V središču

Mac težko je iz skodelice


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 9:55 am

Mac težko je iz skodelice

dan :)

En od mojih mačkov, opažam že nekaj časa, blazno težko je brikete iz skodelice - kamot jih pa poje s plitvega krožnička. Zanj sem zdaj kupila tak krožniček (v obliki srčka :girlblush: ), da je čisto samo ena plast briketkov noter, torej ne kupček. Nad hrano nasploh ni navdušen, pa ni važno, kaj mu ponudim (no, kšnga W...as nisem stestirala in ga tudi nočem, itak).

Dlesni so videt OK, zobki so videt OK, tudi sicer je videt zdrav, star je tam ene švoh 3 leta. Je pa bolj vitke postave - ampak to že od nekdaj, nisem opazla, da bi v zadnjem času kaj bistveno shujšal.

Ima kdo tukaj podobno izkušnjo in se mu mogoče sanja, kaj bi lahko bil vzrok za to?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 14, 2011 9:59 am

Re: Mac težko je iz skodelice

Ima normalne dlesni? So kaj pordele, blede karkoli kar ne bi smelo biti? Pri nas je dihurček nehal jest, ko je imel vnetje dlesni in se je videlo le na skrajnem zadnjem koncu čeljusti, zato še enkrat dobro poglej.. Če ni to kakšna modna muha tvojega mačkona, potem zna biti, da kaj ne štima v zobkih..
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jan 08, 2011 10:55 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 11:45 am

Re: Mac težko je iz skodelice

Če ima bolj potlačen nosek ali široko glavo, je to lahko od tega. Prave perzijke mislim, da sploh ne morejo jesti iz posodic...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 1:10 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

Dlesni so videt čisto OK, ampak ej hvala *šiva*, bom počekirala še enkrat in še bolj podrobno. Ravno za vsako dlesnico nad vsakim zobkom nisem čekirala, en tak splošen čeking je bil....ker sem softička :girlblush:
Bom danes bolj stroga in groba :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 1:53 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

nič groba, samo odločna. :P
če tudi sicer ni prav posebej ješč, gre lahko najbrž tudi samo za zmišljevanje. kaj pa mokra hrana, sveže meso, jajček, sir, dateljni (ne sprašuj, od kje mi ideja :fool: )? al pa kakšni briketki za izbirčne muce (recimo RC jih ima)? pomojem bi bilo smiselno ugotovit, ali je to vezano samo na določeno vrsto hrane ali kar vse po vrsti.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 14, 2011 2:01 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

Ni problema, samo povem kako je bilo pri nas in morda pomaga :). Teli zobki so pri živalih ena zelo tečna stvar, ker one ne jamrajo tako kot mi softiči :). Poglej še enkrat, drugače pa če bo še naprej hujšal, bi mu jaz na tvojem mestu ponudila tisto konzervico, ki je za mačke in pse po okrevanjih po operaciji (ker je malo bolj kalorična) in jo imajo zelo radi in se zelo hitro povrnejo na željeno težo.. Reklame za firmo ne bom delala, če pa slučajno ne veš o čem govorim, mi pošlji PM :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 2:49 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

taperverčki je napisal/-a:nič groba, samo odločna. :P
......


jah sej, dej ti to eni softički dopovej.... :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 2:54 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

taperverčki je napisal/-a:......pomojem bi bilo smiselno ugotovit, ali je to vezano samo na določeno vrsto hrane ali kar vse po vrsti.


glede na to, kaj vse sem mu že ponudila, lahko kar rečem, da je vezano na kar vse (ali vsaj veliiiiko večino) po vrsti. Edino dateljnov pa res še nisem sprobala, priznam! :girlblush:
Mah mogoče je pa mulc pač anoreksičen, kaj čem - se najde pri meni doma še kakšna taka princeska ;)

Bom pa vseeno poskusla bit danes...kaj že....bolj odločna 8)
Upam, da bom jutri lahko kaj tipkala spljoh.... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 3:29 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

Pri nas je muca težko jedla iz šalčke, ko je imela vnete dlesni. Ne vem kako naj tole povem, ampak je tudi ena taka zbirčna muca in mora imeti v šalčki več vrst briketov (nujno pa RC exigent), drugače se šalčke še pritakne ne :girlblush:.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 14, 2011 4:03 pm

Re: Mac težko je iz skodelice

Moja že fuuul dolgo je iz plitvih krožničkov, takih ki drugače pripadajo skodelicam za kavo. :D Tako najlažje je, ker ji nekaj zob manjka, pa še na dve uri je in mora vedno čist krožniček dobit, tako da je s temi tamalimi najlažje. :)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.