Ušesna umazanija


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 12:41 pm

Ušesna umazanija

Glede na to da praktično vsakodnevno vlečete muce ven iz nemogočih pogojev, verjamem da imajo redke "čista ušesa". Zanima me postopek in pripomočki za odstranjevanje ušesne umazanije za mauci ki ne prenesejo dotikanja okoli ušes, lahko uporabljam palčke za ušesa? kako globoko grem lahko z njimi?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr feb 02, 2011 1:54 pm

Re: Ušesna umazanija

Ko sem jaz dobila mojega mucka je imel milijon garij. Jaz sem kupila tisto tekočino prav za ušeska umivat in mu je malo stisnila ter z bibio vse lepo počistila. Moraš pa res pazit, da ne greš pregloboko. Moj muc pa je zaradi garij imel tudi vneta ušesa, zato sem kupila gel proti unetju kar zraven. Upam,
da bo to kaj v pomoč.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 2:01 pm

Re: Ušesna umazanija

Če gre za garje: Stronghold za vrat, Otonazol (antibiotik, zdravi vnetje) v uho, potem s palčko čistiš, kar priteče ven. Zdrav maček bi moral imeti čista ušesa.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr feb 02, 2011 2:31 pm

Re: Ušesna umazanija

Mojega mačka sem našla ob cesti ležati in je bil čisto umazan cel ! :( Tako lepi muci pa tako grdo so znjim ravnali :O
Slika
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 2:43 pm

Re: Ušesna umazanija

visinnox je napisal/-a:Če gre za garje: Stronghold za vrat, Otonazol (antibiotik, zdravi vnetje) v uho, potem s palčko čistiš, kar priteče ven. Zdrav maček bi moral imeti čista ušesa.

Načeloma ni zdrav...ima FIV
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr feb 02, 2011 3:01 pm

Re: Ušesna umazanija

Didi je napisal/-a:
visinnox je napisal/-a:Če gre za garje: Stronghold za vrat, Otonazol (antibiotik, zdravi vnetje) v uho, potem s palčko čistiš, kar priteče ven. Zdrav maček bi moral imeti čista ušesa.

Načeloma ni zdrav...ima FIV


Bošček
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 5:56 pm

Re: Ušesna umazanija

Svetujem, da preveriš pri veterinarju, če ne gre za vnetje. Naj ti veterinar svetuje, kako (s čim) čistiti.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe feb 18, 2011 7:28 pm

Re: Ušesna umazanija

Stančita imam na sumu, da ima ušesne garje. Sicer se mi zdi, da še niso zelo napredovale glede na to, da je umazanije še malo in da se praska malenkost več kot je to običajno. Vedno ko se popraska za ušesi pa tudi strese glavo (kar je tudi znak garij). Po primerjavi s Čopkotovim ušesnim maslom se mi zdi njegova umazanija drugačna, bolj v kupčkih in zelo temno rjava. Prilagam še slikice:

Kaj mislite, so ali niso?

Ali lahko veterinar pred zdravljenjem za garje, najprej preveri če dejansko obstajajo (mikroskop ali kaj drugega) in ne da kar brez trdne ugotovitve predpiše zdravljenje?

Slika

Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe feb 18, 2011 8:05 pm

Re: Ušesna umazanija

ja, pri nas je veterinar naredil bris ušesa, pri nas so garje izgledale kot črnorjave pikice globoko v ušesu, stresala je z glavo in se praskala, cmokalo ji je v ušesu, bele pikice so se raztresale tudi po tleh ipd.
Ni izgledalo tako kot pri tebi, ampak bolj na gosto približno takole:

Slika
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe feb 18, 2011 8:18 pm

Re: Ušesna umazanija

Ja take pikice oz. bunkice ima, ampak so veliko bolj redke kot v tvojem primeru. MOgoče šele začetek ali pa se čistijo še zadnji ostanki garij, ki jih je pobil Stronghold, ki ga je dobil decembra. Včeraj je dobil še Advocate ampulo (katere vsak mesec dobiva tudi Čopi), ki med drugim zdravijo in preprečujejo tudi ušesne garje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor So feb 19, 2011 6:49 am

Re: Ušesna umazanija

Za vsak slučaj daj tri mesece zapored stronghold, pa bo vse v redu. Tudi, če jih nima, mu ne bo škodilo. Odmrlo umazanijo pa potem previdno očisti z vato ali vatiranimi palčkami.
Drugače pa se ušesne garje prenašajo in jih lakho dobi tudi drugi muc.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 19, 2011 8:42 am

Re: Ušesna umazanija

Ja vem da se prenašajo. Oba sta zaščitena s ampulo tako, da jih Čopi načeloma ne bi smel dobiti. Čez vikend bomo mal čistili ušeska na suho oz. z rahlo zmočeno vatko. Če bo v ponedeljek, torek še enako oz. slabše pa gremo k veterinarju, da nam da Otonazol.

