V središču

Črne pikice pod brado - mačje akne


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 8:19 am

Črne pikice pod brado - mačje akne

Našemu mucu se pod brado delajo črne pikice (slikanje je bilo popolnoma neuspešno, ker za njega potrebuješ tri sekunde miru...kar je mission impossible :rolleyes: ), zato sem na netu poiskala slikco, kako izgledajo. Slika

Kolikor sem na netu zasledila, bi naj šlo za akne. Tudi nasvete kako do njih pride (čeprav pomanjkanje higiene je daleč od tega, kar se mu lahko pri nas zgodi!) in kako jih odstraniš sem upoštevala. Vendar nič ne pomaga. pri veterinarju smo bili že 2x. Najprej so rekli, da je kao virus herpes, ga napikali z antibiotiki, vitamini in še nečim (ni bil navdušen hehe) in da bi naj izginilo v 2-3 tednih. vendar ni. Zato smo šli nazaj, takrat so nama dali nek gel proti aknam...kar je ok...saj mu izginejo, ko ga namažem, samo s tem ga ne pozdravim ampak samo odstranjujem. Če ga en dan ne namažem, se mu spet pojavijo, tako da je to bolj jalovo delo.

Ima kdo izkušnje s tem? Kako preprečit,da bi sploh nastajale?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 8:31 am

Re: Črne pikice pod brado

Zamenjaj posodice za hrano in vodo in mu ne dajaj več plastičnih. To je edino pravilo, ki sem si ga o aknah zapomnila.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 8:52 am

Re: Črne pikice pod brado

Ja, to sem tud na netu zasledila in kupila keramične, ki so tudi redno oprane..pa nič ne pomaga. Od tega je zdaj že..kaj pa vem, ene tri mesece, ko sem nehala uporabljat plastične. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 22, 2011 9:09 am

Re: Črne pikice pod brado

Akne so zelo trdovratne, pa saj so pri človeških pubertetnikih tudi. Jaz sem uporabila raztopino Plivasept (Sanolabor), nekaj kapljic v mlačno vodo, dobro namočiš mesto z aknami (z rahlo ožeto blazinico iz vate). Počakaš nekaj minut, da se akne zmehčajo, potem pa jih z isto ožeto blazinico postopoma odstranjuješ. Ponavadi je treba tudi malo podrgniti, da gredo pike stran. Vseh naenkrat ponavadi ne moreš odstraniti, zato je treba postopek večkrat ponoviti - če je aken veliko, traja tudi nekaj tednov. Lahko se pojavijo na novo, ob redni negi pa ne v takšnem obsegu, kot na začetku.
Zaradi aken se mi zdi nesmiselno obiskovati veterinarja (posebno pa tega, ki je akne proglasil za herpes virus), saj to ni bolezen in jih z nekaj potrpežljivosti zlahka obvladamo tudi sami. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 10:13 am

Re: Črne pikice pod brado

Čiščenje s Plivaseptom nekajkrat in bo ok.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Ne maj 22, 2011 10:23 am

Re: Črne pikice pod brado

Plivasept je pri nas že dvakrat pozdravil tole :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To maj 24, 2011 6:41 pm

Re: Črne pikice pod brado

Pozdravljeni,

hvala za odgovore. Bom nabavila Plivasept, pa upam, da se bo uredilo. Trenutno imam Clorexyderm spot gel, ki mi ga je priporočal veterinar....sicer deluje, če ga res vsak dan mažem, če pa samo en dan izpustim pa je spet vse črno...to mi pa ni všeč, ker je več kot očitno, da gel samo odstranjuje posledice, ne pa vzroka. Sicer pa v znanje tega veterinarja nekako dvomim...verjamem da je ok človek, ampak kot veterinar me pa ni prepričal, žal. Že samo dejstvo, da je vpraševal asistenko koliko in kaj naj mucku da, se mi je zdelo čudno, ampak sem imela nesrečo in naslednjič še 1x naletela prav nanj (pravzaprav že 3x). Moram drugič preverit kdo dela, preden bomo spet imeli pot na veterino :negative: ...upam pa da ne bo potrebe :)

