V središču

Svoboda mi je vzela Belo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 10:09 am

Svoboda mi je vzela Belo

Ena od mojih dudark Bela mi je ušla iz hiše pri 6.mesecih starosti. Od takrat ni več zdržala zaprta, razen pozimi, ko je šla ven samo občasno. Kljub vztrajanju, da ostane hišna mi ni uspelo, saj je zdržala dan ali dva, potem pa se je pričela z glavico zaletavati v okno, plezati po žaluzijah, celo proti odprtini dimnika je poskušala splezat, postala je živčna, napadala je ostale moje živali, ampak samo takrat, ko se je odločila, da mora ven. Tako smo jo spuščali ven ponoči, ko ni prometa in zato malo manj nevarnosti, ob prvem svitu je prišla domov in je v hiši zdržala spet do noči. Občasno, ko je bilo na polju veliko miši je izostajala od doma po 3 do 7 dni. Danes je deseti dan od kar je ni. Preiskali smo celo vas, spraševali ljudi, javili vet. ambulantam, zavetiščem, oglašujemo na radijskih postajah. Nihče je ni videl, nihče ne pokliče, Bele pa ni. 7 let ima moja punčka, hočem jo nazaj .Meni bo počilo srce.
Je morda katera iz foruma iz okolice Komende, da bi bila pozorna nanjo? Je bele barve.

Prekleta svoboda!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 25, 2011 11:20 am

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Sej vem da je grozno, pa si človek težko ne očita, ampak - vsakič ko gre muc ven, obstaja verjetnost, da ne pride več nazaj... žal. Najhujše je ne vedet, ampak Mici je tudi prišla nazaj po dolgem času, če se prav spomnim. Upanje umira zadnje, pravijo.
Naredila si kar si lahko, mogoče jo bo kje kdo našel, mogoče se vrne sama. Omogočila si ji, kar si mislila, da je zanjo najboljše, Bela pa je izbrala... kar pač je. Vem da je slaba tolažba, ampak zabrisala ven je pač nisi. Mogoče pa se še vrne.
:praising:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 1:23 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Če bi imela pri Beli najmanjšo možnost,da bi mi jo uspelo zadrževat v hiši brez njenih samopoškodb in poškodb ostalih mojih, bi definitivno vztrajala, ker je preveč mučno biti v vsakodnevnem stresu, ko ne veš ali se bo zgodilo kaj hudega in sedaj, ko je ni trpeti. Podnevi, predvsem pa ponoči iščem blizu in daleč, toliko je koruznih polj okoli, da je nemogoče preiskati vsako ped, kot bi izpuhtela.
Mogoče bi bilo bolje, da tegale tukaj ne bi objavila, da se ne bo kdo od frišnih posvojiteljev mojega dejstva poslužil kot izgovor, da svojega posvojenca pušča ven. Mogoče bi bilo bolje, da se zbriše, kaj menite moderatorji? Itak tukaj najbrž ni nikogar iz mojega konca. Če pa mojo punčko najdemo bom javila Duškotu. Bela je moja punčka...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 25, 2011 1:49 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Jaz pa mislim da je čisto okej, da si tole tule objavila. Mogoče se Bela vrne, ampak ne glede na to kaj se bo zgodilo, je lahko tvoja, čeprav žalostna zgodba komu v poduk ali motivacijo, da svoje mačke ne spusti ven. In če Bele ne bo nazaj, bo mogoče njena zgodba kljub vsemu pri življenju ohranila kakšno drugo.
Si predstavljam, da je hudo, ampak nisi je kar zabrisala ven. Si naredila, kar si najbolje vedela in znala. So žal tudi mačke, ki jih je tako rekoč nemogoče obdržat notri.
Foruma ne berejo samo člani, ga berejo tudi gostje. Morda jo sreča kdo do njih.

