V središču

Cene veterinarskih storitev


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 8:46 pm

Cene veterinarskih storitev

Če bi napisale, koliko približno stanejo posamezne storitve/zdravila/posegi pri veterinarju, ki so jih potrebovali vaši mački, za okvirno predstavo, koliko kaj stane, nikoli ne veš, kdaj ti prav pride in rabiš kakšno tako informacijo. Jaz sem recimo danes mislila, da bodo antibiotiki za infekcijo sečil vsaj 10x dražji in me je potem prav pozitivno presenetil račun.

Jaz se ne spomnim vsega, zadnje stvari samo:

- Injekcija proti zatekanju dihalnih poti zaradi čebeljega pika: cca. 8€
- Enroxil 3 tabletke (za infekcijo sečil): cca 4€
- Frontline (proti zunanjim zajedalcem): cca... se ne spomnim, ne najdem računa
- Odvzem urina in laboratorijski test urina: Baje cca. 50€
- Plivasept tekočina (za proti črnim pikicam na bradi): cca 11€
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 8:56 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

frontline je okoli 8€
kastracija stane vsaj na gorenjskem 63€
cepljenje proti kužnim boleznim pa 26€ (gorenjska), 29€ (lj)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr sep 14, 2011 9:27 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

- mačka osnovni pregled: 22,10 eur (v KR)
- aplikacija zdravila - Ranital 2x: 12,80 eur (6,40 x 2) (v KR)
- Profender cat 2.5 kg - 5 kg: 11,50 eur (v KR)
- Maxitrol kapljice 5ml: 5,40 eur (v KR)
- Enroxil 15mg 30/1: 0,50 eur ena tableta (v KR) (pri nas 8 tablet = 4,00 eur)
- anastezija mačk: 23,10 eur (v KR)
- Biokemija, 1 parameter: 5,90 eur (v KR)
- Hemogram: 13,30 eur (v KR)
- Infuzija: 6,80 eur za 100 ml (v KR)
- odvzem krvi: 5,10 eur (v KR)
- Synulox tablete 50 mg: 0,30 eur za kos, za npr. 14 dni, 2x na dan 8,40 eur (v KR)

Mam še kakšno ceno pomoje samo ne vem kje. Je pa dejstvo, da so kakšne cene stare več kot leto-dve in je zdaj lahko kak evro dražje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če sep 15, 2011 9:20 am

Re: Cene veterinarskih storitev

Tole je cenik klinike v Škofljici:

http://www.veterinarstvo-max.si/sl/cenik
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 11:05 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Jaz pa ne štekam, zakaj morajo pregled mačke posebej zaračunat. Mene je 1 obisk veterinarja bolnega muca prišel 113 evrov in niti ne v Ljubljani. Obup. Se sploh ne čudim, da folk ne vozi mačkov (z vasi) k vetom.

No, da ne bom samo kritizirala :blush: verjetna ena izmed najcenejših kastracij 38 eur na Veterinarii Murska Sobota, sterilizacija 68 eur, na 2. mačko je 30% popust na storitev, torej ne na celotno ceno.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 31, 2012 4:17 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

crno-bela cokolada je napisal/-a: Se sploh ne čudim, da folk ne vozi mačkov (z vasi) k vetom.



Veliko jih sploh ne ve, da obstajajo veterinarji, da niso vsi nenormalno dragi ali pa se jim ne zdi potrebno mačk okol vozit. Ker mačka se pač sama zliže... :rolleyes:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To jan 31, 2012 4:46 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Jaz se ne spomnim, da bi mi v Domžalah kdaj pregled mačke zaračunali. Ne vem, kako bo tukaj, ker odkar sem se preselila, nam hvalabogu še ni bilo treba veta obiskat. :girltruce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To jan 31, 2012 6:13 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

to je čisto odvisno. se mi zdi, da majo cene tako postavljene, da se na koncu izenači- eni majo to dražje in uno cenej drugi pa obratno... se pa ful razlikuje in se splača že prej po telefonu vprašat (recimo pri cepljenju), ali je pregled že vključen v ceno...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Po sep 20, 2010 7:29 pm

