ne notranjo mačko. In takšna potuje z družino. V Ameriki pa očitno prej omenjeno mišljenje v praksi dobesedno izvajajo in ko se preselijo, pustijo živali zaprte v stanovanju.. :O
Potem jih pa Animal Copsi rešujejo.... :(
Tako da - jaz bi jo tudi brez pomišljanja vzela s sabo - saj sem se z mačkom že selila in ni bilo debate o tem... :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jan 25, 2011 6:16 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Saj vsi mi, ki posvajamo mačke, vzamemo žival iz enega okolja in jo nesemo drugam. Pa se navadijo.

Še vedno imaš opcijo, da jo neseš nazaj na staro lokacijo in stari režim, če se prav nikakor ne bo mogla / želela prilagodit.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor To jan 25, 2011 6:21 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

jst bi jo definitivno vzela s seboj!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 25, 2011 6:41 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

jaz bi jo vzela sabo.

sem se selila pol leta nazaj in je moja maca po 14 letih enega okolja prišla v čisto novega, pa je čisto domača že. par dni je brskala naokoli, zdaj ma pa že vse naštudirano in mimo nje ne moreš nobene spremembe spelat, ker vse opazi :D jaz se brez nje sploh ne bi selila, bi me pobralo od groze pomoje.


kar pogumno, maca se bo navadla, boš vidla :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jan 25, 2011 7:20 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Nekateri tukaj so posvojili odrasle prostoživeče (!) in jih imajo zdaj samo notri, pa ni mucom čisto nič hudega. :good: Vprašanje je skozi moje oči nesmiselno. Zanjo bi bil sigurno dosti večji stres, če bi jo zapustili! A si res pripravljena pustit muco za sabo, če obstaja kakršnakoli druga možnost?
Upam, da ne bo izpadlo kot napad, ker ni mišljeno tako. Skozi moje oči je lastnik, ki pusti žival za sabo (in to celo v breme starejši osebi) slab lastnik. Noben izgovor ni dovolj dober, če jo boste samo pustili in niti poskusili, kako bi se obnesla selitev.

Kar pogumno, živali same ponavadi dosti manj komplicirajo kot kompliciramo mi v zvezi z njimi! :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor To jan 25, 2011 8:39 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Hvala za odgovore.
Saj sem bila 99%, da jo bomo vzeli zraven, pa sem potem doma poslušala izjave v smislu "navajena na okolje, blablabla" in sem hotela še druga mnenja slišat. Maca je itak moja, torej je tudi odločitev moja. Bi me srce preveč bolelo, če bi jo tukaj pustila.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jan 25, 2011 9:48 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Če je muca tvoja, potem itak ni dileme.
Če bi bila pa od staršev, je pa malo drugače.
Moji starši mi ne bi pustili vzet njihove muce.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor To jan 25, 2011 11:05 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Trixi je napisal/-a:Če je muca tvoja, potem itak ni dileme.
Če bi bila pa od staršev, je pa malo drugače.
Moji starši mi ne bi pustili vzet njihove muce.


Moji so še hujši, se obeta ena selitev na svoje, pa mamo problem tipa "vidva lahko greta tud na Mars, muci pa ostaneta". Pa sta muci moji :devil: :scratch: . Ampak bom seveda vztrajala. To bo še zanimivo...
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor Sr jan 26, 2011 12:06 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Larina je napisal/-a:
Trixi je napisal/-a:Če je muca tvoja, potem itak ni dileme.
Če bi bila pa od staršev, je pa malo drugače.
Moji starši mi ne bi pustili vzet njihove muce.


Moji so še hujši, se obeta ena selitev na svoje, pa mamo problem tipa "vidva lahko greta tud na Mars, muci pa ostaneta". Pa sta muci moji :devil: :scratch: . Ampak bom seveda vztrajala. To bo še zanimivo...


:D Situacija pri nas je enaka. Očitno bomo morali muco na skrivaj odpeljat.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Sr jan 26, 2011 12:19 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

o ja. to tudi mene v prihodnosti skrbi...prej ali slej bo prišel čas ko bo sara en dan rekla: mami grem na svoje. in potem bo Lili Puma jabolko spora. Ampak kakorkoli takrat enkrat bo ziher (najmanj) še ena muca dobila dom :lol:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Sr jan 26, 2011 3:56 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

sama svojo muco najboljše poznaš tako da moreš približno vedet ali je navezana na tebe, na koga drugega ali na okolje. v primeru najinih dveh mačonov ni problema, ker ko grema kam so na obisku pri starših od punce in jih tam prav nič ne moti... se mi zdi kot da celo z veseljem greta (razen seveda vožnja jima ni najbolj pri srcu) ampak načeloma greta vsaj 1x na mesec na svoj mačji "vikend". Verjamem pa da vsem mucam to ne bi bilo všeč... kot pa so že napisali... jo probaš vzet zraven in boš vidla.. če ne je vrneš nazaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Sr jan 26, 2011 4:59 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Jaz bi brez pomislekov svoja muca vzela sabo. Sedaj gledam sosedovo muco, ki je ostala pri starših, ko se je hčera odselila in je čisto izgubljena. Se hodi k nam božat, ker tam sedaj nima nihče več časa zanjo.

Larina je napisal/-a:Moji so še hujši, se obeta ena selitev na svoje, pa mamo problem tipa "vidva lahko greta tud na Mars, muci pa ostaneta". Pa sta muci moji :devil: :scratch: . Ampak bom seveda vztrajala. To bo še zanimivo...

To je po eni strani ful dobro, ker potem lahko staršem zrihtaš nove muce :D Itak so se v tem času naučil 'sodobnega' ravnanja z muco (beri: w.... ni kvalitetna hrana in muce ne rabijo svobodo itd) in veš, da bodo tudi z drugimi muci po tvojem odhodu lepo ravnali. Udejaniš pa tako, da najprej se strinjaš, da muce ostanejo pri starših, potem pa enkrat na hitro spakiraš muce in jih odpelješ k sebi, za poslovilno darilo pa pustiš nove...mislim, da noben ne bi imel srca jih vržt na cesto. :truce:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po jun 09, 2014 3:15 pm

Odgovor Sr sep 17, 2014 5:15 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

definitivno bi v tem primeru oba vzela s sabo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr sep 17, 2014 8:41 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Mislim, da so v 4 letih že rešili situacijo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če sep 18, 2014 2:50 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

A se meni samo zdi al je to (spet) tak tipičen primer spamanja; vseeno kaj piše, vseeno kdaj je napisano, vseeno kaj napisat kot odgovor, samo da je post da se veča število?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če sep 18, 2014 3:19 pm

Re: Selitev z muco - da ali ne?

Pomoje ne da se veča število, ampak ima rada svoja muca in bi rada povsod pisala o njiju. Gre po temah od zgoraj navzdol in napiše nekaj o svojih mačkah. Sej bo zmanjkalo tem ;)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 79 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.