V središču

Praskalnik


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jan 07, 2013 5:59 pm

Re: Mačji praskalniki

videli,pa sline tudi cedili na fitcat strani :D . Se pa sigurno da podobne stvari narediti doma precej ceneje. Če znaš,mi ne znamo :girlblush: .
Praskalnik pri nas zdrži zelooooo dolgo.
Ker večina raje praska kavč :rolleyes: .
Sem že nekje napisala, da nekateri mački praskajo rajši horizontalno. Tak je naš Sunny, zato imamo po tleh ta pocen tepihe iz vrvi,
se super obnesejo. Jih obdeluje že več kot dve leti, pa se skoraj nič ne pozna :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po jan 07, 2013 8:37 pm

Re: Mačji praskalniki

pri na je pa od kar je najmlajši dosegel magično število 10, vse polomljeno, pošvedrano, majavo pa vse kar tle zraven paše. ko bom v bajti, mu bom nardila iz hlodov praskalnik, pol pa nej tist proba razrukat ja :devil:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: So jul 13, 2013 4:14 pm

Odgovor Ne jul 14, 2013 1:20 am

Re: Praskalnik

Mi imamo en tak bolj preprost praskalnik, ki se kam obesi, ima pa gor papigo, ki je bolj priljubljena za cartkanje, kot pa za brušenje kremljev na predelu s krempalom :D
Imamo pa še dva praskalnika, sive barve.

Če pa kdo išče kakšno trgovino s praskalniki, je še tukaj ena:
...
Upam, da je link kaj v pomoč. Slučajno, če bo kdo iskal praskalnike hihi :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So jan 11, 2014 9:49 am

Re: Praskalnik

A je normalno, da nam je pri dveh mačkih praskalnik zdržal 1 leto in pol? Slekla sta ves pliš in večina vrvi je zacvetela, postal je zelo razmajan in zadnjič, ko sta ga prevrgla, sem lahko zgornji steber samo v koš še vrgla. Sprašujem, ker bomo počasi kupili novega, pa ne vem, a naj ga v isti trgovini kupim ali je bil ta ''slabše kvalitete'', da je tako razpadel. Novi bo pa ziher še v steno pritrjen, da ne bo mogel pasti in verjetno se potem tudi razmajal ne bo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 11, 2014 10:00 am

Re: Praskalnik

Ker muce niso nikoli nič krive, je čisto jasno, da je bil praskalnik slabe kvalitete. :D No, šalo na stran, očitno je bil res hudo švohoten, pri meni zdržijo mnogo dlje, pa se po njih obeša precej več muc. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So jan 11, 2014 4:07 pm

Re: Praskalnik

Je bil slab, ne? Saj se mi je zdelo :S Pa je bil tako poceni pa tolikšno izbiro imajo :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So jan 11, 2014 7:25 pm

Re: Praskalnik

Kaj pa vem. Naš je sicer stabilen, smo pa stebre preoblačili že sigurno petkrat v dveh letih, pliš je pa tudi že v zadnjih vzdihljajih :rolleyes:
Pa je bil drag kot žafran. Mačka sicer nista peresne kategorije, nimam pa občutka, da bi se izživljala nad praskalnikom. Res težko najdeš dobro kvaliteto.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Ne jan 12, 2014 1:55 pm

Re: Praskalnik

Če kdaj uspemo dedca v akcijo spravit, bomo probal naredit nekaj takega. Ta bi moral biti primeren tudi za ... am ... močnejše postave, ki pikirajo na praskalnik z zaletom.
Slika
Če se ne bomo prej zbudili ;)
Če pa ne, jih bomo pa še naprej menjavali na dve leti :)

Od mačjega pohištva se pri nas dobro obnese tudi visečka med policami.
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jan 13, 2014 10:54 am

Re: Praskalnik

KamI je napisal/-a:A je normalno, da nam je pri dveh mačkih praskalnik zdržal 1 leto in pol? Slekla sta ves pliš in večina vrvi je zacvetela, postal je zelo razmajan in zadnjič, ko sta ga prevrgla, sem lahko zgornji steber samo v koš še vrgla. Sprašujem, ker bomo počasi kupili novega, pa ne vem, a naj ga v isti trgovini kupim ali je bil ta ''slabše kvalitete'', da je tako razpadel. Novi bo pa ziher še v steno pritrjen, da ne bo mogel pasti in verjetno se potem tudi razmajal ne bo.

Pri meni je tudi šel po ene 2 letih in pri treh mačkih. So malo konkretnejši mački in so gor z zaletom pikirali, veliko je pa pripomoglo to, da ni bil pritrjen v steno, ker imam čisto bedne stene in ni nič držalo.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po jan 13, 2014 11:06 am

Re: Praskalnik

rava, dajte se spravit k delu, mi bi tudi imeli kaj takega :yahoo:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po jan 13, 2014 11:25 am

Re: Praskalnik

Cats je napisal/-a:rava, dajte se spravit k delu, mi bi tudi imeli kaj takega :yahoo:


Upam, da mi bo v kakem letu ratal spraviti dedca k delu 8), glih ene toliko bo pa verjetno zdržal obstoječi - punčka in Francl pridno delata na razmajavanju.
Praskalnik se bo pa itak delal po principu butalskih mojstrov "če bo špičasto ...", ker nisva profija.

Pa votlinca bo morala biti in vsaj dve "žlici" za ležat.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.