V središču

Čohanje po ušesih


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor To feb 21, 2012 2:07 pm

Čohanje po ušesih

Spet se oglašam z novo "težavo". Pri nas doma si oba mačja razvajenca neprestano čohata ušesa. Neprestano. Kot da bi si poskušala kaj spraviti ven. Ušesa jima obema čistim z neko tekočino, ki sem jo dobila od veterinarja, tako da ne vem, kaj bi bil razlog. Kako jima lahko pomagam? To namreč počneta vsak dan in to precej pogosto. Me začenja že malo skrbeti ... :girlsad:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To feb 21, 2012 4:11 pm

Re: Čohanje po ušesih

Ušesne garje? K veterinarju, da pogleda, če so garje, če so, Stronghold.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor To feb 21, 2012 5:47 pm

Re: Čohanje po ušesih

morda je kakšno vnetje? moj se je tudi, je bolj "softič sorte" in se vsako zimo prehladi :S je mel ušeska notri malo bolj rdečkasta (vneta) in mu je veterinar predpisal Otomax kapljice- super pomagajo :good:
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 2:10 am

Re: Čohanje po ušesih

Da ne bom odpirala nove teme:

Danes sva s fantom opazovala Rudija, kako si je spet kot norec praskal ušesa, pa stresal z glavo. To se pojavlja že nekaj časa, v ušesih ima rjavo svinjarijo, katero pa je veterinarka na na veterini Mačje hiše pregledala pod mikroskopom in rekla, da ni nič (to je bilo decembra). Sva mislila, da ima pač normalno umazanijo in sva mu nekaj čistila, potem pa mi je danes dop**dilo in sem guglala, pa dobila ven tole:

http://www.cat-world.com.au/ear-mites-o ... is-in-cats

Simptomi so isti, muc res stresa z glavo na polno, praska se tako divje, da s tačko buta po tleh. Dala sva mu Stronghold, jutri pa ga peljeva na drugo veterino še enkrat pogledat.

Ni mi pa jasno, kako je možno, da se že takrat pri pregledu ni nič pokazalo, glede na to, da se je muc že takrat zelo praskal, doma in v ordinaciji. Zelo me skrbi, da se mu je ful razširilo... :( Kako se potem to zdravi? Samo s strongholdom ali kaj drugega? S čim mu naj čistim ušesa? Je olivno olje dovolj, ali naj gremo po kakšno namensko čistilo za ušeska?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po feb 04, 2013 8:34 am

Re: Čohanje po ušesih

Nobeno olivno olje in nobeno olje sploh dajat v ušesa.
Za čiščenje ušes se dobi posebna tekočina; učinkovit je + lepo se čisti tudi z otonazolom. To se kupi na veterini, kjer mucku lahko strokovno očistijo ušesa in vam pokažejo, kako to narediti doma. Stronghold bo pomagal + ponoviti čez en mesec. Vmes pa čistiti odmrle garje in maslo, da bodo ušesa čista in tako stronghold bolj učinkoval - da se kakšna garja ne zavleče in preživi v ušesni svinjariji. Če vam je MH veterina blizu, se kar tam zmenite.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po feb 04, 2013 8:44 am

Re: Čohanje po ušesih

Ivermectin je tudi zdravilo, ki ubija garje in ga lahko dobi-ga da živali veterinar, z injekicjo. Pomembno je, da se sedaj pove, da je muc že dobil stronghold.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 8:58 am

Re: Čohanje po ušesih

Moja Neži je tudi praskala uhlje. Na pogled se ni čisto nič videlo, na brisu so pa bili koki - bakterijsko vnetje in še kvasovke. 14 dni je dobivala antibiotične kapljice, potem je bil pa bris ok. Ravno kakšnih 10 dni nazaj smo zaključili zdravljenje.
Skratka hočem povedat, da niso garjevci lih edini možni vzrok, so pa res najpogostejši.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 10:55 am

Re: Čohanje po ušesih

A pa se tako praska 1x na dan, ali non stop?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 11:14 am

Re: Čohanje po ušesih

Nežica se je kar pogosto preko dneva in tudi tresla z glavico. Je toliko praskala, da je imela prav dlako oguljeno na uheljčkih. :(
Al si spraševala evik?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 11:23 am

Re: Čohanje po ušesih

Evik, z mačkom na veterino, odvzem brisa, čiščenje in izpiranje ušes na veterini, zdravljenje, če bo kaj pokazal bris. Če ne bo nič, je še vedno možno, da gre za srednje uho, se spomnim, da nam je nekoč dr. Butinar razlagal nekaj na to temo, kar se zdravi operativno in ni tako redko. Mogoče se Helena spomni?

Je treba vsako pretirano čohanje vzeti resno, ker mačka zelo boli, srbi in še poškoduje se lahko ter si nanese bakterij.

Nikakor pa kar zdravila brez podlage, ker ni nujno, da so garje, lahko so glivice, ali bakterijska okužba....Pomembno je še, da tudi, ko ima maček zdravila, da se vsak dan čisti ušesa s posebno raztopino, ki jo kupiš na veterini in šele potem daje kapljice. Če je uho polno ušesnega masla tudi Stronghold ne pomaga, ker se garje sprehajajo po maslu in Stronghold ne more do njih. Garje so beli črvički, črno je ušesno maslo, ki se obilno producira zaradi draženja ušesa pri katerikoli bolezni.

Dr. visinnox! :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 11:57 am

Re: Čohanje po ušesih

taperverčki je napisal/-a:Nežica se je kar pogosto preko dneva in tudi tresla z glavico. Je toliko praskala, da je imela prav dlako oguljeno na uheljčkih. :(
Al si spraševala evik?


Spraševala sem evik.

Ker Fergie se tudi praska dokaj pogosto, ko se ji več masla nabere v uhlju, potem je boljš ko ji očistim ušesa. Ker na začetku se mi je čudno zdelo kako to, da ima toliko masla, ampak je veterinarka pogledala v uho pa rekla da pač tako je... in njej pač redno čistim ušeska, pa ni težav. :)

Je pa to seveda drugače od praskanja non stop, pa da bi se koža ogulila kot se je pri vas, ... to pa veš da nekaj ni ok.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 5:51 pm

Re: Čohanje po ušesih

Zdej glede pogostoti ne bi znala povedat (kar naprej se že ne praska, takrat ko pa se, pa dlaka frči naokoli), ampak itak ga bomo po hitrem postopku na veterino spravili.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 9:26 pm

Re: Čohanje po ušesih

Ja, če niste ziher, je najboljše preverit na veterini. :good:

(Pa potem poročat, sem firbčna kaj je. :girlblush: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 9:43 pm

Re: Čohanje po ušesih

Če pod mikroskopom ni videti garij in v nadaljnem pregledu ne bakterij, potem pač ne morejo biti potrjene. Simptomi so za večino težav z ušesi praktično isti in takšni, kot jih opisuješ. Takole na uč je nesmiselno ugibat, ker je lahko marsikaj, obisk pri veterinarju bo pravi naslov za postavljenje diagnoze in iskanje ustreznega zdravljenja.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Če feb 21, 2013 9:56 pm

Re: Čohanje po ušesih

No, smo mucka peljali v MH veterino, kjer je veterinarka v celem brisu našla eno samo garjo. Veliko pihanja,renčanja, izpadlih dlak in pokraspanih rok kasneje so bila Rudijeva ušesa spucana, pa še stronghold smo kupili. Zaenkrat se nič več ne pojavlja, pa tudi ne praska se več.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 21, 2013 10:12 pm

Re: Čohanje po ušesih

:good: Super!

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.