V središču

Transport dveh mačk v enem transporterju


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor Po feb 04, 2013 7:31 pm

Transport dveh mačk v enem transporterju

Po novem imamo dve mački, ki bi ju občasno radi peljali na dve uri dolgo vožnjo :superman:
Zaradi pomanjkanja prostora v avtu :( in možnosti za druženje med vožnjo :* bi ju najraje prevažali kar v enem transporterju. Pozna kdo kak transporter za dve odrasli mački in ima izkušnje z daljšimi prevozi dveh mačk? :sos:

siLvo&viLma co.
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 04, 2013 7:52 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Moje mnenje je, da ju je bolje peljati posebej, torej v dveh malih transporterjih, pa vsakega z nečim pokriti (npr. veliko brisačo), da bodo muce bolj mirne. Tako imate več možnosti, da bo vsaj ena od njiju med vožnjo zaspala, ker sicer bosta vznemirjali ena drugo (npr. ena bi spala, druga pa silila iz transporterja ali pela arije in potem imate duet). Če je gužva v avtu, lahko komot postavite en transporter nad drugega, seveda pa pazite, da se ne prevrneta. Najbolje, da kdo sedi zraven, ali dobro zadelajte s stvarmi. Med vožnjo ni čas za družabnosti, zato pustita muci pri miru, tudi če bi mijavkali, ker bosta brez intervencij hitreje nehali. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 8:33 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Jaz zbašem dva v isti transporter, se mi zdi, da so v paru bolj korajžni (tko kot policaji :mocking: )
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 9:22 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Odvisno od tega kakšne mačke imate.

Jaz osebno ne bi upala nobenih od mojih 3 dat v par in v en transporter. Čeprav 2 običajno v transporterju mirno ležita, ne morem vedet kaj bi bilo če bi ju skupaj dala, glede na to da je v vsakdanjem življenju ena bolj dominantna.

Kot je Gipsy rekla, bi jaz raje kupila manjši transporter, pa ga pokrila z brisačo/rjuho. Ponavadi pri vratcih brisačo malo dvignem. Pa lepo se jih da pripet na zadnjem zicu v avtu, ali pa če kdo zraven sedi. Osebno sem se že peljala tako, da sem imela 1 transporter v naročju, drugega pa zraven pripetega.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 04, 2013 9:45 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Aja, še eno stvar sem se spomnila.

1 od naših se VEDNO polula v transporterju. Enkrat se je celo pokakala. Medtem ko ostali 2 tega nista nikoli naredili. In recimo če imaš 2 mački v transporterju, bi bilo tečno če bi se eni to naredilo, ker bi bili potem obe nervozni.

Pa nočem vas strašit. :girlblush: Lahko da bi pa pri vas čist fajn funkcioniralo, samo povem svoje izkušnje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To feb 05, 2013 9:29 am

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Pri nas je pa neverjetno bolj mirno v transporterju, če sta 2 skupaj... (tudi tečka Gospa Mačka prenaša "vsiljivce") 8)
Box imam pa kar manjši pasji, tak da je odprt tudi zgoraj (mreža)...
Nekaj takega: http://www.supercombe.si/transporterji/1247-ferplast-transporter-atlas-deluxe-open.html
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor To feb 05, 2013 9:39 am

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

TUdi naša dva, če sta sama, izvajata arije, če sta skupaj, se pa tiščita eden k drugemu in sta tiho. Je pa res, da smo se vozili samo na kratke proge, ker imamo veterinarja zelo blizu. Pri nas je bolj problem s transporterjem: je sicer velik, ampak nazadnje je pod skoraj 10kg kombinirane mačje teže že pošteno škripal, tako da si bo verjetno treba vseeno omisliti še enega.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor Sr feb 06, 2013 8:44 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Hvala vsem zgoraj pisočim za nasvete in opise svojih izkušenj...

siLvo & viLma co.
¡Viva La Evolución!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 06, 2013 9:45 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

:) Za začetek vam lahko en transporter posodim, ko se boste prvič vozili v daljne kraje, če še nimate dveh. ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor Sr feb 06, 2013 10:01 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Hvala, hvala ne bo treba - smo tik pred razrešitvijo tega "problemčka".
Jutri namreč že odhajamo "na lepše" - med mačjo bando...
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor Po feb 11, 2013 2:32 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Morda pride še komu kdaj prav…

Po uspešni izvedbi transporta (v enem transporterju) dveh, medsebojno družabnih mačk, vam lahko povem, da je manjši pasji transporter najbolj udobna, varna, prostorsko nepotratna in relativno praktična rešitev tovrstnega transporta.

Gre za prostoren in ravno dovolj velik (ne prevelik) transporter (dimenzije: 72 x 41 x 51 cm ), da se ga lahko postavi prečno na zadnji sedež avtomobila in fiksira s sprednjim sedežem…

Slika
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po feb 11, 2013 10:44 pm

Re: Transport dveh mačk v enem transporterju

Jaz dam Booja in Silver v envečji transporter, Icea pa v manjšega na zadnje zice, obrnjenega enega proti drugemu, da se gledajo. Tako ni celo pot nič mijavkanja. Drugače se Ice pritožuje :P
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.