Odgovor To jan 31, 2012 6:56 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Pri nas na Gorenjskem je cepljenje mačke 26,50 eur, klinični pregled mačke 21,60 eur, kontrolni pregled 10,13 eur, vse to in še zdravila (cepljenje dveh mačkov) sem plačala ta mesec. Dober začetek leta, ni kaj, saj ni čudno, da ljudje ne vozijo mačkov k veterinarju. Imam še en kontrolni pregled za vnete dlesni, upam, da bo ok in da smo potem za letos zaključili z obiski pri veterinarju.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor To jan 31, 2012 7:14 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Ma jaz nikoli nisem plačevala za pregled mačke, tudi za moje prejšnje ne, itak smo bili pogosto pri vetu, zato pa me preseneča, da greš k drugemu in ti po telefonu reče, da ne bo zaračunal, potem ti pa "nabije" 22 eur. Sej mogoče se to kateri ne zdi veliko, dejansko pa je, če jih imaš veliko in zmečeš precej samo zaradi hrane, kje so še ampule in ostale?! :( :ireful:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 31, 2012 7:34 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

No, jaz sem že imela zaračunan pregled, velikokrat pa tudi ne. Je pa nepotrebno pomoje, sploh če nič kaj veliko ne pregledujejo... mislim, da sem pa dala tudi nekje okoli 21-22 eur. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 10:24 am

Re: Cene veterinarskih storitev

Pregled zaračunajo ob cepljenju? Meni vedno zaračunajo samo ceplenje, pregled pride zraven :). Glede plačila kontrolnih pregledov.. Ta bi načeloma (razen, če se doda še kakšno zdravilo, ki ga je potrebno plačat) moral biti zastonj, tako kot odstranjevanje šivov, zato me zelo čudi, da se to zaračunava, kar ni prav!
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 10:26 am

Re: Cene veterinarskih storitev

Aja.. Pregled mora biti zaračunan takrat, ko se predpiše kakšno zdravilo, ker morajo oni napisat recept za zdravilo, čeprav mi tega ne vidimo in je to potrebno opravičit s pregledom, ker ne moreš ti kar nekaj v 3 krasne predpisovat, če nisi pregledal živali.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če feb 02, 2012 10:33 am

Re: Cene veterinarskih storitev

*šiva* je napisal/-a:Pregled zaračunajo ob cepljenju? Meni vedno zaračunajo samo ceplenje, pregled pride zraven :).


ni vedno tako. enkrat se mi je zgodilo, da sem mačka pripeljala cepit, vet je vprašal če je vse ok in mu porinil iglo v kožo. to je bilo vse.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 02, 2012 10:51 am

Re: Cene veterinarskih storitev

To pa potem ni dober vet, ker ti živali ne načeloma smeš cepit, če je kaj narobe z njo (izcedki, povečane bezgavke itd), tega pa brez pregleda ne vidiš, zato je to zelo narobe zadeva, če se žival ne pregleda.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 1:21 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Jaz sem z Izzyjem prvič v življenju doživela, da so mi psa pred cepljenjem pregledali in to zastonj! Brez, da bi jaz kaj rekla, razen koliko tehta. Pa sem imela pej 12 let psa in ga niso nikoli pregledali. Ta mu je izmerila temperaturo, poslušala srce, pogledala zobe in dlesni, oči, nos pa verjetno še kaj in nisem opazila. Jaz sem bila :O in vprašala zakaj to dela (res nisem vedela, da to paše zraven, vedela sem samo, da pač te vprašajo, če je zdrav in če ima kaj driske ali če bruha). Mi je razložila, da je tak nujen postopek, da morajo to vedno narediti pred cepljenjem. Je pa res, da je bila zelo mlada, verjetno ravno diplomirala in se tega še drži, upam le da se bo tega vedno držala. :angel:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 02, 2012 1:47 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

crno-bela cokolada je napisal/-a:Jaz pa ne štekam, zakaj morajo pregled mačke posebej zaračunat. Mene je 1 obisk veterinarja bolnega muca prišel 113 evrov in niti ne v Ljubljani. Obup. Se sploh ne čudim, da folk ne vozi mačkov (z vasi) k vetom.


