V središču

mačja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 10:38 am

mačja hrana

Imam eno vprašanje. Ima kdo izkušnje z mačjimi briketi Flatazor ( upam da sem si prav zapomnila). Včeraj sem šla v trgovino za živali ( Feniks) po hrano. Mačke hranim z Royal canin. V trgovini so me prepričevali, da je Flatazor bolj kakovostna in cenejša hrana, ker pa ima ena mojih mačk levkozo, sem pri njihovi hrani zelo previdna.

Do sedaj sem kupovala hrano od royal canin na veterini, zdaj ko so težave pri Aji minile pa sem začela jemati royal canin za dolgodlake mačke (je dolgodlaka), Flatazor pa ne poznam (sem slišala prvič) in me zanima če kdo pozna to znamko.
Hvala :) :) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 10:55 am

Re: mačja hrana

Kolikor jaz vem, je to res kvalitetna hrana, a precej neješča ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 11:13 am

Re: mačja hrana

zdaj sem prvič gledala trgovino super čombe in me zanima kake znamke so tisto, razen royal canin in hillsa ( ki ga moje damice niti ne pogledajo) ne poznam nobene. Sploh se mi zdi privlačna sanabelle.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 11:17 am

Re: mačja hrana

Sanabelle mojim zelo paše - zelo radi jo jejo, prebava ok in ne smrdi dosti, dlako imajo zelo lepo svetlečo. Smo pa probali to znamko lih zato, ker jo pohvali dosti forumašic.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 11:25 am

Re: mačja hrana

Tudi jaz moje tri hranim s Sanabelle in je super, močno priporočam!
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jun 22, 2011 11:27 am

Re: mačja hrana

Mi smo tudi na Sanabelle (Sensitive z ovčko) in smo vsi blazno zadovoljni (razen en ubog revež, ki pa je nezadovoljen s količino ne s hrano ;)) :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr jun 22, 2011 11:35 am

Re: mačja hrana

Sanabelle - naša se je zelo praskala po njej
Techni-Cal - se je zelo praskala po njej
Hills Science plan - ok, ampak je nekajkrat bruhala to hrano (lahko da se je tudi pokvarila, ker je bruhala ravno ko je bila velika vreča pri koncu)
Chesir cat - zelo ok, brez pripomb
Royal canin - zelo ok, brez pripomb

Zdaj hranim z Royal Canin in Chesir Cat, občasno dobi tudi kakšno meso.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 12:00 pm

Re: mačja hrana

kaj pa poštnina in kolko časa je dobava
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr jun 22, 2011 12:58 pm

Re: mačja hrana

Poštnina je mau čez 5€
Dobava traja 3-5 dni. ;)

(danes je bilo odposlano moje naročilo pri SČ, komi čakam :girlblush: )
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jun 22, 2011 1:01 pm

Re: mačja hrana

tudi pri nas je Sanabelle, Urinary in se nihče ne pritožuje, dlaka je lepa ter nobenih težav z ledvicami. :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 1:11 pm

Re: mačja hrana

ko pridem iz službe bom naročila, pa bomo poskusili še mi.....Pa naš najljubši pesek, v trgovini ga že tako dolgo nisem dobila :( , da ga komaj čakam.... :D
hvala za informacije :bye:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr jun 22, 2011 5:09 pm

Re: mačja hrana

hehe :)

Meni pri Flatazor-ju ni čisto jasno. Namreč sestava hrane ni ravno prvovrstna, če jo zadaj na pakungi prebereš, ni pa nikakor slaba na kar nakazuje tudi cena. Jaz sem zadnjič kupila en žakelj za prostoživečo muco, ki se je pojavila pri starših od mojega na vikendu in moram rečt, da ona (in njeni tamali) niso imeli nič proti in so jih veselo napadli.

