V središču

Zunanji mačjak


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 959

Pridružen: To avg 09, 2011 6:34 am

Kraj: Dobruša

Odgovor Če sep 15, 2011 9:04 am

Zunanji mačjak

Ojla,
imam eno veliiiko prošnjo. Rada bi naredila zunanji mačjak. Sicer sem si že ogledala množico slik na netu, ampak še vedno mi niso vsi detajli jasni. Na srečo imam tudi dedka, ki je mojstr za vse in mi bo pomagal pri izvedbi, ampak sva oba ostala brez idej pri določenih "problemih". Recimo... Kako naredit zadevo tako, da bojo imele mačke stalen prehod skozi okno dnevne sobe, kako naredit streho tako, da se pozimi mreža pod težo snega ne bo upognila...
Zdaj bi pa rabila slike zunanjih mačjakov, ki jih imaste doma. Mogoče bom še na več slikah dobila še kakšno novo idejo. Zadevo bi naredila v kombinaciji les za ogrodje+mreža. Če je pa tu kdo, ki je že star maček pri izdelavi takih zadev, ga pa z veseljem povabim na kavo/čaj in muffine... in ga izkoristim za praktično svetovanje na terenu. :blush:

LP,
Živa :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če sep 15, 2011 6:29 pm

Re: Zunanji mačjak

Nimamo zunanjega mačjaka, predvsem zato, ker smo v bloku, pa vendar .... za prehod iz dnevne v mačjak imaš več možnosti. Najbolj elegantna je, da ti steklar naredi v okno luknjo, ti pa potem vanjo namontiraš mačja vratca ali "rov" do mačjaka, če le-ta ni čisto zraven hiše.

Glede upogibanja mreže pa. Pri "lahkem" snegu, bo itak padal skozi luknje, pri obilnejšem sneženju, ko bi se pa seng začel na njej nabirati pa preprosto mrežo še vmes podpreš.

Mogoče bi omenila še to, da če boš za konstrukcijo uporabila les, računaj s tem, da bo v dokaj hitrem času na mestih, kjer se bo dotikal tal začel gniti in bo potrebna menjava.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 959

Pridružen: To avg 09, 2011 6:34 am

Kraj: Dobruša

Odgovor Pe sep 16, 2011 6:42 am

Re: Zunanji mačjak

Ojla,
hvala za odgovor. Glede prehoda sem res že razmišljala o mačjih vratcih, ampak me potem skrbi "tunel" za v mačjak. Les bi pa dala na nosilce, ki bi bili vbetonirani v tla, tako da nebi imel prilike gnit :D. Seveda pa se zavedam, da bo stvar treba občasno obnavljati, kaj čmo...nič ni večno. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe sep 16, 2011 8:08 am

Re: Zunanji mačjak

Če brunarice iz lesa zdržijo, ni hudič, da ne bo en mačjak ;)

Baje da so zaščite za les zelo učinkovite, tako da če je les dobro zaščiten dolgo zdrži. Pa lažje je obnovit zaščito kot konstrukcijo :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne nov 17, 2013 8:21 pm

Re: Zunanji mačjak

Ni glih mačjak, ampak bom vtaknila sem da ne bom drugje preveč smetila ali odpirala nove teme:

Sem najdla en lušen predlog kako napravit zavetišče za zunanje mačke za čez zimo:

Slika
(če slika ne dela, je tu link: http://www.goodshomedesign.com/diy-outdoor-cat-shelters-cold-season/ )

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.