V središču

CatIt vodna fontana - hack


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr sep 07, 2011 7:52 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Fontana oddana na informacijah, kot je bilo dogovorjeno :) .
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če sep 08, 2011 10:43 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

Sem dobila fontano danes zjutraj, je že v avtu, pripravljena na naše zveri :D
Hvala!
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če sep 08, 2011 11:59 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

:good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če sep 08, 2011 3:26 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Uh uh uh, voda, voda, ki se PREMIKA!!! :O :O :O :O Dejmo jo ugriznt! :) <- tako nekako poteka spoznavanje s fontano. :) Pa tiščanje smrčka na zgornji del, kjer dol teče, pa tak. :) Tako je z Nayo. Bači je še povohat noče. :rolleyes:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor So sep 10, 2011 7:15 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

Hm....jaz sem pa ful zadovoljna s to fontano edino enkrat sem mislila, da je šla po gobe, samo sem klicala v zootik čeprav sem jo naročla na super čombe :girlblush: pa so me vprašali če čistim vodni kamen v tistem motorčku pa jaz samo am kaj narazen se lahko razstavi :blush: hehe Jaz sem moji to kupla, pa ima vseeno še tri posodice z vodo okoli po stanovanju :)

Je pa res, da je mene motil vodni kamen pa sem si samo zaradi tega šla kupit ono brito pa morem rečt da je 100x manj vodnega kamna sedaj ko pa uporabljamo vodo filtrirano še iz nekega posebnega filtra ki očisti vodo na nekje 8% delcev iz brite je nekje 102% iz pipe pa je itak 230% je pa tak super. Moji sem pa vzela to ker očitno ko je šla prehitro od mame se še ni naučila pit vode te pa jo tak smešno pije iz posodic da da tačko in si išče mero do kje je voda te pa pije iz tega napajalnika pa tak vedno pije iz kupole ko dol teče, hvalabogu sem do sedaj imela samo enkrat briket noter, zdaj edino me že dva tedna jezijo mušice :dash: kje so se našle hudiča :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Če apr 30, 2015 7:29 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Si bom sposodla temo...tudi jaz končno kupujem fontano in me zanima, na kaj moram biti pri izbiri pozorna? So vse bolj kot ne enake in je razlika samo v obliki, ali je še kakšna ''finta''? Kaj pa material, je plastika ok, ali je tako kot pri navadnih posodicah najboljše jeklo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če apr 30, 2015 8:17 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Mi smo prvič imeli plastično, ko mi jo je uspelo pokvariti sem se odločila, da bo naslednja jeklena/keramična, ker je plastika le plastika. Po moksini zaslugi imamo jekleno, v njej je sicer plastično ohišje motorčka, a povsem brez plastike verjetno ne gre. Muci iz obeh radi pijejo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če apr 30, 2015 9:48 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Tudi jaz sem za začetek kupila plastično, da sprobam, če pri naših fontana sploh pali - in je palila. Ko se bo upenzjonirala, vsekakor kupim keramično, ker kar se muc tiče, prisegam na keramiko. Pri šalčkah in takem, ne pri mucah samih, valda :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če apr 30, 2015 10:46 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Ja, keramika vsakič premaga plastiko :good: že zaradi čiščenja vodnega kamna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe maj 01, 2015 4:06 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

ah vodni kamen mi ni noben faktor, itak čistim dovolj pogosto in če je treba, ga ubijem s kisom. Ampak tko, nasploh mi je plastika, še posebej v povezavi z mački, nagravžna in se je izogibam in uporabljam raje keramiko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe maj 01, 2015 6:14 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Kako pogosto pa čistiš? A vodo vsak dan zamenjate?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe maj 01, 2015 6:39 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Vodni kamen je pri nas hud faktor, ker ga imamo res ogromno.
Vodo menjam vsak dan, pa moram vseeno drgniti in čistiti s kisom. Plastična bi šla že davno v maloro, sem prepričana.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe maj 01, 2015 7:08 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

naša plastična je bila super (ok, ja, tudi meni plastika sama po sebi ni preveč pri srcu), zelo so jo imeli radi, ampak ko jo je Yodi enkrat uspel razstaviti, jo je skoraj tekmovalno razstavljal na čim manjše dele :P kar je pomenilo, da sem lahko posamezne dele lovila po vsem stanovanju, potem pa še poplavo brisala ...
kamen je itak problem - če nič drugega, če ga je preveč, nagaja motorčku. in če sem preostanek namakala v kisu, me je pri motorčku vedno skrbelo, kako in kaj ...

