V središču

cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Po dec 13, 2010 8:07 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

ajdil! Tukaj še ena taka, ki ima vsak dan med 30 in 40 lačnih mačjih gobčkov za nafutrat. Pomagam si na vse mogoče načine. V zadnjem času največ kupujem v Lidlu in Muellerju, prežim pa tudi na razne akcije v drugih trgovinah. Poleg tega jim kuham testenine, riž, ostale jušne zakuhe, mešam s konzervami, dodajam ribje konzerve, poceni meso, skratka pacam :D na vse možne načine. Zdaj, ko je začelo zmrzovat dajem večji del briketov, ki jih v glavnem kupujem v Lidlu in Eurospinu, ker so manjši. Briketi v Hoferju in Muellerju so precej veliki, moje zunanje mačke imajo pa bolj slabe zobe, razjede po ustih pa jih težko jejo. V trgovini za male živali sem dogovorjena, da mi sporočijo kadar imajo kakšne popuste, ali brikete, ki se jim izteka rok trajanja, pa potem navalim na te brikete in jih mešam z ostalimi. Moje zunanje muce tudi nimajo prebavnih težav, če pijejo mleko, tako da dobijo v zimskem času vsak dan 1 litr toplega mleka.
Za toliko muc preskrbet rabiš kar nekaj iznajdljivosti, prostega časa in dobre volje seveda. Te nam pa itak ne sme zmanjkat :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To dec 14, 2010 9:48 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Briketi pa lepo zdržijo v tem mrazu? Se ne razmočijo in zmrznejo?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor To dec 14, 2010 12:34 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Briketi se pozimi dobro obnesejo. Razmočijo se ne, mogoče malo namrznejo, ampak ne do take mere, da ne bi bili užitni. Imam pa take lokacije kjer je hrana pod streho, oz. je vsaj malo zavetja. Poleg tega dajem hrano v stiroposke škatle, kar tudi malo pomaga. Pozimi, ko so muce v glavnem na briketih tudi gledam, da dobijo bolj kvalitetne brikete.

Vem, da tole ne spada k tej temi, bi pa vseeno vprašala, če ima katera kakšne odslužene puloverje, kakšno staro deko in podobno. Rabim za v kartonske škatle, ki jih imajo prostoživečke za spat. Sem pa iz Ljubljane.
Hvala in lp.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr dec 15, 2010 12:19 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Pozimi je najbolje dat v škatle seno. Morda se čudno sliši, vendar je dobro izolativno in ne zmrzne. Prav vse cote, puloverje in deke nase vežejo vlago in posledično zmrznejo.
Ni navadnih mačk

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr dec 15, 2010 12:36 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Debra je napisal/-a:Pozimi je najbolje dat v škatle seno. Morda se čudno sliši, vendar je dobro izolativno in ne zmrzne. Prav vse cote, puloverje in deke nase vežejo vlago in posledično zmrznejo.


Pozdravljena Debra! To s senom sem že slišala in tudi sprobala na eni lokaciji. Ne vem pa zakaj mačke niso hotele ali upale it spat v škatle s senom. Res da je bilo takrat še malo topleje in bi jih mogoče zdaj mraz prisilil, da se zarinejo v seno.
Glede teh dek in ostalih oblačil se mi nekako obnese, ker imam lokacije pod streho, mokra ali zmrznjena oblačila pa sproti zamenjujem.

Ps. Takoj po objavi mojega prispevka se mi je ena prijazna oseba oglasila na zs in sva dogovorjeni, da mi odda puloverje itd... da bodo muce na toplem in mehkem spale :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr dec 15, 2010 2:39 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Če so škatle pod streho je to nekoliko boljše. Seveda, če se tako obnese in da zamenjuješ cote potem je tako v redu. Zanimivo, da muce niso hotele na seno ?
Pred leti sem namreč imela tri muce prostoživeče, ki so dve zimi preživele pod našim balkonom v za njih narejeni hišici in se je seno najbolj obneslo. Kasneje so se delno socializirale in postale naše "garažne muce".
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne dec 19, 2010 5:52 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Že večkrat sem med sestavine kvalitetnejše (ali samo "kvalitetnejše"?) briketirane hrane zasledila sol. Ostale sestavine in razmerja so po navadi v redu, notri ni raznih mesnih ostankov, tale sol pa me moti. Je majhna količina soli (no, niti ne vem, kako majhna je ta količina) vseeno sprejemljiva ali morda celo priporočljiva?
Za vsakršno mnenje bom hvaležna.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne dec 19, 2010 6:34 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Megi je napisal/-a:..poceni meso..


