cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 5:44 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Kozje mleko je ok, kravje ni. ;)
Tudi jaz še nisem slišala, da bi bilo s Hillsom karkoli narobe. Pri nas je N-U-J-N-O-! 50% Hillsa (Natures Best tuna), ker drugače sledi gladovni štrajk in vsestranska užaljenost. :mocking:
Preostalih 50% pa primešam kaj drugega (trenutno Sanabelle lamb). Glede cenovne ugodnosti pa: 2kg Hills Natures Best stane 19€, 2kg Sanabelle pa stane okoli 12€, s tem da naj bi bila druga baje bolj kvalitetna/zdrava.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Pe dec 31, 2010 10:10 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

taperverčki je napisal/-a:Muca, ki sama je brikete, mleka ne potrebuje več. Kravje mleko mačkam super fajn tekne, ga imajo rade. Samo večina ima potem drisko. :bad: A je tista druga muca samo notri in v resnici veste, da je s prebavo vse ok?

RC briketi so znani po tem, da mačke postanejo odvisne od njih in so pogosto debele. Če mačka eno hrano rajši je, to ne pomeni nujno, da je bolj zdrava od druge (oz. ponavadi ravno obratno!). Tudi s človeško hrano je tako: tisto, kar nam je najbolj fajn in okusno, ponavadi ni prav zdravo (recimo sladkarije).

Pa še eno vprašanje: zakaj si muco prehitro vzela od mamice? Muce morajo ostati pri mamici vsaj do dopolnjenih 12 tednov starosti! Za prehitro oddajanje mladičkov se izreče denarna kazen!



Hej glede muce, ki živi pri mami morem rečt, da je stara že 20 let :yahoo: Je pa redno na pregledih in ji nič ne manjka samo stara tečka je lahko včasih hehe

No glede najine sem vidla da ti je ena že napisala. Dejansko pa je bilo tako, da sma mislila, da je malo starejša ker nama je en gospod rekel, že ko jo je moj prvič videl, da naj je še ne jemljema, ker je premlada, sma malo počakala in šla nato po njo pa je zdravnik rekel, da je vseeno mlajša kot sma misila. Je pa res, da je po nekem času (približno 3tednih) je kr šokirala, ko se je prišla cartat, da mi je šla na uho in cuzala mešiček? Upam, da ne bo imela kdaj posledic. Je pa muca zdaj stara 9 mesecev in bi še kr rada...ve mogoče katera kaj bi lahko naredila v zvezi s tem? :)

Za hrano bom pa še malo premislila kaj ji kupovat...
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Pe dec 31, 2010 11:20 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

:D jaz imam eno tako, ki hoče še pri 3 letih sesat. Sem jo našla ko je bila stara 14 dni, pa sem jo dolgo hranila po steklenički, v bistvu tako dolgo, da mi je vse dude zgrizla. Zdaj pa kakor hitro grem spat skoči k meni in išče z usti moje prste. Najprej sem mislila, da se hoče igrat, ampak me kar močno zagrabi z usti za prst in hoče sesat. Jaz se jo otresem tako, da dam obe roki pod odejo, nakar se potem še nekaj časa živčno prestavlja, potem pa umiri.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Pe dec 31, 2010 11:35 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Megi je napisal/-a::D jaz imam eno tako, ki hoče še pri 3 letih sesat. Sem jo našla ko je bila stara 14 dni, pa sem jo dolgo hranila po steklenički, v bistvu tako dolgo, da mi je vse dude zgrizla. Zdaj pa kakor hitro grem spat skoči k meni in išče z usti moje prste. Najprej sem mislila, da se hoče igrat, ampak me kar močno zagrabi z usti za prst in hoče sesat. Jaz se jo otresem tako, da dam obe roki pod odejo, nakar se potem še nekaj časa živčno prestavlja, potem pa umiri.



Hehe, no vsaj edina nisem, s temi "težavami" :) Hm čeprav meni hodi na uho tudi, ko recimo jaz zaspim in lepo cuza in prede ;)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe dec 31, 2010 11:55 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Eh, naš muc, ki je dudar, sesa vedno, ko mu je fino ;) Ima čisto svojo dekco, na katero preusmerimo pozornost (ker je tole njegovo sesanje pač že boleče), sekiramo se pa ne (več ;) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 31, 2010 2:42 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Kolikor vem, ponavadi sesajo muce, ki so prezgodaj ostale brez mamice.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe dec 31, 2010 4:08 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

taperverčki je napisal/-a:Kolikor vem, ponavadi sesajo muce, ki so prezgodaj ostale brez mamice.


Kolikor js vem, tudi .. Našo Maco smo dobili še čisto majhno, saj jo je moj očim potegnil izza skladovnice drv, kamor je očitno padla in ni mogla sama ven, mame pa tudi cel dan ni bilo blizu. Imeli smo jo 15 let in je čisto do konca sesala, ko se je muckala :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne jan 02, 2011 12:45 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Vem, da sitnarim, pa me vseeno zanima:

Leia je napisal/-a:Že večkrat sem med sestavine kvalitetnejše (ali samo "kvalitetnejše"?) briketirane hrane zasledila sol. Ostale sestavine in razmerja so po navadi v redu, notri ni raznih mesnih ostankov, tale sol pa me moti. Je majhna količina soli (no, niti ne vem, kako majhna je ta količina) vseeno sprejemljiva ali morda celo priporočljiva?
Za vsakršno mnenje bom hvaležna.


