V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 7:53 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

In danes spet ogromna luža :S
WC je bil sveže počiščen, Jakata nikjer v bližini, da bi ji težil... Normalno je kakala v WC, par minut za tem pa skočila v vrečo in se polulala.
Jutri gremo na veterino.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr sep 16, 2015 2:00 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Počakaj, stoj. Umakni vrečo iz njenega dometa, pa počakaj še npr. 4 dni in boš videla, če bo še kje drugje lužica.
Na že "dišečo" vrečo za sedenje, bi šel še marsikdo lulat. Jaz imam vsaj 3 take kandidate. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 9:09 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Ma res ne vem. Oprana je bila tako temeljito, da ni šans. Saj imamo poleg tega še en problem in je v vsakem primeru fino, da gremo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 11:06 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Držim pesti, da boste zrihtal tole lulanje :angel: ...pri nas je trajalo eno leto :rolleyes: samo je bila čisto drugačna zadeva.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če sep 17, 2015 7:42 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Eli je cel dan gostovala na veterini, kjer so ugotovili, da ni z njo nič narobe. Huh. Mogoče bo pomagalo, da ji je teta Helena zagrozila, da jo bo vrnila tja, kjer so jo našli, če ne bo pridna ;)
Zdaj gremo na drugo fazo ukrepov. Med drugim tudi to, da Jakatu malo pristrižemo krila. Zadnje čase ji je res začel preveč težit in to je sigurno vsaj eden od razlogov.
Jutri dobimo še en wc, vreča je ponovno oprana in razkužena, zdaj bo še našpricana z mačjo meto, pa z dodatki briketov, pa da vidimo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če sep 17, 2015 7:51 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Meni je pred leti Džipsa začela lulati, pa sem dodala odprt wc in je bil mir. Pojma nimam, zakaj, saj je bila vajena pokritega, ampak je pomagalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 5:42 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

avena je napisal/-a:Ma res ne vem. Oprana je bila tako temeljito, da ni šans.


Vreča za sedenje je bila tudi pri nas tarča lulanja. Sem jo enostavno zabrisala čez balkon in odvlekla na odpad.
S čim in kako pa si jo ti oprala, da tako suvereno pišeš, da ni šans?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:27 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Če bi jo jaz prala, ne bi bila tako sigurna. Jo je pa moj dragi in ni bolj picajzlastega gospodinjca pod soncem, kot je on 8)
Na srečo je vreča iz nekega plastificiranega materiala, da se tekočina ne vpije. Zdrgnil jo je s krtačo, kisom in na koncu še z razkužilom. Bomo videli, kaj bo.
V najslabšem primeru bo šla pač na odpad :( .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:47 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Naj me nekdo popravi, če se motim (moji mački so zelo pridni glede lulanja v WC, *tok* *tok* na les), ampak a ni pri urinu problem v tem, da ga lahko res ven spraviš samo z encimskimi čistili? Drugače vedno še nekaj ostane?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 10:08 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

avena je napisal/-a:Na srečo je vreča iz nekega plastificiranega materiala, da se tekočina ne vpije. ... .


aha, no to mogoče že - moja je bila propustna, torej so se napili tudi stiroporčki notri in to se mi pa res zdi no-go popusta tko, da bi bilo OK.
Razen seveda prevleko posebej in stiroporčke vse zamenjat...do naslednjega lulanja. Brez veze.
Sori, ker smetim... :girlblush:
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Pe sep 18, 2015 10:59 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Pri nas je situacija z lulanjem taka, da bi edina rešitev (verjetno) bila, da enega mačka izselimo. Ker to ni realna možnost, sem jim lepo razložila, da se moramo vsi pač malo prilagajat. :girltruce: Smoothie se je moral sprijaznit, da ga Softy ne mara, Softy z bratovo družbo, jaz pa pač spim s plenično na blazini (jap, najbolj popularno mesto za lulanje - nad mojo glavo) in ob vsakem incidentu samo rečem "A že spet?" in počistim. :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So sep 19, 2015 4:50 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

avena, a obstaja možnost, da oba mačka ločiš vsaj za nekaj ur na dan (npr. v vajini odsotnosti ali ponoči) in ima takrat vsak dostop do svojega WCja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So sep 19, 2015 6:44 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Zelo težko, razen, če bi enega zapirala v kopalnico. Kar pa dvomim, da bi koristilo. Vedno bolj sem prepričana, da gre predvsem za ljubosumje. Jaka se je zadnje čase precej spremenil. Kar se tiče socializacije je zelo napredoval, kar je super. Je pa postal tudi zelo samozavesten in tudi dominanten, kar je bila prej Elina domena.
Pozornosti ne manjka ne enemu ne drugemu, ampak Eli mora biti vedno prva. Pri hrani, pri česanju, ki ga sploh ne mara...Če pride Jaka k meni, se takoj rine vmes. Ni, da ni.
Zdaj že tri dni ni bilo incidenta, vreča bo šla pa vsaj začasno v klet.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 02, 2016 12:11 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Gre za kastriranega samca, ki je bil ob najdbi hudo dehidriran, vendar je ze cca 3tedne v super oskrbi. Pije ogromno, vodo ima rad, apetit je super, v okolju deluje sproscen, vse klapa, razen tega da lula povsod. Vsaj 1x dnevno polula nekaj cesar nebi smel. Posteljo psice, kavc, lesena tla za zvocnikom,... Wc je redno ciscen,...
Lahko bi bilo psihicno/vedensko za bivsega zunanjega, ali pa fizicno.
A je smotrno dat preverit urin na struvite? A so sploh pogosti pri mackih ki pijejo vec kot dovolj? Bi bili mozni zaradi dehidraciji ob najdbi in da se niso sli skozi sistem? Bi pretirano pitje realno gledano lahko kazalo na ledvicne tezave? Pa predvsem ali se splaca celega macka vlect na veterino ali se "za taprvo" da nekaj teh zadev ugotovit ze s pregledom urina.
Pa nasveti, razen se enega wc-ja vec v bajto kjer so luze najpogostejse? Pa prespricat tezavna medta z urine-off sprejem da bo "disalo" manj?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To avg 02, 2016 7:17 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Pri lulanju izven wc-ja je, kar se mene tiče, vedno obvezen najprej obisk pri veterinarju, potem se šele iščejo drugi morebitni vzroki in načini, kako te odpraviti.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To mar 26, 2019 12:39 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Danes sem spet prebral nekaj o lulanju izven WC-ja.........Moja Lubica je dolgo lulala izven WC-ja - na pasje in mačje postelje, na kaka odvržena oblačila na tleh, na blazine na stolih, najraje pa na mojo posteljo. Parkrat je dala vzorec urina, pa je bilo vedno vse v redu. Poskusili smo tudi Feliway, pa ni nič pomagalo. Sčasoma se je toliko uneslo, da je bila "žrtev" le še moja postelja. Potem sem pa slučajno naletel na pasje stranišče (s katerim navajaš psa na čistočo). Za tiste, ki ga ne poznate, gre za pladenj s plenično podlogo, ki se menja. Kupil sem najprej enega, in glej ga zlomka, Lubici je bil všeč. Zdaj imamo dva in Lubica ju pridno uporablja za lulanje, kaka pa v pesek.
Kot ideja, če bi lahko pomagalo še komu.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Po jul 02, 2012 2:49 pm

Odgovor Ne maj 05, 2019 9:42 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Hvala za koristen nasvet, bom preizkusila.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.