cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 11:10 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

AjBeLePu je napisal/-a:Uh, jaz pa ne bi mogla, da moji ne bi jedli mokre hrane. Se mi zdi, da samo od briketkov ne morejo živeti, če se ne motim?


Tjah, vetka je mnenja, da so briketi čisto dovolj. Jaz pa vseeno mojima dam 3-4 krat na teden za večerjo meso. Tako dobita še kaj svežega za pod zob.

Upam, da bo znanka šla čez zamero in s časom uvidela, da zdravje njene mucke ni samoumevno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 11:38 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Muce, ki so samo na briketih, imajo večjo možnost obolenja ledvic v starosti. Vendar naj bo pri odrasli mački konzerva priboljšek, ne osnovna hrana. Če pa že večino mokra hrana, naj bo kvalitetna iz veliko vsebnostjo mesa ali meso.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 1:36 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jaz vsak večer mojim razdelim eno tamalo konzervico (85g) ali pa jim skuham košček vitkega soma (pusta bela riba) ali piščančka. To je vse, kar dobijo mokre hrane, bolj za priboljšek. Drugače jejo brikete, imajo pa tudi ves čas na voljo svežo vodo. Nikoli nisem razmišljala, da bi bilo to škodljivo zdravju in tudi če jim kdaj dam več mokre hrane, se potem itak zmišljujejo in ne pojejo do konca. :P
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor Pe okt 08, 2010 7:14 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Zanimiva debata o mačji hrani.

Naša dobi vsak dan kuhan file osliča, včasih ji zraven riž ali polento skuham. Vedno ima Hills id brikete. Od konzerv pa je samo Whiskas Senior - po vseh ostalih dobi drisko oz. večine niti ne poskusi.
Ko je bila majhna smo imeli probleme z driskami, pa je bila to edina kombinacija, po kateri je bila prebava normalna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne okt 10, 2010 8:44 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Ja same razvajene mačke... :lol:
No pri nas pa ne jesta drugih konzervic kot od almo natur piščančja prsa :D dobita jo enkrat na teden.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 8:38 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

cebelica, tudi ena moja je imela skoz driske, ko je bila majhna. jih je menjava zob vse tri kar dobro matrala. ko je bilo konec menjave zob, je bilo tudi konec vnetij oči (ki so bila prej non-stop na sporedu) in tudi driske. zdaj lahko jejo paktično karkoli, samo novo hrano je treba uvajat postopoma. Mogoče tudi vi ne rabite več i/d. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po okt 11, 2010 9:40 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

I_love_u je napisal/-a:No pri nas pa ne jesta drugih konzervic kot od almo natur piščančja prsa :D dobita jo enkrat na teden.

:lol: No, temu se pa reče skromne mačke. Jaz bi tudi take, ki bi pojedle eno konzervo na teden :lol:
;) :truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor Po okt 11, 2010 7:25 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

katere brikete priporočate?
Bomo poskusili brez i/d briketov, pa da vidimo kako bo s prebavo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Po okt 11, 2010 10:54 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Super debata!

Naša je prava madame, sploh ne je mesa, nič ji ne diši da bi 'ukradla' (kar je v bistvu OK), ampak tudi če ji kaj pripravim (pusto meso) viha nos, nekoliko zanimanja pokaže za tuno in rada poje malo orade ali brancina, kar pa jasno nimam ravno pogosto na razpolago.

