ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropja...


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po avg 13, 2012 8:58 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Super, hvala za poročanje. Lepo okrevajte!
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 9:12 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Medva z Aiko pa sva tole malo macico danes srečali na kliniki :)

Super, da je poseg uspel, držimo pesti za čimhitrejše okrevanje :cat:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 14, 2012 11:09 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hello
Slika

skuiki, sem malo pogledala Aikine poste, kužka je res carica kaj vse je dala skozi. Pa tako prijazen kuža. kdaj bosta spet na kliniki? mi gremo v četrtek popoldne na prevezo, pa potem naslednji ponedeljek popoldne. torej vsak ponedeljek in četrtek bomo sedaj na kliniki, cel mesec. če bi vedla, da si s taksijem, bi te jaz nazaj peljala, itak sem bila tolk živčna, da sem se samo okoli vozila dokler ni Zorko poklical, da je operacija mimo.

včeraj sem govorila še enkrat s fizioterapevtko Porento. Itak je pa tko, da je Zorko rekel, da nič fizioterapije. zdaj ima svojo sobo, v kateri ni nobenega pohištva, samo dekice in povštrčki po tleh in v kotu wc, pa hrana. vodo ji pa sproti dajem in je ne puščam notri, ker najprej kar je naredila včeraj je šla do vode in vrgla taco z obvezo notri. vglavnem vse kar piše v navodilih, da ne sme, je že naredila. celo požrla obliž z opiodi, tko da je blo ponoč pestro, ker tam piše, da če to požrejo, da jih je treba na urgenco pelat, ker lahko nehajo dihat. no ni blo treba, ker je bla ćist preveč hiperaktivna, da bi mela ta doza kej vpliva nanjo. ne vem zakaj če je tko nevarno ne zavarujejo obliža s kako prevezo. mateja zanima me kakšne so cene fizioterapije pri Porenti in kako to sploh zgleda? Kakšne vaje in kako mačka prepričaš, da dela vaje??? :S drugač sm mogla včer še okensko polico v sobi prelepit, da res ni nič na kar bi lahko skakala, je pa potem že gledala fleke na stenah, če so mogoče muhe, da bi po stenah skakala. jao. drugač ma lepo rdečo obvezico, ki ji prav paše in je smešna k hodi in seveda hodi skoz ker to bitje ne zna biti pri miru. je pa Zorko rekel, da naj je nimam v klatki, ker je fajn da hodi, samo da ne skače. tko da vixen kletko mam spravljeno za vsak slučaj, če jo bomo kaj rabili, če ne jo pa že prej nazaj dobiš. ful hvala.

aja caspy07 sem vprašala Zorka ali je boljše, da se tako pusti, da se sklep sam zaraste, pa me je skoraj "nadrl" da to je treba takoj nekaj narest. smešno je blo ker je pol rekel, da naj razmislim in se odločim, jaz pa njemu če je treba takoj kaj še čaka, če je operacijska prosta, naj takoj naredijo. saj kolkr sem bla prej panična k nism vedla kaj je dobro zanjo, sem včeraj bla precej pomirjena, čeprav me je tale doktor kr mal pod hladen tuš postavil, ampak sem vidla da mu lahk zaupam in sam to je pomembno. vse ostalo k gledam za nazaj je blo pa precej smešno včeraj, mislim najini pogovori na kliniki Slika. mi je pa zlo všeč, da pol osebno pokliče in ti vse razloži kako je potekalo.

Slika
drugač pa vsem HVALA za dobre želje od mene in Hyper
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To avg 14, 2012 2:37 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Ne vem, kakšna je cena ure pri dr. Porenti, spomnim pa se, da je takrat dala ceneje, ker je šlo za nikogaršnjega mačka. Se mi zdi, da je bila cena nekje na nivoju pregleda živali.
Glede vaj: ona pokaže, kako je treba pravilno izvajati vaje, potem pa delaš ponovitve doma. Shy mora delati vaje za pravilni izteg poškodovane noge, ker mu sicer propadajo mišice. Vse njegove vaje so namenjene krepitvi mišic, ki bi jih uporabljal pri pravilni hoji, pa jih ne. Sploh na začetku je bil viden napredek, da je z močnejšimi mišicami noge tudi bolj pravilno stopal.

