V središču

štorasta muca


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe feb 04, 2011 4:40 pm

štorasta muca

sprašujem za mnenje glede moje muce:
Mami namreč opaža da Puma vsake toliko malo čudno hodi-tko štorasto meni se sicer niti ne zdi ne vem kako očitno sem pa opazila da je naslošno nekam štorasta za muco. učasih hoče kam skočit pa ji kr mal zmanjka. Te težave sicer res niso ne vem kako opazne me pa zanima posledica česa bi to lahko bila. Puma je taka že od kar je pri nas (cca 4-5mesecev). stara je 10 mesecev in je na splošno zdrava kot dren. normalno je pije lula kaka nori itd.
Sama sem strokovno ugotovila da je morda prebolela kugo ko je bila mičkena??? Sicer pa nimam pojma zaradi česa bi bilo.
Je možno da je kakšna mačka po naravi bolj štorasta kot druge?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe feb 04, 2011 4:43 pm

Re: štorasta muca

Meni se zdi, da je lahko kakšna mačka tudi po naravi štorasta. Moja prva mačka Tačka(Tachek je kao njen naslenjik(samo v imenu :blush: )) je bila tudi bolj štorasta. Samo ne vem, ker je lahk kaj drugega. :scratch:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 5:11 pm

Re: štorasta muca

Jaz mislim, da je to tisto staro mišljenje, da so muce spretne in vse izpeljejo brez napak. Ampak naša tamala muca skoči na 1.5m visoko omaro brez problema, medtem ko tavelikemu mucu ni šans, da rata (ko je matast, mu še na stol včasih ne uspe skočit :D ). Najbolj je smešn, da jima včasih med spanjem na postelji 200x200 uspe past na tla. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 7:00 pm

Re: štorasta muca

Moja mačka ne sliši na eno uho, zato včasih ima težave, če je treba kam visoko zlesti ali skočiti. Naj vet pogleda ušesa, ko boste drugič tam, ali pa bodite pozorni na kakšne druge znake.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 7:05 pm

Re: štorasta muca

Jaz sem tudi štorasta oseba. Pa se ne sekiram!

Sicer pa je štorastih mačk več: taščin že davno pokojni maček je skočil z radiatorja in si zlomil kolk.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe feb 04, 2011 8:33 pm

Re: štorasta muca

visinnox je napisal/-a:Jaz sem tudi štorasta oseba. Pa se ne sekiram!

Sicer pa je štorastih mačk več: taščin že davno pokojni maček je skočil z radiatorja in si zlomil kolk.


ojoj! to je pa kr grozno. Upam da Pumi to ne bo uspelo.
Verjetno je res samo štorasta (čeprav ne vem zakaj potem vsake toliko mal čudno hodi-kot da bi imela stegnjene noge :D ) vprašala pa sem zato ker je to naša šele druga muca in čeprav je bila prejšnja muca veliko bolj obilna in tudi na splošno bolj krepke konstitucije je bila veliko bolj spretna od te.
što mačk sto čudi očitno :D
bom pa za vsak slučaj naslednjič (čez pol leta na cepljenju :girlblush: ) pri veterinarju rekla naj pogleda ušesa

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe feb 04, 2011 9:39 pm

Re: štorasta muca

Moja je sicer kar spretna, je pa včasih kaj napačno ocenila in posledično padla dol/se zaletela v objekt namesto pristala na njem, pa take... :) Vseeno pa lahko preveriš pri veterinarju ja :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 05, 2011 12:10 pm

Re: štorasta muca

Čopko je danes dobro minuto rabu, da je skoču iz postelje na okensko polico (postelja je tik ob polici). :fool: Nasplošno je zelo neroden, komaj pride na okensko polico (parkrat je tut med poskusom že dol padu). Drugih, višjih, predmetov (omare, kuhinjske omarice, vrata ipd.) pa sploh še ni osvajal od kar je pri naju (1,5 leta).

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Sr feb 09, 2011 6:23 pm

Re: štorasta muca

hej...naš muc rocco ko sem ga dobila skupaj s tarčo je bil zelo zelo štorast ker se je vsačih mal bogega naredil in kamor je tarča skočila jo je on opazoval in poiskusal pridit do nje,parkat se je kr uredu zvrnil in sem se ustrašila da je že kaj narobe...ampak odkar sta dobila "domače"(fant ga je izdelal sam)mačje drevo takrat pa je skakal ot nor in ni bil nič več štorast! ;) ;) :P :P aja pa kdaj je malo šepal na zadnjo tačko... :) :) amapk potem pa nič več ne šepa,skače se podi s tarčo prej si ga moral le malo prisiliti... :P :P

tko da moje mnenja je da kdaj se malo tut bogega in neumni nrdijo tele naši scttančki pa čeprav jim ni nič... :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če feb 10, 2011 9:33 am

Re: štorasta muca

Naš ta največji je tudi precej štorast proti ostalima dvema. Mogoče je to malo zaradi njegove velikosti in teže, malo je pa verjetno tudi neroden bolj kot onidve. Kaka hoja po robu bane je tako komična, da se opisat ne da. O kaki eleganci se pri njem prav težko govori.
Ima pa tudi starejša včasih (če jo zbudim, ko globoko spi naprimer) tudi trenutke nerodnosti. Pomeri 3x skok recimo, pa ji vseeno zmanjka :)

Mačke so pač lahko tudi nerodne, je pa dobro izključiti tudi kake druge rezloge. Naj ji le pogledau ušeska, pa mogoče tudi oči.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.