še enkrat hvala vsem za pomoč...javim, če bo uspelo... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 7:46 pm

Re: Črne pikice pod brado

Moj najdenček ima pa črne pikice na ušeskih. Je postopek isti?
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po jun 27, 2011 7:58 am

Re: Črne pikice pod brado

na ali v? da niso kakšne garje?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:03 am

Re: Črne pikice pod brado

Ne niso garje. Na vrhu - na zunanji strani ima enih 7 črnih pikic, pa ker sem NP=nenehni paničar, me vse skrbi, kar uboga Trixi že dobro ve, pa ker je muc bel, se vse vidi
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po jun 27, 2011 8:06 am

Re: Črne pikice pod brado

NP :lol:
ah, potem bo pa gotovo kdo znal tole bolje pojasniti ... mogoče kakšna fotka?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:15 am

Re: Črne pikice pod brado

Sčisti mu s šamponom ali plivaseptom ali samo z vodo, če gre, da se vidi, kaj je spodaj.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe avg 05, 2011 7:39 pm

Re: Črne pikice pod brado

No, naša ima isto tole :) Hvalabogu, ko prebereš da ni nič hudega. Dobro, da niso bolhe. Bom kupila jutri Plivasept in poročam, kako bo :)

Ampak tudi pri nas definitivno ni zaradi higiene. Wc čistim vsak dan, posodice ima kovinske in jih tudi čistim... Ne vem od česa bi lahko bilo. :negative:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe avg 05, 2011 7:50 pm

Re: Črne pikice pod brado

Takole izgleda pri naši (v bistvu skoraj nič, ampak ostro oko opazi še tako majhno nepravilnost)

Slika

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 8:24 pm

Re: Črne pikice pod brado

Probi s Plivaseptom, zgleda deluje. :) Jaz sem ga za druge stvari sicer imela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe avg 05, 2011 8:42 pm

Re: Črne pikice pod brado

Penny je napisal/-a:Ne vem od česa bi lahko bilo.

Imam nekje v spominu, da je lahko od vročine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 8:46 pm

Re: Črne pikice pod brado

Pa tudi od plastične posode za hrano. To imam jaz vgravirano v spominu in vse te plastične lične posodice zavestno spregledam, moja reveža jesta iz arcopala in keramike.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe avg 05, 2011 10:05 pm

Re: Črne pikice pod brado

Ja od plastičnih posodic ne vem, če je... Ker imamo kovinske posodice... Čist možno, da je od vročine :) Jutri greva takoj zjutraj v Sanolabor.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To avg 09, 2011 2:25 pm

Re: Črne pikice pod brado

Do zdaj sem ji namazala ene 4x in črnih pikic trenutno ni več. Se pa kar praska po tem mestu (dlaka in koža je sicer na videz čisto normalna in ni videti ničesar, kar bi jo dražilo.) Ali naj še malo mažem, čeprav ni nič?

Po drugi strani pa je možno, da se praska tudi od hrane, zadnjič sem kupila v Zooticu Hills (mi je zmanjkalo RC pa sem pozabila, da ga tam ne prodajajo), ker je bila veterina že zaprta (kjer ponavadi kupim RC).

Ali je možno da se praska od aken, čeprav so pikice izginile ali je bolj možno, da je hrana vzrok?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr nov 02, 2011 9:19 am

Re: Črne pikice pod brado

No evo akne tudi pri nas :( . PVC posodice gredo danes adijo, Plivasept grem zdajle nabavit.
Od hrane verjetno ni, je nismo spremenili; ne vem, če ima to kaj veze, ampak pojavile so se pri mački, ki je ekstra zmrzljiva in ji visečke na radiatorju niso zadosti, cele dneve je prilimana direkt gor na radiatorju.
Sem pa opazila praskanje in to preden so se akne pojavile. Zdaj ko jih ima, se ne praska več.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.