Divjačina od Nimrod-a je okrog 0,7€ za kg. Javi mi na zs, če rabiš telefonsko
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To dec 21, 2010 6:33 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Midva kupujeva hrano Hills in Royal Canin pri veterinarju. Predvsem jo hraniva s Hills Science Plan.
Zdaj imava veliko vrečo za cca 2 meseca in sva dala zanjo mislim da cca 24eur. To se meni zdi super ugodno.
Pri veterinarju imajo dosti bolj poceni hrano kot pa v trgovinah in tudi veliko boljšo izbiro, zato najrajši hrano kupujeva tam.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To dec 21, 2010 6:36 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Kar se smradu tiče - malo je že vonja, ampak še zdaleč ne kot pri kakšnem dojenčkovem pridelku :bad:
Indoor Hills in Royal canin zelo omilita vonj, tudi neutered verzije zelo omilijo vonjave. Pa če imaš kakšen blago dišeč pesek in zaprt wc, se vonja sploh ne opazi. Razen ko čistiš wc čisto malo smrdi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 25, 2010 11:12 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Megi je napisal/-a:Briketi se pozimi dobro obnesejo. Razmočijo se ne, mogoče malo namrznejo, ampak ne do take mere, da ne bi bili užitni. Imam pa take lokacije kjer je hrana pod streho, oz. je vsaj malo zavetja. Poleg tega dajem hrano v stiroposke škatle, kar tudi malo pomaga. Pozimi, ko so muce v glavnem na briketih tudi gledam, da dobijo bolj kvalitetne brikete.

Vem, da tole ne spada k tej temi, bi pa vseeno vprašala, če ima katera kakšne odslužene puloverje, kakšno staro deko in podobno. Rabim za v kartonske škatle, ki jih imajo prostoživečke za spat. Sem pa iz Ljubljane.
Hvala in lp.



Megi, včeraj mi je moja zlata mami izročila nekaj odsluženih odej za muce. Še potrebuješ? :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Ne dec 26, 2010 6:09 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

taperverčki je napisal/-a:
Megi je napisal/-a:Briketi se pozimi dobro obnesejo. Razmočijo se ne, mogoče malo namrznejo, ampak ne do take mere, da ne bi bili užitni. Imam pa take lokacije kjer je hrana pod streho, oz. je vsaj malo zavetja. Poleg tega dajem hrano v stiroposke škatle, kar tudi malo pomaga. Pozimi, ko so muce v glavnem na briketih tudi gledam, da dobijo bolj kvalitetne brikete.

Vem, da tole ne spada k tej temi, bi pa vseeno vprašala, če ima katera kakšne odslužene puloverje, kakšno staro deko in podobno. Rabim za v kartonske škatle, ki jih imajo prostoživečke za spat. Sem pa iz Ljubljane.
Hvala in lp.



Megi, včeraj mi je moja zlata mami izročila nekaj odsluženih odej za muce. Še potrebuješ? :)


Živjo taperverčki! Nekaj sem med tem časom že dobila, ampak zima bo še dolga tako, da če odeje še imaš se priporočam.
Oglasila sem se ti tudi na zs.
Hvala že vnaprej in LP.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr dec 29, 2010 10:15 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Nika je napisal/-a:
Megi je napisal/-a:..poceni meso..