Tako je od malega, nikoli ni marala Whiskasa (da vidite to grimaso in WT* pogled) obožuje pa Gourmet pri katerih pa najbrž velja isto kot za W.? Briketke ji menjavamo/mešamo, po nekaterih kvalitetnih dobi drisko in nismo več dajali, so pa bili če se prav spomnim Hill's in še ena specializirana znamka, eksperimentirala nisem več rada. Hrano iz vrečk dobi za priboljšek 1x dnevno. Rada bi ji izboljšala prehrano, se da dobiti 'ta res dobre' brikete tudi v testnih vrečkah morda kje? Bojim se, da ne bi imela težave s prebavo in bi raje prej malo poskusila, če bo sploh marala, ker tako rada viha smrček. Ponavadi vzamem brikete v Muellerju Purina One Indoor, Perfect Fit Home in jih mešam s Schesir, spet zato, ker imam izgleda fobijo, da mi od pre-kvalitetne hrane dobi drisko - ne vem seveda, če utemeljeno. Najbrž tudi zgoraj omenjeni briketi niso ravno najkvalitetnejši? Hvala za pomoč :rolleyes:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Po okt 11, 2010 11:01 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Ahh zdaj vidim da so na Čombetu tudi majhne embalaže in posamezne vrečice :girlblush: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 11:18 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Tika, mogoče je stvar v preobčutljivosti na nekaj - mojima dvema nikakor ne paše riba v nobeni obliki, od ribjih briketov je pa vse narobe, od dlake do prebave. V živalskih trgovinah dobiš testerje kvalitetne hrane (50-60 g), pa poskusi s tem. Izbira je gromozanska, ni vrag, da ne boš našla kaj, kar bo gospe ustrezalo ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor To okt 12, 2010 7:03 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Na mleko (kravje) in vse njegove 'derivate' je zelo občutljiva, tudi konzervice z ribo/rakci ji niso ustrezale (Schesirjeve - že pred leti smo kupovali v Italiji) jih je pa dobesedno pogoltnila ampak pol je bila drama, čeprav sveža riba ni bil problem. Pri briketih pa se mi res ne sanja kaj ni bilo OK, hvala lepa za namig, bomo poskusili.

Pri enem izmed prejšnjih sporočil sem prebrala da se lahko izvaja tudi 'uvajanje' v novo hrano, to pomeni mešanje s staro al presek starih obrokov z novimi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 12, 2010 7:46 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Uvajanje delaš tako, da počasi mešaš staro in novo hrano in opazuješ. Včasi je takoj kaj narobe, včasih pa rabiš pol vrečke, da ugotoviš, da zadeva ni ok. To je od mačke do mačke tako različno, da moraš res sama probat. Moja dva jesta Sanabelle in Trainer brez problemov, pa je on drugače kar prebavno zahteven tip (ona pa izbirčna k satan). Mogoče začni z eno izmed teh dveh znamk in potem počasi naprej. Cenovno sta obe ugodni, oziroma res ne sodita med najdražje, pa tudi dobi se ju na veliko mestih (tudi pri Čombetu).

Za začetek pejt v kakšno živalsko štacuno in prosi za testerje briketov - prodajalcu pa povej, koliko stara je mačka, kakšna je (dolžina dlake, teža, občutljivosti) in kaj rada je. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 12, 2010 9:00 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jaz sem brala priporočila, da naj bi se nova hrana uvajala vsaj štiri dni, jaz pa to počnem še dosti počasneje (najprej vmešavam v razmerju 1:3, potem 1:1 ..., in to kar nekaj časa, tudi 14 dni). Je pa res, da moja mačka zaenkrat nista pokazala še nobene reakcije (razen na almo konzervico, ki jo je mali izbruhal :rolleyes: ) in sta zelo nezahtevna :good:
Tudi mokro hrano menjavam postopoma.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To okt 12, 2010 9:10 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Jaz bi dodala še to, da čeprav opažam, da mačke lažje prehajajo na drugo hrano kot naš pasji kosmatinec, je še vseeno panika pri eni, če kar zamenjam. Moram vedno počasi, vsak dan malo več dodajat, pa je OK. Tudi ni dobro, da so konzerve preveč mrzle.

Pri nas so OK hrane Schesir (tuna pravijo da jim sploh tekne), sanabelle, trainer, go! in now!, Applaws 2 od 3 (eden dobi drisko), orjen 2 od 3 (pri enem spet driska) sta pa zato drugi dve toliko bolj navdušeni ;), fish4cats, schessir in applaws konzervice. Pri nekaterih hranah jim bolj tekne riba, nekje piščanec.