no, novo bi kupila keramično, pa me skrbi, da bi se tudi pri njej začelo razstavljanje :negative: (ja, vem, da je zgornji del težek, se pa po drugi strani keramika najbrž lažje poškoduje, če pade po tleh)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe maj 01, 2015 8:31 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

sem gledala fontane
s filtri se mi zdijo predrage, ker moraš skoz kupovat tiste filtre
zato sem občudovala keramično brez filtra

pol sem pa prišla na genialno idejo, da bi fontanco naredila sama, brez filtrov, brez skrbi za kamen - skratka oh in joh fajn fontanco
v veliko stekleno skledo sem nametala opran in zriban prod, dala not črpalko za akvarije in med kamni speljala cevčico gor, da je voda lepo tekla po kamenčkih

ko je prišel veliki trenutek in sem zadevo zakurblala, sta se dva ful bala in nezaupljivo špejala izza vogala, trije so pa prav butasto gledali kaj je to
pila pa nobena zver ni

tako gre to, k se mat potrudi, nehvaležna mularija pa nč ne šteka in čudovita ideja klavrno propade :rolleyes: :fool:

če bo koga kljub zgoraj opisani klavrni izkušnji slučajno mikalo eksperimentiranje v tej smeri, so stroški približno takile;
veliko skledo za solato ima vsak doma
prod nabereš, zribaš, opereš
potopna črpalka za akvarij košta od 10 do 15 evrov - vendar mora biti izredno švoh - večina mačjih fontanc ima pumpo moči tam okol 2 oz 3 W
cevka od črpalke do vrha sklede je par centov

gledala sem tudi namizne fontane in fontane za plazilce za terarije
potem pa opustila misel na nakup, ker jim ne zaupam, da v tisti keramiki ni težkih kovin in nočem, da bi mački preveč kakega svinca fasali
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe maj 01, 2015 9:00 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

KamI je napisal/-a:Kako pogosto pa čistiš? A vodo vsak dan zamenjate?


Vodo pri nas menjamo vsaj enkrat dnevno, sproti splahnemo fontano, vsakih nekaj dni pa jo temeljiteje očistimo - sproti vidiš, kaj je potrebno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So maj 02, 2015 10:21 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Mi smo vcasih imeli fontano, to taplasticno...je fajna, ker macki vec pijejo, ker jih privlaci tekoca voda, ampak je precej dela. Mi smo vodo menjali 1x dnevno in zato je najlazje, da je fontana v kopalnici ali pac nekje res blizu lijaka (pa nujno rabis se vticnico ;) ), da ne zlijes vsega preden prineses do tja. Nivo vode mora biti vedno nekje isti, da motorcek normalno deluje, tako da ce je na soncu, je treba dolivati vodo, ker voda hitreje hlapi. Je pa treba tudi pazit, da je v prostoru, kjer delovanja ne slisis...recimo da ga ne slisis ponoci v spalnico, ker zna biti motec zvok motorcka in tekoce vode. Tudi nasa fontana bi morala imeti filter, ampak mi ga nismo uporabljali, ker je bila samo ena stvar vec na kateri se je nabiral vodni kamen. Fontano smo cistili 1x na 14dni in vedno bolj je bila kriza, vedno tezje jo je bilo zdrgniti in vedno dlje sem jo namakala v kisu....scasoma smo se odlocili, da gremo nazaj na navadne keramicne salcke, kjer vodo na hitro zamenjas, ko gres mimo, salcke namocis v kisu mogoce enkrat na dva meseca in to je to, pa tudi plastika mi ni najljubsa. V salcke dam tudi kristale za pitje, ko nimamo polne bajte mulcev ali macka, ki dela znanost kaj tocno to je v vodi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne maj 03, 2015 7:42 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

Neslišne fontane zagotovo niso, pa naj pišejo kar hočejo :D , ponoči jo kar izklopim, zjutraj pa dalje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne maj 03, 2015 8:10 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Jaz sem se pa navadila na šumenje, sem pa rabila ene par dni, do enega tedna.
Res pa vsak nov gost pogleda, kaj in kje žubori :P
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.