Pri nas s Shyem telovadi predvsem mama, ker je po poklicu fizioterapevtka in ji to bolj leži, ima pa Shy dobre in slabe dneve; včasih sodeluje kot angelček, včasih pa bolj spominja na kung fu. :)Se pa da, sploh, ko se maček navadi, da mora tistih 15 min pač potrpeti.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 15, 2012 9:58 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

tko zgleda moja pikica

Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor So avg 25, 2012 11:21 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hej, sem šele sedaj opazil temo.

Moja piki je, ko je bila stara malo več kot 2 meseca padla s 4. nadstropja. Zlomila si je eno kost v zadnji tački (tisti del noge z dvema kostema) in komolec na sprednji. Peljali smo jo k veterinarju, kjer so jo naročili na operacijo naslednji dan. Preostanek dneva je večinoma prespala. Naslednji dan jo peljemo na operacijo, vendar na poti začne doživljati epileptične napade in postane slepa. Rekli so, da takšna ne more bit operirana, ker zelo verjetno ne bi preživela anestezije, da je možno, da se je pri padcu udarila v glavo in ima zatečne možgane, kar povzroča te težave, nam dali zdravila, za manjšanje otekline in rekli, da če bo bolje, pridemo v ponedeljek na kontrolo, če ne pa pač k dežurnemu veterinarju med vikendom. Vendar pa da njene možnosti niso najboljše. Še cel dan je imela napade, bila slepa in nič jedla/spala/šla na wc, nato pa je nekje okoli treh ponoči končno zaspala. Zbudila se je čez par ur, z očmi je sledila mojemu prstu, pojedla je malo svoje najljubše hrane in šla na stranišče (oziroma zamjavkala, kar je v prevodu pomenilo 'odnesi me do wcja, ker hodit itak ni mogla najbolje'). Tako je med vikendom večinoma spala, malo jedla in hodila na wc. V pondedeljek smo jo pripeljali na kontrolo in so jo kar takoj vzeli na operacijo. Komolec na sprednji tački so ji sestavil skupaj s pomočjo žic, zadnje niso sploh operirali, ker sta v tistem delu noge itak 2 kosti in je cela kost nudila oporo zlomljeni, le ta pa se je že začela pravilno celit. Po operaciji jo je bilo treba prvi tedn pogosto (vsak drugi dan?) vozit na previjanje, kasneje pa je imela previjanje samo 1x na teden. Zadnja tačka se ji je zacelila zelo hitro, v tednu ali dveh ni bilo opaziti nobene razlike med poškodovano in zdravo. En mesec po prvi operaciji so ji iz sprednje odstranili žice in ji končno sneli dol vse povoje. Še dolgo časa po tem je trajalo preden je začela normalno uporabljati poškodovano sprednjo tačko.

Danes, približno 1 leto po poškodbi, je muca čisto normalna. Skače, pleza, lovi, .. kot da ni bilo nikoli nič zlomljenega. Možgani so tudi ok in po tistem dnevu epileptičnih napadov in slepote ni bilo več nobenih težav, osebnost je tudi ostala nespremenjena.

Zdravljena je bila v http://www.prva-klinika.si/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne avg 26, 2012 7:19 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Balkon oz. okna ste pa potem tudi zavarovali?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Ne avg 26, 2012 9:50 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Ja, sedaj ima mrežo čez cel balkon in se lahko varno sprehaja po njemu in opazuje dogajanje zunaj :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne avg 26, 2012 10:09 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:clap: :good:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne avg 26, 2012 2:26 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Marko hvala za sporočilo, mi je kr dalo upanje, da bo tudi s Hyper vredu.

Od operacije je sedaj dva tedna in ta teden ko si je trgala povoj, sem ji ga snela (par ur predno sva šli na previjanje). Sedaj se je rana inficirala, tako da ma tamala vročino in oteklo nogico. Od včeraj je že na antibiotikih in sedaj bova hodili na dva ni na previjanje, prej so rekli na tri ali 4 dni. Čez dva tedna naj bi dali žici ven, vendar so rekli v soboto, da ni nujno, glede na to, da je polovico nogice v svežih ranah. Si kar mislim, da tole ne bo tako hitro normalno, mi je pa ful vredu prebrat, da je bila vaša pikica po enem letu čisto vredu.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Ne avg 26, 2012 4:59 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Držim pesti da se Hyper čim prej in čim bolje pozdravi :) Jaz sem imel sicer to srečo, da moja ni nikoli niti poskušala snet dol povojev in tudi po operaciji ni imela nobene okužbe.