Od teh pap, ki so na čombetu so našim bolj ali manj vse ok, kupujemo pa predvsem Schesir in Sanabelle. Po teh dveh namreč nihče nima prebavnih motenj, ki se pri enem mačku včasih pojavijo pri Applaws, pri drugi mački pa pri Orjen. Ne boš pa vsaj kar se kvalitete tiče pri nobeni prav grozno zgrešila ... našim najbolj dišijo tiste zelo ribje (orjen in fish4cats). Probaš pa vidiš, vsaka mačka je malo drugačna :)
Jaz jim raje ponudim take, ki so jim sicer všeč, niso pa nori nanje. Tako potem sami lepo pojedo malo manj in je malo manj požrešnosti pri hiši :) ... če dam kaj super dobrega se mi vsi zredijo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jun 22, 2011 6:17 pm

Re: mačja hrana

Ko že omenjate debelost - s kakšnimi briketi ste imeli takšne "posledice"? Namreč, pri nas očitno ne bomo imeli nikoli bajskov, ker oba jesta kot vrabci - vsake pol ure gre kdo mimo sklede z briketi, poje 5 briketov (od oka ;) ) in šiba dalje... Na začetku je Louis sicer začel pridobivati na teži, ker je ful hlastal, zdaj pa ve, da mu hrane ne bo zmanjkalo in se je umiril. Ravno v torek smo bili na cepljenju in natehtali celih 4,85 kg, pa mu jih ni videti! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 8:24 pm

Re: mačja hrana

Z RC (katerikoli) in Sanabelle sensitive/adult se meni Nežka redi, ostala dva sta suhca. Po nasvetu brihtnih forumašic sem začela k Sanabelle adult mešat še čisto malo Light. Ostala dva itak jesta, ko sta lačna in pojesta enako, požrešnici je pa hrana malo manj okusna in zato je bolj zmerno, da ni trebušasta.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 5:23 am

Re: mačja hrana

Moji Flatazorja ne marajo kar vsi po vrsti ne. bila je ena pasma Flatazorja, na katero so prvi dan navalili ko zmešani, potem se je pa ustavilo - sem pa tja no OK, dobr, kakšen briketek, če nas že stradaš pa drugega ne daš, ženska zmešana...
Smo na Sanabelle Sensitive, obožujejo Sanabelle Dental, tko da v hobok zmešam mešam ti dve pasmi briketov.
Občasno jim privoščim rundo Hillsovega piščančka, ki ga imajo tudi ful radi.
No pa za večerjico piksna Schessirja ali piksnica Animonde Carny.
To je trenutno to :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če jun 23, 2011 8:10 am

Re: mačja hrana

Glede debelosti - naša je bila na dobri poti, da to postane, ko sva jo hranila količinsko toliko kot piše na vreči. Je bila že zelo zalita, da ne rečem bajskasta, potem sem pa začela hraniti po občutku (parkrat dnevno po toliko kot lahko zajameš med 2 prsti.) Zdaj ima normalno postavo, obrokov ima pa ene 5 na dan. Tedenska vreča RC nama drži ene 10dni.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Če jun 23, 2011 12:07 pm

Re: mačja hrana

Gaja je bajsa že odkar smo jo dobili in je čisto vse in vsega preveč :O Aja je pa normalne postave je normalno in če ji hrana ni všeč se jo ne dotakne. Veliko bolj gledam da je všeč Aji, ker je moja mala levkozica in ji kaka hrana tudi škodi ( enkrat smo jo že zvečer pod nujno vlekli k veterinarju).
Gaja pa je in najbrž tudi bo bolj bajsasta in nerodna kot Aja. Vseeno pazim da Gaja je bolj lahko hrano in manj, se pa zelo trudi da bi zraven še Aji kaj ukradla. :)
Čisto je užaljena ko ima prazno posodo. :O
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor So jun 25, 2011 10:05 am

Re: mačja hrana

Jaz mojo hranim z "mokro hrano" iz vrečkic in briketi. Enkrat tedensko pa dobi srova jetrca na drobno rezana ali kaj podobnega za posladek.

Od mokre hrane ji dajem dva obroka (zjutraj in pozno popoldan):
- Stuzzy cat (iz trgovine Doget) in je blazno navdušena nad vsemi okusi dobi dnevno vseskozi
. Schesir konzervice ali vrečke tudi različne okuse, občasno oz. menjam z Stuzzy

Briketirano hrano (Hills ali Schesir) ima na voljo vseskozi.


Vaše mnenje, je omenjena hrana ok, način hranjenja?
Knof.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.