V vmesnem času sem pribrskala tudi do članka, ki pravi, da če je sol napisana nekje proti koncu sestavin, ni tako zelo hudo.
Res prosim za kakšen odgovor.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 4:20 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Nisem čisto prepričana, če je to popolnoma prava tema za moje vprašanje, ampak naj bo, ker se še ne znajdem čisto :)
Zanima me samo, če mogoče kdo ve, kdaj bo predvidoma spet mogoče naročati preko Čombeta? Ker bi morala ponovno naročiti mačjo hrano pa me zanima kolikšno zalogo si moram nabrati od kje drugje do ponovnega delovanja :)

Moji muci se zahvaljujejo za odgovor :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jan 19, 2011 5:46 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Po moje bo jutri verjetno že delovala:
Čeprav naj bi menda že danes ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 8:46 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Hvala za odgovor :)
Vidim, da že deluje :) Super :D

Tea

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 14

Pridružen: Pe jan 21, 2011 6:36 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 8:20 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

vsi zelo hvalijo royal canin (od prodajalke v trgovini za živali do veterinarke), na netu pa sem zasledila, da naj bi spadal le nekje v srednji razred-recimo na tej strani ima samo 3 zvezdice od 5ih link, pa me zanima kaj o tem menite vi, in katere znamke se vam zdijo boljše oz. bolj zdrave (pa da se jih da dobit v slo, seveda :) )
Love all cats and treat them as if they are people too.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Pe feb 25, 2011 11:48 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Tea je napisal/-a:vsi zelo hvalijo royal canin (od prodajalke v trgovini za živali do veterinarke), na netu pa sem zasledila, da naj bi spadal le nekje v srednji razred-recimo na tej strani ima samo 3 zvezdice od 5ih link, pa me zanima kaj o tem menite vi, in katere znamke se vam zdijo boljše oz. bolj zdrave (pa da se jih da dobit v slo, seveda :) )


Js se RC (in Hills) izogibam, ker testirajo na živalih.. Drugače so je pa vse, kar se dobi pri Superčombetu dost kvalitetna hrana ;)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So apr 02, 2011 4:27 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jaz pa RC, Hills, Sanabelle, Trainer cat in Almo nature kupujem. Se mi zdi najboljše.

LaliLoki, jaz nimam kaj proti, da mačje izdelke preizkušajo na mačkah. Ampak, da človeške izdelke na živalih je pa zame nedopustno. Drugače mi je res bolje, da mačjo hrano preizkušajo na ljudeh, da se vrne. Drugače jaz ne kupim nič (make up pa to...), če je preizkušeno na živalih :negative:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So apr 02, 2011 4:35 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

MarryAlice, a pa si sigurna, da gre samo za preizkušanje izdelkov in ne dejansko laboratorijsko testiranje? Jaz nisem, ker so oboji na črni listi .. :( Sploh pa če je enako dobra alternativa (oz. še boljša, ker je mogoče cenejša), zakaj bi sploh ugotavljala, ali le preizkušajo (v smislu, da so mački tam degustatorji) ali pa jih dejansko s tem mučijo? Za mene tu ni dileme.. Almo Cat in Sanabelle se mi zdita najbolj kvalitetni znamki, naša 2 ju obožujeta, ne testirajo, in smo vsi srečni :good:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So apr 02, 2011 4:38 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Imaš prav, ampak Tracy ne je nič grugega kot RC in Hills. Tachek pa v pistvu poje............VSE !!!!
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So apr 02, 2011 4:57 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Sigurno bi jedla, če ne bi dobla kaj drugega, samo postopoma jima moraš zamenjat - vmešat vedno več drugih briketov, dokler ne preideš na drugo znamko, da ne bo kake driske.. Pomagat zna tudi, da se z briketi igraš z njo - recimo, da ji jih mečeš okoli, ona pa jih lovi, ker to sproži njen lovski nagon in potem skoraj avtomatsko svoj 'plen' tudi poje ;)
Drugače imamo pa mi drugačen 'problem', ker bi mogla Lali jest dietne brikete, Loki pa une grande oz. dental, ker ima ogromno glavo in vse ostalo kar požre brez žvečenja, ampak se dostkrat kar zamenjata in potem on, suhec, je dietne brikete, ona, hruškica, pa njegove ta velike ... :dash: :lol:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor So apr 02, 2011 5:18 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Glede določanja kvalitete hrane mi je kolegica, ki študira veterino svetovala, da sestavine v posamezni hrani za mačke primerjam s standardi AAFCO (dosegljivi na netu) in glede na to presodim kvaliteto hrane :)

Drugače pa sem zadovoljna s Trainerjem :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 03, 2011 12:50 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jaz si pa želim, da bi te boljše firme začele delat še dietno hrano za živali - te urinary, renal variante. Čeprav sem pri Sanabelle vidla, da brikete pa imajo urinary. :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 14, 2011 12:00 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jst mam pa en problem, no v bistvu ga ima moja mama :P : Me je cela "panična" klicala, kaj naj naredi, ker njen mačkon, odkar je na Sanabell (roza) do dveh popoldan sprazni posodico z briketi. Prej je jedel RC indoor in je praznil skledčko do 18-ih :) . Pa količine doziranja se niso nič zmanjšale.

A je katera od Sanabell manj ješča? :) Al naj gre nazaj na Indoor :) .
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.