Za žice so meni rekli, da sta dve možnosti - lahko da bo kost zrastla čez njih in jih ne bi bilo smiselno jemati ven, ali pa bodo začele lest ven proti koži. No zgodilo se je drugo in žice so šle ven. Je bila pa ta druga operacija veliko enostavnejša in tudi rana po njej je bila čisto majhna. Če se prav spomnim je imela čez nek čisto majhen povoj, za katerega so rekli, naj bo gor, dokler si ga ne strga, kar ji je uspelo naslednji dan (to je bil tudi edini povoj, ki ga je sploh poskušala odstranit) :)

Ko je moja zaključila z vsemi operacijami in je končno imela spet prosto sprednjo tačko par dni sploh ni vedela kaj naj z njo. Ampak počasi jo je spet začela uporabljat. Najprej za potegnit kako stvar proti sebi, potem za plezanje in na koncu tudi za hojo/tek.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po avg 27, 2012 2:25 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Oooooo to je pa ful vzpodbudno prebrat.
Danes sem bila na veterini z njo, pravijo da gre na boljš (čeprav meni se ni zdelo). Sem povedala, da sanjam mačje noge brez mačke tolk me skrbi, tko da so rekli, da ni tolk hudo, da bi odmrla nogica (glede na to, da v soboto se pa to ni vedelo). No sem vesela. Aha glede žic ja, mi ni bilo čisto jasno, zdej k si napisal, mi je bolj. No v sredo in petek grem spet na veterino, pa bom poročala kaj bo novega.
Danes niso zmerili vročine, ampak se mi zdi, da gre na boljš. Jih moram spomnit v sredo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Sr avg 29, 2012 1:31 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

je dons kj bolše?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 4:05 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Za tole muco Hyper pa zelo, zelo močno držim pesti, da si pozdravi
tačko čim prej in brez posledic. Bo nekako tri leta odkar sem njo in
njenega bratca Hexa ulovila v nemogočih razmerah. S Hexom ni bilo
težav, Hyper pa me je pošteno namučila (dva dni sva se "lovili" po strehi
barake). Hex je bil zelo korajžen in živahen, Hyper pa
bolj plaha in zadržana. Hyper :kiss: in Hex :kiss: ter pozdrav
skrbnikom.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 29, 2012 5:23 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hyper je danes ostala na veterinarski kliniki. Nekrotično tkivo se je zagnojilo, tako, da so nekaj tkiva že danes odrezali, zdaj ji bodo celo noč spirali nogco in dajali mokre obveze in če bo treba jutri odrezali ostali del odmrle tačke (zagnojilo se je okoli nohtkov in zadnja blazinica, načeloma bo treba to odrezat, da se ne bo širila okužba). Jutri me pokličejo kaj se dogaja z njo, v petek načeloma jo bom videla.
Ssuhol, sem se že velikokrat spraševala kje in kdo je našel moja lubčka. Zelo zelo kul, da si se javila in upam, da se spoznamo v živo in mi več poveš. Zdej pa grem, k ne morm več besede spravt vn kr mi kr solze tečejo odkar sem prišla s klinike. Javim kako bo Hyper, ko bom vedela kaj več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 29, 2012 5:29 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

drži se ... držimo pesti in tačke, da bo vse ok :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 5:32 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Oh, šit. Pa tako lepo je že kazalo. :( Res držim pesti, da ne bo treba rezat - pa tudi če bo, to ni konec sveta (ali konec srečnega mačjega življenja). Upam, da se prebijeta skozi tole s čim manj nadaljnjega sranja...
Kletko kar imej, dokler ne bosta čisto zdravi, nikoli ne veš, če ti ne pride kakšnen dan (ali noč) prav, da bo mala malo bolj pri miru.

Držimo vse naše pesti in tačke (8 pesti, 24 tačk) - to pa že mora malo pomagat, no. :kiss:

Drž'te se,
Petra
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 5:39 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Tudi mi držimo pesti, da boste čimprej iz tahudega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 6:11 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Tudi pri nas mislimo na vas! :kiss:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 6:24 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Boga Hyper. Je pa najbolje, da je pod stalnim vet. nadzorom in zdravljenjem,
zdaj, ko je nogica v takšnem stanju. Hekiheker drži se, saj bo v redu.
Z veseljem bi jo prišla obiskat, ko bo v domači oskrbi. Bi se javila že prej,
pa sem šele sedaj "našla" to temo. Sporoči prosim jutri, kakšno bo stanje.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.