žuža je napisal/-a:Dober začetek leta, ni kaj, saj ni čudno, da ljudje ne vozijo mačkov k veterinarju.


S pregledom bolnega mačka plačamo veterinarja. Plačamo njegovo znanje in trud, ki ga je vložil da je to tega znanja prišel, plačamo "diagnozo".. Pri privatnik zdravnikih je tud treba plačevat. Pregled mačka, ki ga je treba cepit pa je vštet v ceno samega cepljenja in ga res naj ne bi dodatno zaračunali. Grdo se mi zdi, da ste nekateri še vedno mnenja, da folk (iz vasi) ne vozi mačkov k veterinarju, ker pač ni res. Se pa noben na forumih ne buni kolk so že mogl zdevat za svoje drage mačke, ker so "na vasi" veterinarji cenejši, cepljenje mačka je 25€, kastracija 32€, marsikaj šenkajo..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 2:11 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Nika, ti priznam, da sem pri tvojih prispevkih velikokrat v dvomih, ali res misliš to, kar napišeš, ali samo malo provociraš. Tudi tokrat, pa bom predvidevala, da misliš resno.

O tem, koliko je realna vrednost npr. 15 minutnega pregleda, pri katerem ne nastanejo nobeni stroški materiala in koliko je potemtakem vredna 1 veterinarska ura, ne bom.

To:
Nika je napisal/-a:Grdo se mi zdi, da ste nekateri še vedno mnenja, da folk (iz vasi) ne vozi mačkov k veterinarju, ker pač ni res.

pa skoraj moram komentirati. Če bi ljudje, tako tisti iz mest kot iz vasi, res za svoje živali poskrbeli, potem verjetno tega foruma ne bi sploh rabili oz. bi obstajale tukaj samo nakavčne rubrike.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če feb 02, 2012 3:56 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

jaz sedaj živim na vasi, pa ni "vaški" veterinar nič cenejši kot pa "mestni". kot sem že prej povedala, eni imajo ene storitve cenejše, eni pa druge. se splača pozanimat, pa greš k tistemu, ki to ceneje izvaja (recimo, kolikor sem gledala, stane test za fiv/felv večinoma okoli 35€, nekje v Ljubljani pa sem zasledila, da jih delajo za 22€). to govorim zdaj za tiste, vnaprej planirane obiske kot so cepljenje in podobno.
No pa da povem še svojo izkušnjo s cepljenjem.
Imam tri mačke. vsi trije so bili v zadnjem letu cepljeni. Vsak je bil cepljen drugje, sem pa povsod plačala isto ceno.
Ko sem peljala Cvetko, so jo pred cepljenjem temeljito pregledali, pretipali, poslušali dihanje, utrip, zobke NI DA NI.
Naslednji je bil Pikec, to je bila ta situacija,da so samo vprašali, če je ok in ga cepili.
Tretja je bila Bučka, je dobila skoraj isto obdelavo kot Cvetka, mogoče malenkost manj, ampak vseeno zadovoljivo.
Tako da moje izkušnje so take, da je cena povsod približno enaka, ampak kaj pa ti dobiš za to ceno se pa ZELO razlikuje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če feb 02, 2012 4:16 pm

Re: Cene veterinarskih storitev

Hm, sem mnenja, da se uporablja vedno isti veterinar, ker pač žival že pozna, seveda če mu zaupaš. Mi smo odšli kar čez mejo, ko mi je prekipelo in sem sedaj zadovoljna.
Vedno muca pregleda celega, vseeno, kaj potem naredi (cepi, kaj predpiše) in se potem odloča. Najboljše pa so cene- z atibiotikom- cepivo + tablete+ poživilo + seveda pregled je bilo okoli 27EUR. :cat: joj ko so fletni ti smajliji :kitty:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.