V središču

ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropja...


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če sep 27, 2012 7:31 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

A ste sigurni, da že sme skakat?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe sep 28, 2012 7:20 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

ne ne sme še skakati, tako da jo imam v spalnici kjer je samo jogi na tleh, edin okenske police pa se ne da odstranit. drugje je lahko samo pod mojim nadzorom, ampak nje se ne da prepričat, da ne skače, tako da takoj ko nekam skoči sem zraven... saj zaenkrat tudi počaka, da jo potem jaz dol dvignem, ker se mislim da zaveda da ne more še skočit na nogico.
drugače pa danes so tudi kraste že zginile, operiran del tačkice je končno začela preraščat dlakica. samo tam kjer je bila prej zadnja blazinica ne, tam je zdaj sicer lepo zarastlo rožnato tkivo, ni pa blazinice. danes in jutri ji bom še pustila ovratnik, da ne liže tačke, vmes ji ga dam sicer malo dol, ker jo ful iritira, samo potem ji nogico po lizanju še rakužim s skinseptom. jo pa ne boli več nič :)

vprašanje za veterinarje tu gor:
glede na to, da je imela potrgane vse ligamente v metakarpalnem sklepu in so ji zato naštimali sklep z žičkami, kako naj bi se zdaj to zacelilo, da ne bo sklep spet luksiral? zorko je rekel, da bomo v tem mesecu po odstranitvi žičk videli ali bo sklep ostal stabilen ali ne. če bi prišlo do ponovne luksacije, potem naj bi ji delali artrodezo. kar meni ni jasno je, da recimo pri ljudeh se kolateralni ligamenti transpalantirajo oziroma zašijejo, ker ne morejo zrastit novi, pri mačkah se to ne dela, ker so ligamentki manjši kot 2 mm, tko da zdej mi ni jasno kaj naj bi stabiliziralo sklep zdaj ko ni več žičk notri...a naj bi kompenzirale to mišice ali naj bi prišlo do delne artroze al kaj? v glavnem sklep je sedaj gibljiv popolnoma in zdaj ko še sama tudi previdno stopa na nogico zgleda vse vredu. zato si zeeeeelooooo želim, da bi tako ostalo, da ni bilo zamanj vse do zdaj, ker sem pač jaz hotela, da bi naredili to operacijo, da sklep ostane gibljiv in da se ni že na začetku delala artrodeza...
načeloma smo sedaj zmenjeni, da na kliniko ne rabiva več iti, razen če bi prišlo do komplikacij in luksacije sklepa...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor To okt 02, 2012 11:57 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

hekiheker je napisal/-a:Marko živjo
kako je pa tvoja piki kaj?
Hyper zdaj ful počasi stopa na nogico, pa še kar ima ovratnik, ker ima še kraste na nogi. Danes je že skočila na okensko polico (od znotraj seveda), ampak jo potem jaz hitro dol dvignem, da ne bi skočila še dol, ker mora imeti še en mesec omejeno gibanje.

Hej,
Piki je super. Trenutno spi, prej se mi je pa sprehajala po mizi, jaz pa sem poskušal pisat diplomo :)

glede na to, da je imela potrgane vse ligamente v metakarpalnem sklepu in so ji zato naštimali sklep z žičkami, kako naj bi se zdaj to zacelilo, da ne bo sklep spet luksiral?

Pomoje ji sklep z žičkami nastavijo tako, da so potrgani konci ligamentov čim bolj skupaj, pol se pa upa, da se bojo zacelili. Ampak to bolj ugibam kot ne.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 02, 2012 6:48 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:girlyes: Ja, tako sem tudi jaz videla na rentgenu, ko smo gledali nogico od mucice Shy, ki jo imam v oskrbi.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 04, 2012 5:07 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:kiss: Pikici
Trixi kdaj pa je imela Shy operacijo in kako je?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 04, 2012 6:15 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:) Operacija Shy je bila 19.9. in je imela veliko srečo. Po tednu dni, ko sva šli na kontrolo, je bilo še vse v pravilni legi, kot so nastavili, kljub temu, da je izredno živahna in ni imela povite tačke, ki bi fiksirala nogico, da se ne bi toliko premikala. Tudi kateter so ji pravilno vstavili, kar sploh ni lahko, ker bi lahko tudi kaj predrli, saj je stena zelo tanka, pa je bilo vse OK in se je sečnica, ki je bila strgana zaradi nesreče in urin ni šel ven, ampak se je zadrževal + še kri... V glavnem, bilo je kar nekaj rizičnih stvari, ki bi šle lahko narobe, pa je mala biba pod srečno zvedzdo skotena in sedaj v odlični oskrbi Mačje hiše in mi jo imamo neskončno radi. Naslednjo sredo greva menda ven vzet žičke + bo spotoma sterilizirana, ker je že dovolj težka in stara.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Ne okt 14, 2012 11:37 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

kako je sedaj z muco?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 22, 2012 9:09 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

ko hodi malo šepa, ko teče zarad tega k se ustraši pa pozabi na šetanje :)
... vsak dan vsaj enkrat na dan skoči na pult, na hladilnik in od tam na omaro pod stropom potem pa mijavka, ker si še ne upa skočiti dol iz višjih predelov... :rolleyes:
tako da še vedno napreduje z izboljšavami... :cat:
je pa bla do prejšnega tedna čez dan ko me ni bilo zaprta v spalnici kejr ni mogla nikamor skakat, sedaj je pa že en teden spet skupaj s hexom in zgleda vse vredu (hex ji pa ne da miru, kar je dobro, ker tako se vsaj prestavlja... malo se je polenila)

Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 9:22 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Super, vesela za napredek :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Pe jan 18, 2013 3:23 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Kako smo sedaj? :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 25, 2013 9:49 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

evo news od nas: 5 in pol mesecev po padcu hyper normalno hodi, teče, skače, grabi z obema tačkama, na poškodovani tački se ji je celo neke vrste nova blazinica naredila :) šepati je nehala po novem letu, sva pa pridno ves čas vadili neke vrste svojo izumljeno domačo fizioterapijo, da se je navadila tačko spet uporabljati, sem pogruntala da je tačka ze vredu, ker ko se je prestrasila je normalno tekla in skakala (prestrasi se vsakic ko slisi zvonec), normalno je pa ni uporabljala in jo je imela skoz v luftu... pa sva zaceli z vajami in se je obrestovalo ze po enem mesecu :) :)
evo za primerjavo tačko z vsemi prstki in tačko z dvema prstkoma (desna je, se skoraj ne vidi razlike :) )

Slika

Slika

hyper in njena naljubsa naprava - moj komp
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 25, 2013 9:53 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Sem prav vesela za vas. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 25, 2013 9:55 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Bravo Hyper, fajn si se porihtala :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 25, 2013 10:05 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

pa se ena fotka njenga bratca k k je prisla iz karantene (moje spalnice po treh mesecih in pol) ji ni dal miru in jo je s tem vzpodbudil da se je zacela premikat (ker je bezala pred njim :) tamalmu se mesa in kljub temu, da je kastriran jo stalno naskakuje, pol pa revcek zvisi)

naš kraljevič :)
Slika

k je čisti cortek
Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 26, 2013 9:36 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

marko, daj se ti kako fotko od tvoje pikice tle :)
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.