:praising:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 4:07 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Mislim, da se ne smeš obremenjevat s tem, da bi kak bodoč posvojitelj to vzel kot izgovor. Vsak, ki bo to prebral, bo razumel (če je odgovoren), da je razlika med tem ali muca gleda skozi okno ali se vanj zaletava in je nevarna sama sebi in okolici zaradi stresa, ko ne more ven. V takem primeru živali ne moraš zadržat, saj ni to nič bolj varno od življenja zunaj. Za vse mucke, ki se posvojijo preko MH recimo, pa tako skrbnice vidijo ali imajo kaj želje po zunanjem življenju pred posvojitvijo, tako da tudi izgovori posvojiteljev ne bi veljali.

Žal mi je za Belo, čeprav nikoli ne veš, morda pa še pride.
:praising:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 25, 2011 4:13 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Patricija, imaš kakšno sliko od Bele?
Sem v okolici, bom pozorna.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 5:40 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Prvikrat po 17.letih sva bila z možem in psi ves dan od doma.Sorodnik je prišel nahraniti mačke, ko je odprl vrata je tako bliskovito stekla ven, da enostavno ni imel časa reagirati. Pa ji ni neznan.Stekla je v isto smer kamor gre ponavadi pozno zvečer, ko izsili izhod. Pa me otroci prepričujejo, da naj greva že končno kam na dopust vsaj za nekaj dni, da bodo že poskrbeli za mačke, pse pa itak lahko vzameva s seboj. Kako naj bi kam šla, ko pa naju en dan, en samcat dan od jutra do večera ni, se pa tole zgodi.
Slavica ali ti lahko na meil pošljem slikco njene sestrice, Beline nimam sta pa identični le da ima Bela malo bolj okrogel obrazek?
Hvala.

Vsem, ki berete tole in se ne zavedate kako kruta je lahko za mačka svoboda, prosim ne spuščajte jih ven, če ni tako hudo, da ponorijo tako kot moja Bela. Ker boste slej ko prej takole iskali, trpeli, se obtoževali....Da ne govorim, da sem vsako jutro s strahom pogledala ven ali je doma pred vrati ali ne.In vsaka mačka je posebno, neponovljivo bitje, ko je več ni je to dokončno, za nazaj se ne da popraviti ničesar. Predstavljajte si kako mi je, ko je ne najdem, ko ne vem ali je še živa kje zaprta brez hrane in vode, kjer počasi v mukah umira, ali se je zastrupila, jo je poškodoval pes ali avto, jo kdo splašil in sedaj v tem trenutko žalostna čepi v nekem mokrem grmu, ker ne zna domov, odpovedujejo ji morda notranji organi........ali je mrtva. Verjemite grozno je, ko ne veš. Tega kar prestajam ne privoščim nikomur, zato čuvajte svoje mačke da ostajajo vedno varno v stanovanju ali v hiši. Če se boste z njimi ukvarjali zunanjega sveta ne bodo pogrešali. Prihranjena vam bo bolečina, ob vas se bodo srečno, zdravo in varno postarali v zavetju notranjega bivanja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 25, 2011 6:23 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

:( .
Ti napišem mail na ZS

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 7:14 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Hvala lepa slavica, sem ti že poslala slikco. Ali jo znaš prilepiti tudi tukaj mogoče?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 25, 2011 7:16 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Bom probala

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 25, 2011 7:21 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To jul 26, 2011 3:40 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

Hvala lepa Slavica :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne avg 07, 2011 2:04 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

:girlsad: Žalostna zgodba, upam, da bo komu v poduk in spodbudo, da bo pazil na svoje mucke in jih imel not, če se to le da - torej če ne silijo tako ven kot je Bela. Se je mogoče že pojavla od kod?
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 8:32 pm

Re: Svoboda mi je vzela Belo

En sam klic je bil, da bi bila morda ona. 3. km od doma, pa ni bila. Mi smo vsi tako žalostni. Hočem jo nazaj!

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.