Divjačina od Nimrod-a je okrog 0,7€ za kg. Javi mi na zs, če rabiš telefonsko


Nika, :) na zs sem ti napisala kako se je obnesla divjačina.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Če dec 30, 2010 10:54 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Pozdravljeni, mene pa zanima, če katera mucam kupuje mleko za muce in katero. Jaz najini mucici kupim mleko za muce ali v Mullerju ali pa v Eleclercu. Pa v Eleclercu sem našla neke sardele za muce pa jih tudi ima zelo rada dobi pa en mali košček dvakrat na dan. Zraven pa pridno je brikete od RC za mlade muce med 4-12 tednom ki sem jih zadnjič na novo kupila preko Čomb ker mi je en prodajalec v privat trgovini rekel, da nimajo več hrane od Hilsa že par let ker naj bi imeli neke težave s to hrano. Zdaj pa ugotavljam da odkar ima RC onih od Hilsa sploh noče več niti povohat ostala pa mi je skoraj cela vlka posoda + malo v vreči pa nevem kaj naj si zdaj s tem začnem :) bom nekomu mogla podarit hehe. Torej ali Hils res ni več tako kvaliteten kot pred leti ali je gospod pač delal reklamo za RC?
Če se boste spraševale zakaj mleko, ker sma jo malo prehitro vzela od mamice in se mi je vseeno zdelo dobro da dobi malo mleka čeprav tistega mleka v prahu pa niti povohat ni htela. Drugače pa moja muca ki je ostala pri mami ko sem se preselila pije navadno mleko že 20 let pa ji nič ne manjka :yahoo:
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 11:30 am

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Muca, ki sama je brikete, mleka ne potrebuje več. Kravje mleko mačkam super fajn tekne, ga imajo rade. Samo večina ima potem drisko. :bad: A je tista druga muca samo notri in v resnici veste, da je s prebavo vse ok?

RC briketi so znani po tem, da mačke postanejo odvisne od njih in so pogosto debele. Če mačka eno hrano rajši je, to ne pomeni nujno, da je bolj zdrava od druge (oz. ponavadi ravno obratno!). Tudi s človeško hrano je tako: tisto, kar nam je najbolj fajn in okusno, ponavadi ni prav zdravo (recimo sladkarije).

Pa še eno vprašanje: zakaj si muco prehitro vzela od mamice? Muce morajo ostati pri mamici vsaj do dopolnjenih 12 tednov starosti! Za prehitro oddajanje mladičkov se izreče denarna kazen!
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če dec 30, 2010 1:13 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Hanika je v temi od Mici že pisala. Če prav razumem je njena muca potomka prostoživečke, ki živi na področju vikendov ... (ostalo leglo je še tam in po sicer zelo kratkem opisu bi znalo že biti divje ...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 1:15 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Hvala za pojasnilo - sem zgleda spregledala, iz napisanega tukaj pa tudi ni bilo razvidno.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če dec 30, 2010 1:19 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Aja Hanika ... ne verjemi vedno prodajalcem v trgovini, ker bo vsak za tisto hrano, ki jo prodaja trdil, da je najboljša (ali pa neka druga iz tega in onega razloga slabša) :), ker pa seveda ne pomeni, da nujno lažejo ;)
Moje osebno mnenje je, da Hillsu sicer nič ne manjka (včasih celo skoraj ne gre brez njega), da pa pravzaprav za isti denar obstajajo tudi še bolj kvalitetne pape :). Če kupuješ pri Čombetu, mislim, da hrane, ki ni kvalitetna sploh ne moreš naročiti, ker je ni v ponudbi ;)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če dec 30, 2010 1:21 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Midva sva naši dajala kozje mleko do 6. meseca in ni bilo nobene driske.
Kupovala sva ga pa v Tušu. Tudi preden je prišla k nama je to dobivala (pri cca.7tednih je bila vsa prehlajena rešena iz slabih razmer, potem sva jo pa midva staro cca 12 tednov dobila.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če dec 30, 2010 1:29 pm

Re: cenejša hrana za mačke znanih komercialnih znamk

Kaj pa je s Hillsom narobe? Kolikor sem jaz primerjala je po sestavi zelo podoben RC. Mislim, da je čisto kvaliteten, tudi nam je ena prodajalka zelo pametovala, da je RC čisto nekaj drugega in ful boljši, ampak naši Hills zelo odgovarja, dlako ima svetlečo, zobke zdrave brez zadaha, živahna je, nič ne bruha, prebavo ima dobro, ne praska se nič po njem in tudi cenovno je ugoden. Ne vem, kaj bi bilo narobe z njem.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.