V središču

Briketi Applaws


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 9:00 am

Briketi Applaws

Zanima me, ce kdo od vas hrani macke z briketi Apllaws in kako se obnesejo. Pri nas smo namrec prej imeli POwer of nature, ker pa so jih na Super Combetu ukinili, sem presla na Applaws (s postopnim uvajanjem). Dokler sem hrano mesala s Power of nature, je zgledalo, da bo vse ok in smo normalno pojedli 2 kg Applawsa. Ko pa sem mackonoma zacela dajat izkljucno Applaws, so se zacele tezave z bruhanjem. Ne sicer vsak dan, ampak zdaj to traja ze kaksen teden. Najprej je tavelika muca izbruhala veliko kolicino vode (in niti ne toliko briketov - se ne spoznam na medicino mack, mogoce je brikete ze prebavila in ji je ostala samo tekocina, ki jo je iritirala, ne vem), zatem pa se tamal Zak, ki sicer bruha manjkrat in v manjsih kolicinah, a vseeno. Tako da tukaj nekaj ni v redu, pa ne vem cisto, kaj bi bilo. Morda niti ni kriva hrana, morda je kaj drugega (tamal Zak prinesel kaksen virus, ko je nedavno prisel v hiso? - Grizljata tudi bilke usejane psenice (ala bozicno zito), morda to ni ok, kaj vem?)

Skratka, zanimajo me vase izkusnje z Applawsom, morda ima kdo podobne tezave? Pa zdaj imam taveliko vreco briketov in ce niso ok, ne vem, kaj z njimi. Mogoce bom dokupila spet Power of nature, pa jih mesala, tako kot sem delala v vmesnem obdobju ... Uzivata tudi mokro hrano in surovo, ki pa jima pa (kot kaze) ne povzroca tezav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 9:31 am

Re: Briketi Applaws

pri nas smo en čas probavali, pa je bila ješčnost bolj švoh. dokler je bila nežka bajsika, sem jo z njimi hujšala, ko po tem ni bilo več potrebe, smo pa menjali. kakšnih zdravstvenih problemov nisem opazila.

prej bi sumila žito, ker pri mačkah trava spodbuja prebavo in pa tudi sproža bruhanje. za nekaj časa hranite enako in umaknite žito.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 10:52 am

Re: Briketi Applaws

Pri nas jih jedo brez problema. Imajo jih ves čas na voljo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16502

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 11:05 am

Re: Briketi Applaws

Moja dva sta dobila grozen prhljaj od ribje variante, tako, da smo jih hitro ukinili. Piščanca sta jedla čisto v redu, le da koncentracija teh briketov ni bila velika, ker sem jih dodajala cca 20% v običajno mešanico, malo za zamenjavo okusa.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 11:10 am

Re: Briketi Applaws

Saj Applaws nima ribjih, temveč je samo dodano malo lososa.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16502

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 11:15 am

Re: Briketi Applaws

So bili eni v (zgoraj) modri vrečki, tuna je bila notri pa še nekaj. Je že več, kot eno leto tega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po maj 09, 2011 12:25 pm

Re: Briketi Applaws

Moji čisto normalno jedo applaws. V vsaki skledici imam pri nas doma nekaj drugega in vse jesta po malem. Trava in žito in takšne stvari se tudi meni zdijo boljši razlog. Kot je že v nekje zgornjih postih povedala taperverčki. Ne bi vedela, se nisem nikoli potrebovala obremenjevati s hrano.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 2:31 pm

Re: Briketi Applaws

"Namen" mačje trave, ciperusa, pšenice... je ravno ta - da mački izbruhajo "višek" dlake. ;)
Včasih bruhajo tudi samo vodo... na ta način se nekako čistijo.
Se mi ne zdi ravno verjetno, da bi bruhali po Applaws briketih... pri naših smo jih sprobali, ampak jih niso marali jesti.
Lahko da bruhata zaradi večje količine izpadajoče dlake (pomlad, dlaka pač bolj izpada), vendar pa to ne bi smelo trajati dalj časa.
Jaz bi na vašem mestu (če se bo bruhanje nadaljevalo) vseeno rajši preventivno preverila, če zdravstveno vse štima...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 2:59 pm

Re: Briketi Applaws

Pri nas nimamo slabih izkušenj, pa smo že kar lepe količine Applawsa pomlatili. Tudi jaz mislim, da je to zaradi več pojedene dlake v tem obdobju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 5:00 pm

Re: Briketi Applaws

Nikoli ne kupovati popoloma novih briketov v večjih količinah :P. Po applaws briketih sta se našedva ful zredila. Drugače je bilo pa vse ok, mislim, da sta jih tudi rada jedla (je že nekaj časa nazaj).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To maj 10, 2011 7:04 am

Re: Briketi Applaws

tud pri nas smo sprobali piščanca. sem vmešavala v sanabel hrano, pa se vseeno ni obneslo. predn sem pogruntala zakaj je vsak dan ena tona briketkov okoli šalc ležala je trajalo. sicr sem jih vztrajno notr nazaj metala, ko sem pa končno videla, kako naš garfi ven fljocka aplauze, da se prebije do ta drugih, sem pa odnehala.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Ne jul 10, 2011 12:11 pm

Re: Briketi Applaws

Ja, bruhanje je bilo res ocitno od trave in drobnjaka na balkonu :) Sicer Mausi se zdaj obcasno bruha, ampak ne vec tako veliko vode, ampak bolj samo dlako, ja.

Je pa res, da sta se mi oba mackona ful zredila. Pa ne vem, a je to posledica Applawsa ali pa pac tega, da tezko nadzorujem, kdo kaj poje iz cigave skodelice. Pa obcasno jima dajem se mokro hrano Applaws, ki pa je Mausi veckrat noce pojest, potem pa seveda mimogrede Zak pozre vse, kar vidi. Zdaj imamo se tretjega, Trisa, ki je pa se majhen, ampak sem ga ravno danes zalotila v skledi od Zaka, kako je veselo hrustal njegove 'adult' brikete. Tako da mi nadzorovanje tega, kdo kaj poje in koliko, res povzroca ze nekaj tezav :) Ne bi pa rada imela bajsastih mackov, tako da mogoce moram pogruntat kaksen sistem ali pa menjat hrano, ne vem, kaksna ideja? :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 10, 2011 12:53 pm

Re: Briketi Applaws

Jaz notranja dva hranim ločeno. Miša dobi v kuhinji, kamor Sunny nima vstopa (zaradi kunca, ki tam kraljuje, ona pa je z njim prijazna). Gospodična namreč pojedo 10 briketov zdaj, pa še 10 čez pol ure, pa mogoče potem še malo :rolleyes: .
Sunny navali na skledico, kot da ga stradam in bi pojedel vse, še njeno.
Zato rajši delam tako in se obnese, pa tudi pregled imam, koliko kateri poje.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.