Hvala za pomoč :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 10:00 am

Re: Ušesna umazanija

Kako pa ločiš garje od umazanije?
Ali se lahko pač mački v enem uhlju bolj izloča maslo? (Verjetno ja?) Ker ni pri nas nobenega otresanja z glavo, praskanja (razen mogoče malo, ko jima čistim), ušeski so brez vonja, samo vsaka od njiju ima eno uho bolj umazano od drugega, no eno skoraj ni nič umazano, drugo je pa malo bolj (Peggy ima vedno par pikic, Fergie ima pa bolj napacano). Ampak se to vse popuca z malo otifreeja in vatko, pa sta potem ok, čez recimo 3 dni pa ponovim. Sta pa obe dobili Stronghold in prej in pri meni, tako da ne vem če bi sploh lahko bile garje. :) Samo zanima me, ker nočem it k vetu, če ni potrebno. Dam Stronghold za vsak slučaj? Ali jih popokam pa grem?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jul 15, 2011 10:29 pm

Re: Ušesna umazanija

No, tole smo razrešili, ušesa zdrava, maslo je pač maslo. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So jul 23, 2011 8:57 am

Re: Ušesna umazanija

Uf, že dolgo se nismo oglasili. :blush:

Pri nas se tista umazanija na koncu ni izkazala ne za garje ne za maslo. Namreč, ko je res preteklo že zelo veliko časa od tistega suma na garje, uho pa je bilo še vedno bila umazano kot prvi dan, sem Miškota peljala k veterinarki. Odkrila je celo zalogo gnoja in nabrekel oz. načet bobnič. Dobila sva prve antibiotike (tablete za oralno uporabo), na preglede pa sva hodila vsak teden. Ko po dveh tednih ti antibiotiki stanja niso izboljšali nama je dala druge (sirup za oralno uporabo). Za te se je izkazalo, da je na njih alergičen, ker je dobil alergijski napad. Nato je dobil tretje antibiotike (neko mešanico za kapljanje v ušesa). Takrat mu je tudi vzela bris gnoja, ki sem ga potem nesla na VF, kjer so ugotovili, da je prisotno polno nekih bakterij, tudi takih neobičajnih. Odkrili so tudi gljive zato sva dobila tablete proti gljivičnem obolenju. Te smo jemali tri oz 4 tedne, zraven pa vsak teden hodili na preglede. Nekega dneva me je potem veterinarska poklicala in izrazila zaskrbljenost. S sodelovko naj bi se namreč pogovarjale, da se stanje prepočasi popravlja oz. se sploh ne izboljšuje. Zato mi je svetovala drugo mnenje. Po dogovoru mi je rezervila termin z veterinarko na VF iz oddelka dermatologije. Ta je Miškotu vzela še en bris gnoja, predpisala Tobrex kapljice (ki so drugače za oči). Včeraj sva imela ponoven pregled na VF. Po ponovnem pregledu ušesa je veterinarska svetovala anestezijo, saj je želela ugotoviti ali je v ušesu "zgolj" polip ali kaka druga tvorba, ki bi lahko bila tudi rakasta. Na moje veselje je pregled pod anestezijo potekal brez problemov. Veterinarki, ki sta opravjali poseg, sta ugotovili nabrazden bobnič zaradi polipa, ki sta ga tudi odstranili. Če bomo izvajali pravilno zdravljenje (trenutno še vedno Tobrex kaplice 3x dnevno po 6 kapljic + dobil je tudi dvo-tedenski antibiotik) naj bi se okužba in z njo tudi bobnič popolnoma pozdravil, brez kakršnih koli negativnih posledic.

Seveda upam na najboljše. Teh problemov z ušesom imam že polno glavo, MIškotu pa glih tko ni prijetno vsakotedensko pakiranje v treansporter in vožnja k veterinarju. Me pa vseeno veseli to, da MIško v vsem tem času ni kazal nikakršnih znamenj slabega počutja oz. bolečin.

Aja, pohvalit moram še veterinarki v Litijski kliniki kot tudi profesionalno delo veterinarjev na VF. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16145

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jul 23, 2011 9:35 am

Re: Ušesna umazanija

Fino, da je le dobil pravo diagnozo in so obeti za popolno ozdravitev dobri. Bravo zate, da si vztrajala in seveda za vse vključene veterinarke. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jul 23, 2011 9:53 am

Re: Ušesna umazanija

No, viš, kako se lahko na pogled nedolžna zadeva spremeni v nekaj kompliciranega! Zato je tako pomembno, da poznaš svojega mačka in vse na njem, da ti postane takoj sumljivo, če se kaj pojavi...
Fajn, da se je dobro izteklo! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 12:01 pm

Re: Ušesna umazanija

ja, seveda.

Zaenkrat smo veseli. Upam, da tako tudi ostane. :angel:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.