Pač počasi sprobavaš pa vidiš kje se "zatakne" in kje ne. Tele pape so vse OK, testerčki pridejo pa res prav, da vidiš, če slučajno ne paše na mačje črevesje :), še preden se spustiš v nakup :)

Tako, da sprobavaj počasi, saj tako se pa spet ne mudi :)

Pri sveže (pripravljenem( mesu, pa lahko poskusiš tako, da vedno dodaš še "sok" oz juhico od kuhanja (magari na koncu malo zalij) in dodaj nevidno količino soli (par zrnc). Če bo to OK, potem naslednjič dodaj zrce soli manj in tako dokler bo OK tudi brez soli ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 12, 2010 10:16 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

AjBeLePu je napisal/-a:Imam eno prijateljico, ki ima 2 muci. Notranji seveda, z občasnimi izhodi ven.. No, ona jih hrani z Whiskasom. Rekla sem ji, da Whiskas resnično ni dober za muce, me je spraševala zakaj?!? Ker ji nisem znala odgovoriti, prosim vas za odgovor, zakaj Whiskas ni dober.. Upam, da bo po tem začela malo študirati. Agrumente, prosim. :)


ostalih odgovorov še nisem brala, tako da se opravičujem če je kdo že napisal enako, pa vseeno:

na hitro in najbolj simpl ti povem tkole - v whiskasu in podobnih zadevah je preveč soli in premalo hranilnih snovi - poglej samo procent mesa, ki ga je v whiskasu mislim da okoli 3-4%, va kvalitetni hrani pa prek 30%. vsa ta sol, ki je v cenejših verzijah popravlja okus hrane, mačko zasvoji, posledično pa uniči njena ledvica. že tako so mačke malo podvržene boleznim ledvic, whiskas pa k temu zgolj pripomore. da ne omenjam tega da je vsak briket druge barve - mačka ne rabi skittlesov :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 12, 2010 10:32 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

helena je napisal/-a:Muce, ki so samo na briketih, imajo večjo možnost obolenja ledvic v starosti. Vendar naj bo pri odrasli mački konzerva priboljšek, ne osnovna hrana. Če pa že večino mokra hrana, naj bo kvalitetna iz veliko vsebnostjo mesa ali meso.


sem vidla da ste že prišli do ugotovitev :D se pa strinjam s heleno tule precej

da povem malo o moji seniorki :) odkar lahko je samo k/d hrano ji še bolj trga! tudi prej je jedla hills, včasih malo drugega vmes, nato smo pa zvedli da ima ledvičke že malo fuč, pa od takrat je samo k/d, brez priboljškov. in sedaj je še bol nora, ko vidi piščanca , ker to ima že od nekdaj najrajši, takega pečenega v ponvi, brez vsega :D tako da ji jaz potem poleg briketov parkrat na teden jedilnik dopolnim še s paštetko k/d, ki jo tudi obožuje. ampak tako kot je helena rekla - pri odrasli naj je to samo priboljšek. vsaj z mojo se "kregava" ker mi potem štrajkat začne in noče več briketov jest. se mi zdi pa da je kombinacija obojega tista prava, ker je zanjo konzerva tako priboljšek kot tudi "zdravilo" za zaprtje, ker ima po briketih bolj suhe kakce in se včasih muči, tako da s konzervo popravljamo to :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 12, 2010 1:53 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Zaprtje paše k ledvičarjem že tko. Jaz svoje mačke s slabimi ledvicami ne bi dala na brikete sploh. Rajši visokokvaliteno beljakovino, pa manj, pa maščobo za manjko kalorij.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 12, 2010 2:10 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

moji ta mešanica briketov in paštet odgovarja, tako da zaenkrat nimam namena menjat. ker če ji pa dam samo konzervo pa čez nekaj časa že to neha jest tako kot bi morala pa se zmrduje... tako da je zaenkrat kul :) vem pa da so kakci bolj "dehidrirani" al kako bi temu rekel pri ledvičnih težavah
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Če okt 14, 2010 11:51 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Kako vem, da moja mačka je bolje od mene? Po tem, da lahko pred njo jem mojo tuno, pa je tud povohala ne bo več, ker ji je njena boljša...mogoče bi mogla jaz njeno probat :lol: :lol: :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.